Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a szex elengedhe...

Mit gondoltok a szex elengedhetetlen egy jó házassághoz és kapcsolathoz?

Figyelt kérdés

Tudom nem ez az első szempont de én úgy gondolom hogy a megcsalások 90%-a a szex hiány miatt történik és sok olyat is hallani hogy jól megvannak meg van a lelki egyensúly,de a kémia nem működik köztük rendesen,sok ilyen női kérdést láttam ezen az oldalon is,hogy nagyon szereti meg tiszteli de nincs meg a bizsergés szexuálisan és legszívesebben kalandozna egy kicsit hogy ki legyen elégítve.

Akkor még is csak fontos a szex egy jó kapcsolathoz?szerintem igen


2011. okt. 8. 10:10
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Én azt szűröm le többnyire a kérdésekből és magamról is hogy akár hogy is nézzük a szexnek majdnemhogy első helyen kell állnia hogy a párunk ne járkáljon más ágyában.hiába a lelki egyensúly ha egy ősi ösztön kielégítetlen marad....
2011. okt. 8. 10:12
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Szex nélkül a kapcsolat nem kapcsolat.
2011. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól látod :). Nem tudnék olyannal élni, akihez nem vonzódom és nem tudok megőrülni érte, hiába lennénk "lelki társak". Egyébként sokszor a problémamegoldásban is jól jön, a működik a kémia. Hiába vitatkozunk, veszünk össze, legkésőbb következő nap már ott van az, hogy "de jó lenne megölelni, szeretgetni", de ugye ehhez előbb el kell simítani a feszültséget, és megbeszélni...

Nehezen tudom elképzelni az olyan kapcsolatokat, ahol ez nem megy, és a szexuális életük nem teljes.

2011. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Akárki akármit mond, a jó, és kielégítő szex nélkülözhetetlen egy működőképes kapcsolathoz. Persze lehet mindenféle okosságokat kitalálni, hogy de nem, mert ugye a szeretet, meg a tisztelet, meg a közös múlt, gyerekek, blablabla...

Ezt általában azok szokták érvként felhozni, akiknél valamiért nem működik a dolog. És tényleg tudnak is így élni, amíg egyikük, vagy másikuk életében fel nem bukkan valaki, aki nem csak a lelkének, hanem a testének is képes örömet szerezni.

2011. okt. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos, hogy jó legyen a szex. De főleg az a mérvadó, hogy a párok szexuális igénye nagyjából egy szinten van -e.

Hiszen, ha mindkét félnek kevés szexre van szüksége, de az minőségi, akkor az már kielégíti minkét felet.

Egy magas libidójú fél azonban csak szenvedni fog egy alacsony libidójú mellett.

2011. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Naná!Elengedhetetlen!Utána jöhet a következő szűrő egy indulókapcsolatnál...De ha még a szex se működik,hát akkor no comment inkább!
2011. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
fontos, persze. de például a mi házasságunkban a legutolsó helyen áll a szex és eszünkbe sem jut megcsalni a másikat, mert mi így vagyunk boldogak. 26/nő
2011. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 zkriszti3 ***** válasza:
Nálam 10 éve nincs bizsergés,de eszembe sem jutna megcsalni.Nem a páromban van a hiba mert neki megvan az igénye,úgy érzem a testemnek ez másodlagos kérdés.
2011. okt. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A felektől függ. Ha a felek tudnak úgy élni, hogy a szex nem vagy nem túl jól működik, akkor nem biztos, hogy elengedhetetlen egy jól működő kapcsolathoz. De azt hozzáteszem, szerintem ilyen ember ritka, mint a fehér holló.
2011. okt. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
89%

Kedves kérdező!


Én így 22 évesen azt gondolom hogy nem. Ugyanis egy házassághoz ami számomra elengedhetetlen az az alábbi két dolog:

-A kölcsönös ragaszkodás

-A közös áldozatvállalás


Mondják sokan azt is, amit te, hogy a szakítások többsége szexhiány miatt történik. Nos, én úgy gondolom, hogyha a testi szükségletek kielégítése ennyit nyom a latban, akkor, akkor ott soha nem volt őszinte kapcsolat, csak egyfajta fellángolás. Ezt tapasztalatból tudom, mivel a korosztályomban, illetve a tőlem kicsit fiatalabbaknál szinte alap dolog a szex, nagyon jól össze vannak csiszolódva testileg, aztán ha jön valami próba, amit ki kéne állni akkor hirtelen szétmennek.


Nekem olyan nőre van szükségem, aki egy "segítőtárs" és tiszta gondolkodása van, nem az ösztönei vezérlik. Tehát nálam a szexualitás az másodlagos. Én hiszek abban, hogyha két ember őszinte segítőtársa egymásnak, akkor a szexualitással is minden rendben lesz :-)


Idéznék tőled:


"nagyon szereti meg tiszteli de nincs meg a bizsergés szexuálisan és legszívesebben kalandozna"


Vajon mit jelent a másikat szeretni, illetve tisztelni? Én az alábbi bölcs gondolatokkal ismertetném ezt:


"A szerelem olyan szent érzés, amit csak kevesen ismernek igazán. Gyakran használt, de meg nem értett kifejezés. Az ösztön izzó parázslása, két fiatal egymás iránt érzett elragadtatása nem szerelem, nem érdemli meg ezt a nevet. Az igazi szerelemnek intellektuális alapja van, a szeretett lény mély, alapos ismerete... Az ösztönök által felkeltett szerelem a komoly próba idején hirtelen kialszik... Az igazi szerelem bölcs és megkülönböztető, odaadása pedig valóságos és időtálló." (Ellen G. White)


^^

2011. okt. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!