Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valaki ijesztően jó?

Lehet valaki ijesztően jó?

Figyelt kérdés

Egy lányról van szó akit már igen régóta ismerek. Rengeteg szörnyű dolgon ment már keresztül ennek ellenére mégis megmaradt jónak és tisztának. Természetesen vannak hibái és nem tökéletes de néha ijesztően jó.


-Sajnálja a hajtéktalanokat/árvákat/sérült kutyákat stb..ha van a zsebében ad pénzt

-Szívesen segít mindenkinek, senkit nem ítél el, nincsenek előítéletei/ez tényleg így van, nem pedig megjátssza!/

-Jól tanul

-Senkit sem bánt

-Nem iszik, dohányzik, bulizik...teljesen letisztult, sokan azt mondják rá ő egy szent.


Ez lehet ijesztő vagy már taszító egy átlag ember számára?


2011. márc. 14. 22:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

És nem unalmas?

Az élethez kell aggresszió(sokféle értelemben)...

2011. márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem unalmas! Mozgalmas a lány de valahogy mégis olyan nyugodt. Furcsa..ismerni kell.
2011. márc. 14. 22:25
 3/17 hippolita ***** válasza:
92%

És valószínűleg nem panaszkodik folyton, és nem akar öngyilkos lenni, mint annyi reményvesztett önsajnáló.

Nem hiszem, hogy ahhoz, hogy izgalmas életünk legyen agresszió kell. A mások felé nyújtott szeretet épp elég gyógyító hatású magunkra nézve is. De mindenki csak kapni akar, jó, hogy vannak még ilyen emberek, én erre törekszem, de én még messze vagyok ettől.

2011. márc. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Nos, mivel nem ismerem, ezért nem tudom megítélni. Ez csak egy skatulya(a felsorolt tulajdonságokkal kb. ennek tudom elképzelni). Az agressziót a céljaink elérése iránt érzett vágyunkra értettem pl.(ez szokott hiányozni a "szent" emberekból) Fontos, hogy megtegyen mindent azért, amire vágyik(rövid és hosszú távon)

Első voltam.

2011. márc. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért jó másokkal, mert már átélte az ő helyzetüket, és meg akarja akadályozni, hogy ők is úgy járjanak, mint ő.
2011. márc. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen tény, hogy hajlamos arra, hogy sokan kihasználják. A saját kárára is mindenkit előre enged.
2011. márc. 14. 22:40
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Éppen azért, mert már annyi mindenen átment, sokkal elfogadóbb az átlagnál. Tudja, hogy csak egy élete van, amiből felesleges akár egyetlen percet is elpazarolni érdektelen dolgokra, pl agresszió, harag, rosszindulat.

Valószínűleg azzal is tisztában van, hogy van, akinek annyi sem adatott meg, hogy legalább békében élje le az életét, lehetősége legyen valóra váltani a terveit, ezért szánja az árvákat, hajléktalanokat..

Tiszteli az életet, nem szereti, ha valaki feleslegesen szenved, legyen az ember vagy állat.

Örülök neki, hogy akadnak ilyen emberek..

2011. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha mindenki olyan lenne, mint az a csaj, már kitört volna a világbéke. Szerintem egy nagyon fejlett lélekről van szó. Lehet, hogy "indigógyerek" ? Egy aurafotózást megérne.
2011. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Először azt akartam írni, hogy nincs ijesztően jó ember, csak ijesztően vak. (Mármint az vak, aki nem veszi észre a jó hibáit.)

De aztán elolvastam a kifejtést, és azt kell mondjam, hogy én sok-sok ilyen embert ismerek. Nem szent. De kicsit talán önbizalomhiányos, állandóan meg akar felelni mindenkinek, ezért "jó" mindig. Azt hiszi, ha egyszer nem lenne jó vagy tökéletes, akkor nem szeretnék őt.

2011. márc. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Az "előreengedéssel" érdemes vigyázni. Az álmai(és nem csak a sajátjai) rámehetnek a nagy engedékenységre. Ha valahová oda kell tegye magát, ha fel kell vállaljon valamit (vagy a saját, vagy barát érdekét) mással szemben, akkor ne habozzon.
2011. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!