Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erdelyiek! Megeri elinditani...

Erdelyiek! Megeri elinditani a papirokat a honositasert (magyar allampolgarsagert)?

Figyelt kérdés
A ferjemmel mar elinditottuk a papirokat, leforditattuk, stb., de most azon gondolkodunk, hogy megeri ezt csinalni? Erunk vele valamit?
2011. márc. 17. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Pénzben? Nem.

Tudod ez azért van, hogyha magyarnak érzed magad, akkor ténylegesen magyar lehess, nem azért, hogy anyagi előnyökhöz juss.

2011. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A google a barátod! Csak be kell ütni, hogy erdly-i honosítás.
2011. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*erdélyi
2011. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Szomorú, ha a "megérin-e"-n gondolkodtok.

Ha nem fontos neked,akkor ne csináld.

2011. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
semmit nem értek
2011. márc. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem az anyagiakra gondolunk, hanem arra, hogy itt Romaniaban milyen elonyokben fogunk reszesedni azzal, hogy ez megvan.

U.I.:az utobbi valaszadonak pedig uzenem, hogy csillapodjon, csak lassan az ilyen szavakkal.

2011. márc. 17. 13:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Romániában szerintem semmiféle előnnyel nem jár.Remélem hátránya sem kerekedik!

Minden jót!

2011. márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ertem en sem a kerdest. Nyilvanvalo, hogy nem jar Romaniaban semmi elonnyel, anyagiakkal biztos, hogy nem es most, hogy mar Romania is EU-s orszag, tenyleg nincs kulonbseg, nem tudsz ettol majd konnyebben munkat vallalni kulfoldon. Nem tudom, hogy milyen elonyre gondolsz pontosan. Az allampolgarsag inkabb egy jelkepes, "eszmei" dolog ebben az esetben, hogy az identitasa annak teljes lehessen, aki hataron tulra rekedt akaratan kivul es igenyli, hogy magyarnak is tartsak. Szerintem ennyirol szol. Szerintem azonban ez a gyakorlatban semmit sem fog valtoztatni. A romanok gondolom, igy is magyarnak tartanak, mikor meg Magyarorszagon vagy, ugyis leromanoz par ember.
2011. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én még nem indítottam el...volt már egy dátumom, de pont vizsgám volt, nem tudtam elmenni...most már 2012 januárjára adják a dátumokat (Kolozsváron érdeklődtem), talán Bukarestben lehet kérni kicsivel hamarabb, de az se éri meg odáig elcocózni és vissza. Ha Magyarországon kérvényezed, meglesz hamarabb.

Na de lényegre...én megcsináltatom, hadd legyen meg, egyszer kitudja mire lesz jó, végre nem (csak) román állampolgár leszek (volt már hátrányom belőle-pl. Olaszországban más teremben kellett várakozzak, mint a rokonaim, mivel én román állampolgár voltam. Ki volt írva minden hova, hogy "Va rugam, nu furati" (kérjük ne lopjanak!) A rokonaim legalább annyira "románok" mint én, csak nekik volt más papírjuk is) Talán egy nap Magyarországon is érek vele valamit. Itthon nagy előnyöd nem lehet belőle...

De valamikor beadom a kérést...most már mindegy ha jövő évre adják, akkor ráérek:D

20-L

2011. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!