Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek úgy működhet 2...

Szerintetek úgy működhet 2 lány barátsága, ha az egyik leszbikus?

Figyelt kérdés

A barátnőmet 3 éve ismerem, csomó mindent megbeszélünk stb. Ő a lányokat szereti, én meg csak és kizárólag a fiúkat. Emiatt eddig nem volt konfliktusunk, de egyre több ilyen buliba jár el, neki ilyenek az új barátai is, én meg őket nem tudom elviselni. Nem vagyok homofób, de egyszerűen hányok a fiús, legtöbbször ronda, bunkó stílusú meleg lányoktól. Sokszor kell velük találkoznom a barátnőm miatt, minden egyes alkalommal tudnak meglepetést okozni. Nemrég tudtam meg egy számomra kedves férfitanáromról, hogy meleg, és abba a buliba jár, mint a barátnőm. Ezen totál kiakadtam, mert mindig annyira csodáltam azt az embert, nagyon tetszett is, és nagyon ledöbbentett, hogy "úgy" még ha akarnám, se lenne esélyem nála. Barátnőm meg nem értette, miért akadtam ki ennyire. Feszélyezve érzem magam ilyen közegben, nem tudok velük olyan dolgokról beszélgetni, amik közösek lehetnének, már nem bírom ezt az egészet. Régebben elviseltem, de ahogy idősödöm, változik a felfogásom, és ahogyan a barátnőm inkább a hozzá hasonlókkal érti meg magát, én is a hozzám hasonlókkal. Én őt szeretem, nekem kell az életembe a stílusa, amolyan lelkitárs féleség, de a barátai, meg ismerősei nem kellenek. Szerintetek emiatt halálra van ítélve a barátságunk? Nem merem neki megmondani, hogy nem akarok ilyen emberekkel egy társaságban lenni, mert akkor megsértődne, megbántanám.

19L


2011. márc. 22. 20:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyik az, nem úgy, hogyha mindkettő.
2011. márc. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%

Én is leszbikus vagyok. A legjobb barátnőm teljesen heteró. 13 éves korunk óta elválaszthatatlanok vagyunk. Szép lány, nagyon szeretem-mint barátot. De soha nem jutott eszembe, hogy bármit is akarjak tőle. Én is sokat járok bulizni meleg helyekre, ismeri is a meleg barátaimat. Ő elég laza, nem görcsöl tehát hamar összebarátkozott velük. De elmondok egy alapszabályt. Egy meleg (mindegy, hogy férfi vagy nő) soha nem fog kikezdeni egy heteróval. Inkább marcangolja magát, de nem kezd ki vele. Sokkal több csalódás érheti, mint ha egy szintén meleget szemelne ki. Ez így nem éri meg senkinek. Szerintem a barátnőd nem akar tőled semmit. A barátság fontosabb. Csak szeretné, hogy megismerd a barátait. Meg azért abba gondolj bele, hogy egy melegnek nem túl jó a heteró közösség. Ott vannak a fiúk, akiket ugye nagyon érdekli a leszbikus lányok szexuális élete. Ott vannak a lányok, akik ferde szemmel néznek egy leszbikusra.

Egyébként ne hidd azt, hogy majd te heteróként találkozol egy meleg társasággal, és majd mindenki téged akar. Egyáltalán nem. Mint már említettem, egy "normális" homoszexuális nem fog kikezdeni egy heteróval.

