Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a titkotok a jó házassághoz...

Mi a titkotok a jó házassághoz? Mennyit tűrtök el a másik féltől?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

rosszul közelíted meg.

nem a tűrésen van a hangsúly, hanem a jó kommunikáción. ha valami bánt, akkor szóvá teszem, nem pedig hallgatok és rágom magam miatta.

ha normális, értelmes párja van az embernek, akkor meg lehet beszélni a problémákat.


a jó házassága titka a tisztelet. szerintem.

2011. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi egészen fiatal korunk óta vagyunk együtt, 16 éve házasok vagyunk, és mondhatom, hogy annyira szeretjük egymást, mint a legelején.A jó házasságunk titka szerintem a jó szex, az anyagi biztonság, és nem utolsó sorban, hogy egy hónapban egy hosszú hétvége csak a miénk, ilyenkor elutazunk, telefont kikapcsoljuk, és csak egymásra figyelünk.Hogy mit tűrök?Igazából csak a munkamániával van bajom, de tudom, hogy értünk dolgozik, hajt annyit, így ezt sem sérelmezem annyira.Jó férj, jó apa, jó szerető, szerintem szerencsés vagyok:)


34/N

2011. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Egymás iránti szeretet,megbecsülés,alkalmazkodás,a problémák megbeszélése,odafigyelés a másikra,nem csak a saját óhajommal törődni.
2011. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok házas, de sok sok éve van párom, szóval azt is lehetne mondani, hogy azok vagyunk. Hosszú kapcsolat titka: türelem elsősorban, és mindennek a megbeszélése. Vagyis nem úgy megyünk el egymás mellett, hogy nem lehet tudni, hogy milyen baja van.De sjanos ez embertől is függ, mert sokat hallottam, hogy probálkozik a beszélgetéssel, de nem jön össze.
2011. márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó valóban szerencsés vagy, nem mindenkinek adatik meg ez. Tovàbbra is becsüljétek meg egymàst és tiszteljétek.Gratula!
2011. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó hßazaság titka, hogy olyanhoz menj hozzá akit igazán szeretsz, aki az álom pár a számodra, akire már az elején felnézel, akit az elején már imádsz, akivel a sex egy álom az elején. Vagy is minden szuper jó legyen már az elején.

ha az elején már megalkuvásba mész bele, pl jó ember de hiányzik belöle valami stb... akkor a házaság vagy keserves lesz vagy elváltok.

2011. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg rosszul közelíted meg a dolgot. Én 11 éve vagyok házas, és "nem kell eltűrnünk egymást", mert a másikat úgy fogadtuk el ahogy. Erre nem azt értem, hogy az ég-világon mindenben azonnal egyetértünk, de elfogadjuk, ha a másiknak más a véleménye, és megbeszéljük a dolgokat.

Lehet, hogy elcsépelt dolognak tűnik, de minden a párbeszéden alapul. Szerintem egy jó kapcsolatban mindig van közös út, közös döntés.

2011. márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom... nekem úgy érzem, nagyon jó a házasságom, de amit előttem leírtak, az nem mind passzol.

A szex az jó, az igaz, de voltak már olyan időszakok, amikor háttérbe szorult valami miatt és akkor is ugyanolyan jó volt a kapcsolatunk.

Az anyagi biztonságról csak annyit, hogy hónap végén nem biztos, hogy jut valami normális kajára pénz, ettől függetlenül is jó a kapcsolatunk.

Ami az én receptem: szerelem-szeretet, megértés, tolerancia, egymás igényeinek a figyelembe vétele úgy, hogy azért a sajátunkkal is összehangoljuk. Megteszünk a másikért olyan dolgokat, ami nekünk nem fontos, vagy egy kicsit éppen fáradtak vagyunk hozzá, csak azért, hogy a másiknak örömet szerezzünk, törődünk egymással. Nem mulasztjuk el mindennap valahogy kimutatni, kimondani, mennyire szeretjük a másikat, bár tudjuk ezt enélkül is, de azt is tudjuk, milyen jó hallani, tapasztalni.

2011. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Hát,nálunk az a baj én hiába próbálom megbeszélni a dolgokat nemnagyon figyel rá.és szeret,de ha valamit kigondol annak úgy kell lennie:(

Szerintem a mai világba egy nőnek már nem az a dolga,hogy mindíg úgy tegyen ahogy a férje akarja.Nemtudom,mivel érhetném el,hogy figyeljen rám.Talán ha hazaköltöznék édesanyámhoz,egy darabig,akkor talán elgondolkoza

2011. márc. 21. 12:37
 10/13 anonim válasza:
76%

Szia!

Én hazaköltöztem,már egy hónapja, hidd el, nem megoldás.

Azóta én is beláttam.

Nem tudok okosat, mondani, de az én hibámat legalább te ne kövesd el.

Csak a beszélgetés tudja megoldani a gondjaitokat.

Sok sikert!

2011. márc. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!