Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 embernek elég 70. 000 ft...

3 embernek elég 70. 000 ft élelmiszerre, ruhákra, tisztítószerekre?

Figyelt kérdés

Szerintetek? Éppen a családi költségvetést csinálom és csodálkozok, hogy nem marad sosem egy fillér sem :(


Hozzátenném, hogy ruhát turkálóból veszek, ha szükséges. Élelmiszerből is szinte a legolcsóbbakat.


2011. márc. 19. 21:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ennyiből ki lehet jönni. Tapasztalatból nem tudom, mivel mi csak ketten vagyunk, de a lakhatási költségeken felül havi 30 ezerből megvagyunk.
2011. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
5%

Ja vagy krumpistésztát 2 hétig aztán megint 2 hétig káposztalevest :D


"Krumpistésztát ettem ma bele .... az ágyadba"

2011. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
25%

Élelmiszerekből inkább jobb minőségűt vegyél, és érdemes hanyagolni a húst ha lehet, az édességeket, meg ilyen vackok helyett vegyél gyümölcsöt, vagy ha van kerted termessz. Dobd ki az összes vegyszert, vegyél ecetet, mosószódát, mosószappant, szódabikarbónát, és más alap dolgokat, melyekkel mindent lehet helyettesíteni. kozmetikumok, szappan és a patikában lehet kevert testápolót, krémeket venni, pár száz forintért, érdemes nézegetni a házilag készíthető dolgokat. nem tudom milyen turkálóból vásárolsz de olykor olcsóbban árulják a ruhákat plázákban kiárusításkor.

Talán így még félre is tehetsz, egy picit.

2011. márc. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%

Én örülnék, ha lenne ezekre a dolgokra havi 70000-em. 30-ból vagyok kénytelen megoldani, és sikerül, igaz nagyon figyelek, hogy mikor mit veszek, és nagyon nehéz megoldani, de muszáj. Mindig 1 hónapra előre megírom, hogy mi lesz az ebéd. PL.kedd főzeléknap, szerdán tészta nap, csütörtökön krumpli, pénteken 2 napra valami csirke vagy pulykahúsos étel, vasárnap 2 napra szintén hús van, ez általában disznóból.

Ezt azért úgy kell elképzelni, hogy kb. 40dkg hús, sok köret, úgyhogy nem habzsi-dőzsi a két húsos étel, de a 1,5 éves gyermekem miatt muszáj legalább ennyi.

Csokit rágcsálni valót nem kap, reggel feldarabolok egy almát kis falatokra, egy jól záródó műanyag dobozban tárolom, az neki a nasi. Kenyeret 2 naponta veszünk 1kg, szalámiból párizsit veszek, néha belefér egy-egy krémtúró is a kislányomnak. Tisztítószerből ami van itthon az mosogatószer, Domestos, mosószer, ecet, ablaktisztító, meg egy általános lemosó. De az sem mindegy mit hol veszel. Tisztítószert csak Euro-s boltban veszek, így inkább jobb minőségű Pur v.Jar, mint olcsóbb használhatatlan vacak. Nem éhezünk, és tisztaság van, de én már 2 éve még egy új bugyit sem vettem magamnak, ha jön egy kis plusz pénz, az megy a gyermekre, vagy a kocsira. Nagyon nehéz, de így is megoldható, úgyhogy 70e-ből simán ki lehet jönni, mi is 3-an vagyunk.

2011. márc. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. márc. 20. 00:14
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

22.52-es

"gyerekre megy,vagy a KOCSIRA"

Elég szomorú,hogy ilyen maximális beosztás mellett,az esetenkénti pénzből kocsira költötök,mindeközben a gyerek meg felszeletelt almát rágcsál,és néha néha kap egy krémtúrót.

2011. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

12.53-as

Miért? Ha épp vizsgáztatni kell, vagy javítani a kocsit akkor az mellékes? Van akinek szüksége van autóra a melóba járáshoz pl, és akkor bizony fontos, hogy jó állapotban legyen, meg legyen benne benzin.


Nem tudom miért jó az ha valaki az utolsó pár forintját is gyerekjátékra költi, miközben más szükséges dologra nem futja.

2011. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
44%
Igen mellékesnek kellene,hogy legyen egy kocsit tartani,mindeközben filléreket osztotok be.A vizsgáztatási költségeket,meg a javitási költségeket inkább a családodra költenéd,illetve a gyerekedre.Munkába járni lehet BKV-al is,mint ahogy sok ember teszi.Olyan nagyon jól nem kereshet a párod,hogy szükséges legyen a kocsi,mintahogy irod a helyzetet.Valószinüleg a kényelem fontossabb.Szegény kisgyerek,csak sajnálom.
2011. márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
utolsó, most kaptam új munkát, kénytelen leszek a kocsira is költeni, mert különben nem tudok bejárni ;)
2011. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Szűkösen, de elég, szerintem. Nagyon jó tanácsokat adtak itt a többiek.

A nasihoz annyit hozzáfűznék, hogy nagyon jó kis sütiket lehet készíteni, pl. bögrés sütikhez nem kell sok minden és 3 embernek 2 napra megvan az édesség. Mondjuk mi nagyon édesszájúak vagyunk, de boltban csak gyümölcsjoghurtot és kölesgolyót veszünk, inkább én sütök.


Az autós témához meg csak annyit, hogy pl. mi Bp. mellett lakunk, így a sárga buszra és a bkv-ra is kellene bérlet, az kettőnknek min. 40e Ft havonta! Ennyiből már fent lehet tartani egy kis fogyasztású kocsit is, tapasztalatból mondom.

2011. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!