Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg hálásnak kell lennünk...

Tényleg hálásnak kell lennünk anyósunknak, mert felnevelte nekünk a fiát/lányát?

Figyelt kérdés

Olvasgattam az anyósos kérdések közt és nem egyre jött az a válasz, hogy panaszkodás helyett hálásnak kellene lennie a kérdezőnek az anyósának, mert az felnevelte neki a párját.(nem tudom érthető-e)

Ezen én elgondolkoztam, de még mindig nem tudom eldönteni jogos-e ez a megállapítás.


Hisz' anyósunk nem miattunk vállalta be annó a gyerekét.

Ráadásul nem is biztos, hogy rendesen nevelte.

Azt sem hiszem, hogy akinek anyósa bármikor is keresztbe tett, az első dolog ami vele kapcsolatban eszébe jut az a hála lesz.

De az is igaz, hogy nélküle nem lenne párunk.


Nektek mi a véleményetek erről? Főleg azok válasza érdekel, akik nincsenek jóban az anyósukkal. A kérdést apósra is érthetitek.


2011. márc. 25. 13:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Igen, ez mindenképpen így van, függetlenül attól, hogy ez volt-e az eredeti célja vagy sem. Megtette, többet vagy kevesebbet beletett tudásától, igyekezetétől függően, ezért megilleti a tisztelet és a hála is.


Ez nem jelenti azt, hogy CSAK ezek az érzések merülhetnek fel benned. (Talán itt értetted félre ezt? Én nem olvastam az előzményeket.) Tehát semmi akadálya annak, hogy miközben ez a hála megilleti a párod szüleit, közben ők kiállhatatlanok is legyenek veled a jelenben, ezért utáljátok egymást, és haragudjatok egymásra. Ekkor pedig a "végösszeg a számlán" lehet negatív. Ez megint nem jelenti azt, hogy a tisztelet és a hála ne lehetne jelen benned, csak adott pillanatban más, erősebb, frissebb érzések elnyomják a hatását.


Remélem, így érthető. :)

2011. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Ez hülyeség.

Azért lehetsz hálás, mert megszülte. A nevelés csak egy kijelölt út, amin vagy megy valaki, vagy nem. Ha megy, elvileg az a jó nevelés. Ha nem, és a saját útját járja, az elvileg a rossz nevelés. Most a nagy többség véleményére gondolok. Nekem mindig azt mondták, legyek becsületes, tisztességes, tiszteljem az embertársaimat, és ne hazudjak. De hiába mondták, apám épp hogy tisztességtelen, és rasszista. Ettől még nem lettem rossz ember, mert a saját utamat jártam.

Tehát nem kell, hogy a nevelésért hálás légy.

2011. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Értem, mit mondasz.

Úgy vagyok vele, hogy kösz, hogy felnevelted a párom, de ennyi. Nem ezért fogom tisztelni, hanem azért, ahogyan viselkedik. Ha egy kiállhatatlan alak, akkor utálni fogom, ha tetszik, ha nem.

2011. márc. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

én inkább csak tiszteletnek nevezném, hála az máshova való

nem kell túlspilázni..

2011. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hálásnak kéne lennünk a saját szüleinknek hogy felneveltek minket,mégsem képes rá minden ember. Szerintem a hála és a szeretet nem olyan dolog,amit eröltetni lehetne, KELLENE éreznünk. Ha jó viszony van köztetek az anyóssal,és remek embert faragott a párodból,hálás leszel neki. De pusztán a tény hogy világra szülte a párodat még nem ad okot ilyen érzelmekre.
2011. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%

Ha nekem hálásnak kellene lennem akkor visszafelé is működnie kéne és a férjem is hálás lehetne...

Szerintem ezért a gyerekének kell hálásnak lennie hiszen ahogy írtad saját maga vállalta anno Őt és nem miattad/ miattunk.

A gyerekét nevelte fel nem téged úgyhogy véleményem szerint legyen hálás neki a gyereke,mert miatta tett meg mindent(elvileg)nem miattam.

Értem még nem sok mindent tett szóval nincs okom hálásnak lenni....

2011. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az ember nem azért vállal gyereket, hogy majd később fel hántorgasa azt a menyének. Plusz ha már megcsinálni meg tudták, igen is kötelesek a picúrt úgy nevelni, ahogy tőlük telik és nem másért, hanem mert igen is az a kis picúr az ő gyereke, felelősséggel tartozik.
2011. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én hálás vagyok anyósomnak, hogy _ilyen_ emberré nevelte a fiát, de ettől még hülyeség.


Miért kéne hálásnak lennünk, azért a tényért, hogy felnevelte?


AZ, hogy tisztelem(!) és becsülöm, mert felnevelt egy gyereket az teljesen oké.

De hogy hálás legyek? Esze ágában nem volt soha, hogy nekem neveli... A fia úgy döntött hogy engem választ, akárhogy kedvelem/tiszteletem, attól még ehhez neki semmi köze. :)

2011. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Nyilvánvalóan hálásnak kell lenni, mert, ha nem úgy nevelte volna föl a lányát, akkor én soha nem váltam volna el, és akkor én ma nem lennék egy szabad, boldog nagyapa. Ezt a válaszomat a pozitív gondolkodás és a vidámabb hangulat reményében írtam.
2011. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. márc. 25. 14:10
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!