2011. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én nem értem, hol olvastatok olyat, hogy azt hiszem, a barátnőm ki fog velem kezdeni. Nem is írtam ilyet sehol, nem szoktam ezen gondolkodni. A barátait nem bírom elviselni, márpedig akaratlanul is mindig kapcsolatba kerülök velük. Nem úgy alapból a melegekkel van bajom, hanem azokkal, akikkel ő haverkodik. Számomra visszataszítóak. De pl. a volt barátnőjét bírtam, ő kedves, egyszerű és ami a legfontosabb, okos lány volt, sokat beszélgettünk régebben, aztán valahogy eltűnt. Egyébként a barátnőm 25 éves, szóval nem annyi, mint én.
2011. márc. 22. 21:34
 14/20 anonim ***** válasza:
Amióta elmondtam a legjobb barátomnak hogy a fiúkat szeretem egyre kevésbé akar beszélni velem, inkább olyat keres magának akivel meg tudja beszélni a csaj-ügyeit... már nagyon megbántam hogy elmondtam neki :(
2011. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene erőltetni az együtt bulizást, ha nem szimpik a barátai, talizzatok külön. Ahogy te elfogadod őt olyannak, amilyen, úgy ő is elfogadhatja, hogy neked az a stílus nem jön be. Ennek nem kellene közétek állnia szerintem, hiszen világos, hogy nem vele van a baj, hanem a társaságával. Róluk ne essék szó, akkor rendben lesz.
2011. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legjobb barátom egy meleg srác, már kis gyerekkorunk óta ismerjük egymást, szal ismerős szitu :D Neki is van pár meleg haverja van amelyikkel jóban vok van amelyikkel nem mint minden emberrel :D Nem az alapján ítélem meg őket h melegek-e hanem h am mien emberek.

Na jó 1 srác van aki annyira nyávog meg vonaglik h kajak ahogy megjelenik kiráz a hideg XD De ezt mondtam haveromnak ő annyit mondott h jó hát nem kell mindenkinek jóban lenni mindenkivel ennyi.


Neked csak annyit tok mondani h egy fiús, ronda csaj is lehet jó fej, és mivel nem lefeküdni akarsz velük, a belsőt kéne nézned :D Azt viszont a bnődnek kéne elfogadnia h nem szerethetsz MINDENKIT benne van a pakliban h vki nem szimpi, ezt nyugodtan megmondhatod neki. Ha ez miatt balhézik, hülye.


Am meg bármennyire is állitod h nem én azért érzek egy kis homofóbiát vagy viszolygást vagy nem is tom mit abbol amit leirtál...

16/F

2011. márc. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a másik oldalról írok, mivel én is leszbikus vagyok. Szerintem kommunikáljatok erről. Mondd el neki, hogy mi nem tetszik. Barátnőim többsége hetero, ugyanúgy beszélünk az ő esetükben pasiügyekről, az én esetemben nőügyekről.

A barátságunk működik, nincs semmi gond. Van olyan, akit ismernek, mármint meleg lányokat. Viszont nekem nincsenek erőszakos, fiús leszbikus barátnőim. Én a te helyedben elmondanám, hogy téged ez zavar. Ez nem leszbikusságtól függ, hogy ki milyen ember, ha valaki nem szimpatikus a baráti köréből, egyszerűen meg kell mondani neki ezt. Ennyi.Gondolom ő sem kedveli az összes barátodat. Kommunikáció! Sok sikert, nem lesz semmi gond.


27/LL

2011. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Figyi csinálj olyan talikat vele, hogy csak ketten legyetek. Ne cikizd a barátait, hanem , hogy te szertnéd a ti kis barátságotokat ketten tölteni, mint rég. Ha rég így volt. Aztán adj neki időt, hogy a barátaival lehessen, te meg a tieiddel.
2011. márc. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

4 éves korom óta ismerem a legjobb barátnőm. Együtt jártunk pasizni, még a tesómmal is évekig jártak. Aztán hirtelen "eltűnt". Feltűnt egy lány a színen és később kiderült, hogy nemcsak a barátja. Nehezen birkóztam meg a szituval. Beszélgettünk sokat, elmondta, hogy nem tudta, hogy hogyan fogom fogadni. Elmesélte, hogy már több lánnyal volt, de akivel most van, igazán boldog. Szerelmes. Örülök a boldogságának - egyrészt. Másrészt a másik lánynak vannak fura megnyilvánulásai, féltékenykedik rám. Amikor együtt vagyunk, igyekszem nem odafigyelni a negatív jelzésekre és örülni annak, hogy újra látom a barátnőmet. (Talán negyedévente találkozunk, mert messze sodort a szél egymástól minket.)

Én is mást képzeltem mellé, hogy ő lesz a sógornőm, hogy majd együtt tologatjuk a babakocsit stb., de ez így alakult.

Beszéljétek meg!!!

2011. márc. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sztem is a legtöbb a kommunikáción múlik. Alkalmas pillanatban, jól felvezetve a témát gond nélkül meglehet beszélni.

Hajrá:)

2011. márc. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!