Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagymamám a fiával és annak...

A nagymamám a fiával és annak családjával él, de kész pokol az élete. Egész nap hozzá sem szólnak, csak ha megjön a nyugdíj, úgy beszélnek vele, mint a kutyával (tapasztaltam!), nem tisztelik. Hogyan segíthetnék a nagymamámon?

Figyelt kérdés

Régen a mamáé volt az a ház, ahol most laknak, de ő elajándékozta nekik, és mamámnak csak az élvezeti jog maradt.

Papíron viszont eladta (mert így kevesebb illetéket kellett fizetni, vagy vmi ilyesmi).

Már nagyon bánja, minden nap sírva panaszkodik. Hozzánk nem akar jönni, hiába hívtam, mert abba a házba élte le az egész életét.

Sajnálom nagyon, hogy így kell leélni a hátralévő életét.

Egy szerződést vissza lehet csinálni? Vagy mit tehetek?


2008. júl. 31. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a nagyid eladta a házát, vagyis ügyvéd által ellenjegyzett adásvételi szerződés van, azt sajnos nem lehet visszacsinálni. Annyit tudszt tenni, hogy győzködöd a nagyidat, hogy mégiscsak költözzön hozzátok. Gondolom, akkor anyud vagy apud a másik gyereke, jó volna, ha ők is értesülnének erről, vagy tapasztalnák, hogy hogy bánnak a nagyival. Vagy elbeszélgetne a testvérével. Remélem, hogy gyorsan megoldódik a helyzet.

2008. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mamámnak 4 gyereke van, de senki nem mozdítja a füle botját se. Mindenki szerint, csak öregszik, ő csak egy szenilis vénasszony.

Az bánt, hogy egy ajándék ház után annyi tiszteletet se kap, hogy köszönjenek neki...

2008. júl. 31. 21:06
 3/11 anonim válasza:
100%
Nekem a keresztanyám és férje van hasonló helyzetben.Még az övé a ház de menekül szinte otthonról ha a fiatalok hazaérnek.Talán a társadalom hibája?Utálom érte unokatesómat.Próbálj az ügyvéddel beszélni,hogy az élvezeti joggal élőnek milyen jogai vannak.Hátha tud valamit tanácsolni.Remélem segítettem.Írj ha megtudsz valamit.
2008. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezetével miért nem ér? A tulajdonlás ebben az esetben gyengébb, mint a haszonélvezet. Ő meneküljön? Szólítsa fel a tulajdonosokat, hogy ne háborgassák birtokában, és azonnal távozzanak az ingatlanból! Ehhez joga van, megteheti, erre való a haszonélvezete.


Adás-vételi szerződést meg lehet támadni (mint általában minden szerződést), de csak akkor ha igazolni tudja pl. azt, hogy kényszer alatt született. Márpedig itt nem hiszem, hogy volt ilyen. Nem is igazán tudná ezt bizonyítani.

Ha a szerződés arról szólna, ami történt, azaz ajándékozásról, akkor az ajándék visszakövetelhető a megajándékozottól, az sokkal "egyszerűbb" procedúra lenne, itt már érdemtelen az ajándékra az aki kapta, meg minden ilyesmi. Sajnos utólag könnyű okosnak lenni. Itt most drágább volt az olcsóbb illeték...


Még egyszer mondom: Éljen a mama a haszonélvezeti jogával, és a neki kellemetlen és bántó embereket tegye ki a lakásból. Oldják meg, amíg él a mama, a lakhatásukat!

2008. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Már bocs, de nem egy rohadt ház miatt kellene tiszteletet adni egy idős anyának, hanem amiért felnevelt 4 gyereket!


Ha az otthonához jobban ragaszkodik, mint egy élhető helyzethez máshol, akkor nincs mit tenni, amíg ő maga nem dönt másképp. Törődj vele, amennyit csak tudsz, de ilyen stresszes helyzetben nem fogja soká húzni. Igen, az emberek gyakran lenyúlják az öregek vagyonát, utána halálra szekálják, vagy magányba taszítják, vagy intézetbe zárják őket. Sajnos a te családod sem kivétel ez alól. Ha a sarkadra állnál, mit vesztenél?

2008. aug. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kikerekedett a szemem, mikor megláttam ezt a kérdést. Pontosan ebben a helyzetben van a 87 éves nagymamám, akit imádok és aki engem anyám helyett felnevelt.

Sajnos nem tudok okos tanácsot adni, hiszen magam sem tudom megoldani a kis drágám helyzetét. Én egyelőre nem is tudom elköltöztetni, de most már azon vagyok, hogy mielőbb teremtsek egy olyan környezetet, ahová ha elcsalom, ne vágyjon onnan vissza a pokolba. Én tudom, mit érez mikor azt mondja, hogy ő már nem megy sehová, ott akar maradni, míg él. A két kezével építették a házat papával, aki már nem él. Sokat dolgozott mamikám azért, hogy 7 gyermeket (3 saját) felneveljen tisztességgel, és mára mikor nyugalomban kellene tölteni élete utolsó szakaszát, nem mardt más, csak a szenvedés. Ő szívbeteg, sokat harcoltam, hogy még velünk maradhasson. A legjobb orvosokat kerestem fel, és sikerült rendbeszedniük, erre a fia és annak szemét családja taszítja a halálba azzal, ahogy bánnak vele.Beszélni nincs kivel, a pereskedést nagyim nem vállalja, pedig én szeretném, mert nála van egy eltartási szerződés, ami sosem lépett érvénybe, azaz sosem tartották el. Ezzel tudnék még mit kezdeni, de nem megy bele érthető módon. Szóval az emberek kapzsik, önzők, hálátlanok...

Legalább azt próbáld meg elérni, hogy több időt töltsön veled/veletek és ne gubózzon be. Sajnos én itt most nem ismerem a megoldást, de mindenképpen szívből kívánom Neked és magamnak is, hogy mielőbb sikerüljön enyhíteni a nagyik fájdalmát és sok mosolyt lássunk még kedves öreg arcukon!


Minden jót!

2008. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagymamádé a haszonélvezeti jog, akkor akár holnap kirakhatja az utcára az egész pereputtyot. A haszonélvezeti jog ugyanis erősebb, mint a tulajdonjog, a haszonélvező az csinál vele, amit akar, a tulajdonos akarata ellenére is. Nyugodtan mondd meg neki, hogy minden jogi lehetősége megvan arra, hogy a házzal a sajátjaként bánjon. Vitás esetben akár rendőrt is hívhat, akik egyszerűen kilakoltatják a kellemetlenné vált csemetét.
2008. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is szükségetek lesz ügyvédre. Nem tudom, hogy te nagykorú vagy e, de egy minden hájjal megkent ügyvéd kell majd, erre ne sajnáld a pénzt, főleg ha már nagykorú vagy és keresel. Simán kirakhatja a mamád őket az utcára érdemtelenségi okokra hivatkozva. Egy jó ügyvéd ezt simán elintézi.
2008. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló vagyok. Elfelejtettem leírni, hogy ha a mamád úgy adta el papíron, hogy igazából pénzmozgás nem történt, akkor már meg is van a megoldás. Megtévesztés miatt megtámadja az ügyvéd a szerződés és az már semmi is lesz. De mondom ez nem egyszerű menet lesz, szóval a dörzsölt ügyvéd mindenképp kell.
2008. aug. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szomorú :(
2022. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!