Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor van az a pont, ahol már...

Mikor van az a pont, ahol már a gyermeknek jobb apa nélkül, mint teljes családban felnőni?

Figyelt kérdés
Férjemmel van egy két éves kisfiunk, a második babánkat várjuk. Ő is nagyon várja már az új családtagot, de a kisfiunkkal mostanában tűrhetetlen módon bánik. Gondoltam átmeneti állapot, stresszes a melója, sokminden összejött mostanában, naponta szóltam rá eleinte szépen, aztán csúnyán. De a fiunkon úgy látom, hogy egyre labilisabb és a helyzet nem változik. Az utóbbi időben csúnyán összeveszünk ez miatt, a végén pedig még én vagyok a rossz anya. Hiába próbálom türelemre inteni, elmagyarázni neki mire jó a következetes de szeretetteli nevelés, nem érti. Egyre durvább dolgokat csinál, és én már úgy gondolom, talán jobb lenne a fiunknak ha apuka nem lenne velünk. A szívem szakad meg, mert velem nagyon kedves a férjem, nagyon szeretjük egymást, nincs is köztünk ezen kívül semmi gond. Adjatok kérlek tanácsot, mit tegyek? Adjak neki ultimátumot? Mit lehet eltűrni, mikortól van az hogy a gyerek érdeke a csonka család?
2011. márc. 24. 15:41
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

mit csinál pontosan a gyerek amiért olyan az apja?

és pontosan mivel is bántja a gyereket?

2011. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjem üvöltözne a gyerekkel, a lelkébe gázolna ne adj isten ütné elhagynám...

Ha ennyire nem komoly a gond, de nem bánik vele jól, szeretettel és nem lehetne vele sehogyan sem megbeszélni akkor is a gyerekem érdekét nézném...

2011. márc. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Ugye nem veri?? Azt én biztosan nem tűrném, akármennyire is szeretném a párom!
2011. márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiatok is tőle van ?

Nagyon hasonló helyzetben vagyok per pillanat én is, épp tegnap akadtam ki a férjemen, hogy mert ő ügyetlen akkor elkezd ordítani a gyerekekkel, mert neki épp fel kellene valamit szerelnie, amit útál, és senki nem játszon, hangoskodjon mert neki baja van. Nagyon kiakadtam nem első eset. Én is ugyanezt próbálom megértetni vele amit te, de nem megy, hiába, ők másképp látják a nevelés megoldását. Lehet a férjednél előjött valami kemény apát játszok, mert a gyerek meg kell szokja, mert nemsoká jön a pici és nem lesz kinyalva a popija többé. Apák elég furán tudnak gondolkodni. Nyugodtan ülj le vele mikor mindenki nyugodt, és kérdezd meg miért csinálja vajon ?

Én értem az én férjemet, de már én is gondolkozok, hogy kell e ez nekem. Szóval várom a válaszokat veled együtt.

2011. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Ha egy gyermeket atrocitás éri a szülő felől, ne adj'isten bántalmazás, akkor nincs mire várni, lépni kell.Ez nem normális viselkedés egy apa részéről.És mióta ilyen???Mert én nem vállaltam volna a második babát egy ilyen férfinek.És egyáltalán mi az, hogy egyre durvább???Ne hagyd a gyermekedet, mert belőled is ki fog ábrándulni, ha nem kap védelmet irányodból.És itt már nem azt kell nézni, hogy veled milyen kedves, /bár nem hiszem/, hanem a kicsi lelkivilágát.
2011. márc. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Családsegítő, nevelési tanácsadó vagy pszichológus segítségét kéne kérni, bár nagyon nehéz lesz elcipelni a férjed, mert ha ő úgy gondolja hogy nincs probléma, akkor nem is látja szükségesnek hogy elmenjen.
2011. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem normális ez se, de én szüleim 9 éves korom körül váltak el, normálisan, nem volt tányérdobálás satöbbi. (Új nő volt a képben)

Apámmal mostanra szinte teljesen megszakadt a kapcsolatom, de egyfelől nem nagyon érdekel, másfelől semmi káros lelki kihatással nem volt rám (legalábbis nekem nem tűnt fel), mivel édesanyám mindig próbált megfelelő életet biztosítani az öcsém és az én számomra. És nagyon kedvelem a jelenlegi párját is, őt se látom gyakran, nem tekintem "apám helyett apámnak", mert apám egy van, csak ő olyan elég magának való.

Szerintem egy gyerek felnőhet teljesen egészségesen apa nélkül is, ha szeretet veszi körül, de ha folyton kiabálnak vele, vagy durvább dolgokat tesznek, akkor édesmindegy lesz neki, hogy "teljes értékű családban" nő föl, mert lelkileg ugyanúgy sérülhet.

De ez az én véleményem. Remélem segítettem. :)

20L

2011. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Szájon vágta "reflexből" mert beleharapott a fiunk (még csak egy éves volt). Ez volt egyszer, aztán hónapokig semmi. Csak a piszkálódás ment jó ideig, sértő és trágár megjegyzések, amik nekem sem esnének jól, ha nekem mondaná, ráadásul a kicsi már érti is. Később amikor rendes ágyat kapott és ki tudott jönni, be "kellett" zárni esténként a szobájába ami miatt olyan balhét csináltam, de az sem használt. Az utóbbi pár hétben már minden nap a kezére vagy a fenekére csap, csak a fiamtól tudom, mert már elmondja, meg látom is néha, szólok is érte, de nem használ. Nem azzal van a baj hogy nevelné, hanem többnyire ok nélkül kap, mert "útban van". Egész nap káromkodva beszél vele, emberhez nem méltó hangon. A játékait méterekkel odébbrúgja, mert "kitöri a nyakát benne". Dolgozok, ez mellett takarítok, főzök, rendes háziasszony vagyok, szóval nincs szanaszét minden, csak néha a fiunk kihoz a szobájából egy játékot. Elpakol maga után, törölget magától, mindent a helyére rak ha elveszi, már túl jó gyerek is a korához.
2011. márc. 24. 15:58
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, ha szereted a fiadat azonnal hagyd el a férjedet! Hogy bírod ki hogy ezt tegye vele?
2011. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

"elkezd ordítani a gyerekekkel, mert neki épp fel kellene valamit szerelnie, amit útál, és senki nem játszon, hangoskodjon mert neki baja van." Ejj, ezt gyerekkoromban de sokszor megtapasztaltam. Apukám is hasonló ember. Amúgy nagyon szeretem, de azért ez a fajta mentalitása rám elég negatívan hatott.

Érdekes, amikor már elváltak a szüleim, onnantól kezdve sokkal jobb lett a viszonyom apukámmal. Csak mondjuk akkor én már 18 éves voltam.

2011. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!