Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok: hogyan lehet...

Mit gondoltok: hogyan lehet (vagy lehet-e egyátalán?! ) színésznőként jó Anyának, feleségnek és háziasszonynak is lenni? (Főleg ha az ember párja is színész? )

Figyelt kérdés
Színésznek készülök, és ezért merült bennem fel ez a kérdés.
2011. márc. 21. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ha az ember párja meg jó apa, jó férj, és ugyanúgy kiveszi a részét a háztartásból, mint a nő. Így igazságos, logikus, és egyszerű.
2011. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha esetleg nem színésznő lennék, akkor a médiában (újságíró, tévériporter, stb.) dolgoznék.
2011. márc. 21. 20:37
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát igen! :-) Jó lenne, ha az egész ilyen egyszerű lenne! :-)
2011. márc. 21. 20:37
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
A színészek is csak emberek, szóval ne szállj el magadtól művészkém.
2011. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én ezt teljes mértékben megértem, és nem szállok el magamtól! (Remélem, nem tűnt úgy!) És elnézést kérek, ha úgy jött ki az egész, mintha el lennék szállva az egésztől, csak tanácsot, véleményt szerettem volna és szeretnék is kérni, hogy hogyan lehet összeegyeztetni az egészet? (család-munka)
2011. márc. 21. 20:43
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

"Jó lenne, ha az egész ilyen egyszerű lenne! :-)"


Miért ne lenne?

2011. márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mivel sok forgatás, (filmszínészeknél) sok próba, (aki színházban szerepel) esetleg rendezvények, stb. stb.
2011. márc. 21. 20:46
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

"hogy hogyan lehet összeegyeztetni az egészet? (család-munka)"


Párom katona, van hogy fél évig nincs itthon, ha ezt össze tudjuk (mi és a többszáz munkatársa is) egyeztetni a családdal, akkor a színészkedés is menni fog. Csak jó pár kell hozzá. Egy olyan férfivel, aki nem férfi, hanem egy második gyerek, akire főzni-mosni-takarítani kell, akkor se lenne egyszerű együtt élni, ha bármi más szakmát választanál. Jó párral meg bármi megoldható.

2011. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igaz, teljesen igaz, amit írtál! :-) De mégis félek... nem tudom, hogy mitől, de mégis... :-\ Talán ettől az egésztől, mert nem vagyok ehhez az életmódhoz szokva. (Egy kisvárosból, sőt majdnem faluból Budapestre kerülni..)
2011. márc. 21. 20:50
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég fiatalka lehetsz még.. Annyira nem brutális egy színész időbeosztása (eleve azt ne reméld, hogy itthon nagyon filmezni fogsz). Ha társulatnál vagy max. három bemutatód lenne egy évadban, egy darabot 1-2 hónapig próbálnak, tehát akkor sincs zsinórban délelőtti elfoglaltságod. Ha mégis, akkor is 10:00-14:00-ig van a próba általában, (jó, bemutató előtt nyilván ráhúznak) ha meg este játszol, akkor ugyebár esté 7-től. De nem szerepel mindenki minden nap.. Szóval, ha nagyon felkapott művész leszel, akkor fenyeget a veszély, hogy napközben, meg este is lesz dolgod, de házi munkára bőven lenne időd, gyerek mellett nyilván necces. Ha, annyira aggódsz, hogy színészhez fogsz hozzámenni, akkor művelődj, hogy ismert színészpárok ezt hogyan oldják meg. Valószínűleg rokon besegít, ha mindketten elfoglaltak.

Szerintem vannak durvább szakmák, amellett nehezebb a magánéletben is megfelelni. Vagy ha pl. egy multinál vagy, a fél életedet ott töltöd.

2011. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!