Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az új alkotmány révén a már...

Az új alkotmány révén a már kiutalt árvaellátás és özvegyi nyugdíj is megszűnik? Ld. Lent

Figyelt kérdés
[link]
2011. márc. 24. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Én ezt úgy értelmezem, hogy ha gazdag a család, akkor nem fog járni. De ez még szerintem nem 100%-ék.
2011. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Még nincs új alkotmány.
2011. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha a családi adókedvezményt nézem,akkor lehet,hogy ez is csak majd a jómódúaknak fog járni. Elvégre ők fizetnek magasabb járulékot,nem a szegények.

Azt azért várjuk meg,,hogy mi lesz az Alkotmányban,és a végrehajtási utasításban. Addig felesleges előre idegeskedni.

2011. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én csak a férjem jogán tudok majd nyugdíjat igényelni, dolgozom, de saját cégemből adok számlát.

Az árvaellátás meg egyszerűen kell szerintem még a jobbmódúaknak is.

2011. márc. 24. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
"Rászorultság alapján járnak majd ezek a pénzek"Ami nem is lenne nagy hülyeség.Rengetegen vesznek fel úgy támogatásokat,hogy HA NEM LENNE,észre sem vennének,mivel nincsenek rászorúlva.Ellentétben azokkal,akiknek ez az egyetlen bevételi forrásuk.
2011. márc. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elég nagy szégyen, hogy Magyarországon nem gondoskodnak minden özvegyről és árváról.
2011. márc. 26. 18:38
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem az sem lesz rászorult, akinek van lakása.

Szóval egy árva vagy egy özvegy, akinek van a nevén egy lakás majd nem kap semmit, csak az a baj, hogy a lakáshoz pénzt nem szoktak adni.

Szerintem ez az egész az új alkotmányban nem korrekt.

2011. márc. 26. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm esete:

Elvált a férje tőle,és a nyugdíj nagyon alacsony volt. A Volt lakásuk,ő maradt benne. A lakás szépen be volt rendezve,volt TV-je,háztartási gépei,de semmi extra.

Kért átmeneti segélyt az önkormányzattól. Kimentek a lakására,körülnéztek és nem kapott segélyt. Az indok: akinek ilyen szépen berendezett lakása van,az nem szorul rá a segélyre.

2011. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!