Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy notórius...

Mit lehet tenni egy notórius hazudozóval?

Figyelt kérdés

A párom fia 21 éves, de amit kérdez az sem igaz!

Folyton mindenkinek hazudik, betegesen mellébeszél, nem tudunk hinni neki.

Mit lehet ilyenkor tenni ?


2011. márc. 25. 06:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Ne figyeljetek rá oda.Ha kérdezi,hogy miért,akkor meg kell neki mondani,hogy nem hiteles.Persze mindent meg fog próbálni,hogy erőltesse az "igazát",de ha ellenálltok,ugyanakkor figyeltek is arra,hogy igazat mond-e,meg fog változni.Meg kell vele értetni,hogy aki valójában,azt nem kell szégyellni,hanem igenis inkább azt az oldalát akarjátok látni.
2011. márc. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Nekem az egyik barátnőm ilyen, míg fiatalabb volt, azt hittük kinövi, de már 20 körül jár, és egyre rosszabb. Eleinte legyintettem, meg megmosolyogtam, de mikor elkezdett rólam is hazudozni és kellemetlen helyzetbe tett a barátom előtt, akkor azt mondtam, oké, nekem ilyen barátnő nem kell. Sajnos te nem tudod ilyen könnyen kizárni az életedből, próbálj meg nem foglakozni vele. A párod tudja, hogy ilyen? Bár gondolom csak észrevette már, de ha nem akkor mutass rá a dologora, nehogy rólad kezdjen hazudozni és rámenjen a kapcsolatok. Engem ez a hazudós lány egyszer rendesen összeugrasztott egy másik barátnőnkkel( azt akarta, hogy megharagudjunk egymásra, így ő legyen mindkettőknek a legjobb barátnője- szánalmasan gyerekes a gondolkodása)

Minden jót!

24/N

2011. márc. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem az egy pivivel idősebb öcsém ilyen (plussz finomság, hogy munkakerülő is). Én és a férjem rendszeresen szembesítjük, az orra alá dörgöljük és az arcába nevetünk ha rajta kapjuk, így minket inkább kerül. A család többi tagja is tudja róla, de mindig hajlandóak bízni és újabb meg újabb esélyt adni neki. Volt már olyan, hogy velem meg a férjemmel szúrt így majdnem ki, mert elhitette a családdal, hogy mi tettünk ellene valami rosszat. Sajnos így már nehezebb. A családdal is muszáj tudatosítani, hogy ki a szavahihető és ki a hazudozó, és sajnos ennyi. Innentől a józan észre számítani vagy továbbmenni. A hazudóst meg elkerülni amennyire csak lehet.
2011. márc. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
A már korántsem gyerek (39 éves!) barátnőm sajnos ugyanilyen. Attól tartok ezt nem lehet "kinőni". Eddig nem volt túl szoros barátság közöttünk, de most, hogy egyidősek a kislányaink elég sokat babázunk együtt - így ez a probléma számomra is egyre zavaróbb. Még én érzem magam kellemetlenül amikor tudom, hogy folyamatosan hazudozik. És olyan apró dolgokban is, amikor akár igazat is mondhatna, de neki muszáj kiszínezni a történeteket. Ahányszor elmesél valamit, annyiféleképpen adja elő. Én még nem jutottam el odáig, hogy szembesítsem a hazugságaival, vagy tudassam vele, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem mond igazat - túl gyáva vagyok ehhez, és olyan cikinek érzem a helyzetet.
2011. márc. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt folyamatosan kérdezni a dolgai után, nyomon követni azokat, amennyire csak lehet, ha önellentmondásokba keveredik, akkor arra rávilágítani, vagy tovább puhatolózni. Szerintem a nevetségessé tétel nem a legjobb megoldás, mert inkább abból a félelemből fakad, hogy önmagáért nem képes a környezete elfogadni, érdekesebbnek, különlegesebbnek akarja mutatni magát, úgy hogy a hazugságai már szinte fel sem tűnnek neki.
2011. márc. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Addig mi nem csinál bajt vele,addig csak rákell szólni.De ha kezd eldurvulni nem ártana egy phszihiáter.
2011. márc. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Óh hát nekem is volt egy ilyen "barátnőm" :D

Egy ágyban lakott a tesójával, kútvíz, romos ház, ami kell. Gondolom ő ezt cikinek érezte, és a szemem láttára vált középsuliban hazudozóvá - meg a baráti köröm nevetségének tárgyává :)

Volt pár japánimádó barátnőm, és ő szemet vetett rájuk. Elkezdett ilyeneket kitalálni, hogy neki egy gazdag, 20éves, hosszú fehér hajú pasija van, aki ilyen meg olyan jóképű, és dobol. Ja, meg van egy hasonló ikertestvére, aki gitározik :D És persze mindkettő az ő kegyeiért esedez :D

Majd amikor a barátnőim megszerették a vadászgörényeket, érdekes módon neki kettő is lett - mikor tudtommal otthon a tacskón se jutottak túl :D

Aztán valahogy ciki lett neki a társaság, és a "felsőbb" körökbe is behazudozta magát. Abba már bele se merek gondolni, ott miket mondhatott.

Nem, én lesz@rtam, de barátnőim mikor otthagyta őket mert cikik, egyszer a suli közepén szembesítették a hazugságaival. Elég érdekes volt látni, ahogy előbb vörösödött, aztán lilult :P


De a kérdésre válaszolva, amíg bajt nem csinál, nem kell foglalkozni vele. Ha már baj van akkor doki, mert ez nem teljesen egészséges.

2011. márc. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog.


Ha tényleg notórius hazudozó - mármint orvosi értelemben, akkor valószínűleg nincsen tisztában vele, hogy beteg és ez nem természetes amit csinál.

Ha szembesíted a hazugságaival akkor sem valószínű, hogy javul a helyzet.


Szerintem valahogy el kéne érni, hogy orvoshoz kerüljön.


Nem mindegy, hogy

1. hazudozik, hogy neki jobb legyen vagy ilyesmi

2. notórius hazudozó

3. kényszeres hazudozó.

Ezek különböző dolgok, míg a pofátlan hazudozás jellemhiba, addig a kényszeres és notórius hazudozás betegség.

Az se mindegy, hogy tisztában van vele, hogy hazudik, de egyszerűen képtelen megállni, vagy nem is igazán van vele tisztában... ilyen is van, ezek azok akik simán átvágják a hazugságvizsgálót is.

De utóbbi kettő egyértelműen orvosi eset, hisz az egyik kényszerekben szenved, a másiknak meg teljes képzavara van a világról.

2011. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok az öcsikés válaszadó. Mi elvittük pszichológushoz. Ott is hazudozott mint a vízfolyás, pl azt is hogy rendszeresen jár hozzá. A doki szerint pedig semmi mentális baja nem volt (miután elmentünk hozzá rákérdezni, hogy halad-e a kezelés: nem is jár.) csak rossz jelleme....
2011. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. :)

Na igen nehéz eset, sajnos komoly dolgokban is hazudozik, pl. dolgozik, közben nem...adnak neki kölcsönt, nem adja vissza, igérgeti, majd ekkor, majd akkor stb.

Azt javasoltam én is vigyék, ill. menjünk vele dokihoz, mert ez már betegség.

2011. márc. 25. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!