Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikepp tortenik valakit...

Mikepp tortenik valakit haszonelvezoknek bejelenteni olyan tulajdonba ami ket neven van?

Figyelt kérdés
testveremmel van egy hazunk .kettonk neven .en nem elek ott .de a jogom attol meg ugyanannyi .o viszont bejelentene egy ferfit haszonelvezoknek. en ebbe nem egyezzek bele.megse tudom megakadalyozni mert nem hallgat ram .megteheti nelkulem is??a kerdesem ez lenne.irjatok mihamarabb :) kerlek koszonom
2011. márc. 27. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
ha kettotoke a haz,akkor nelkuled nem teheti meg.
2011. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem teheti meg nélküled szerencsére,mert ez lenne a legnagyobb hiba amit tehetne.Ha bejelentenétek oda bárkit is,nélküle még el sem tudnátok adni a házat,a haszonélvezőnek haláláig szinte nagyobb joga van,mint a tulajdonosnak.Ha annyira akarja,jelentse be ideiglenes lakcímre oda esetleg.
2011. márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

2011. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt magam sem tudom, hogy hogyan, de az én nagymamám is bejelentett több embert is állandó lakcímre, abba a házba aminek csak kis része van az ő nevén, a többi anyuén. És mégis bejelentette őket anyu tudta nélkül. Pedig elméletileg nem lehetne, mégis megtörtént. érdekes módon a kijelentés nem lehetséges, csak a bejelentett személyek jelentkezhetnek ki. A tulaj akinek a tudtán kívül be lettek jelentve nem tehet semmit. Ekkora szop@st. Hát ez a mai magyar hivatali ügyintézés....
2011. márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnál van ingyenes jogász, kérj időpontot! Sajnos konkrétumot nem tudok. Laikusként azonban úgy gondolom, hogy mivel a haszonélvezet mindent visz, erősebb mindennél, hiszen a haszonélvező beleegyezése nélkül eladni sem lehet az ingatlant. Szerintem ehhez mindkét tulaj beleegyezése kell - méghozzá személyesen.
2011. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

22:15

Pont ez a helyzet sajnos MO-on, amit leírtál.

Mi is így jártunk. :S

2011. márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

22:15-ös vagyok

utolsó, ti mit csináltatok végül?

2011. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hát most még semmit nem csinálhatunk, mert anyánkkal szemben gyámügyi per van. ő haszonélvező, apukánk meghalt így a fele ház a miénk (4testvér, ebből egy kiskorú, az ő ügye megy(nővérem lett a gyámja)) a gyilkos pasiját bejelentette hozzánk ott törnek zúznak ajtó ablak betörve. A per után közös tul.megszüntetését kérjük.

Hát ennyit tehetünk, rendőrségen sem tudunk feljelentést tenni mert ő a haszonélvező. a pasira a feljelentést meg visszamondta. úgy röviden ennyi,sajnos.

2011. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ES HA MEGTORTENIK A DOLOG HOGY LEHET FELBONTANI.MIVEL HOGY EN NEM ENGEDELYEZEM EZT.DE IRTATOK HOGY NELKULEM IS MEGESHET.TEHAT HA MEGKOTIK ,HOL LEHET FLEBONTANI VAGY VALAMI.KELREK IRJATOK KOSZONOM
2011. márc. 28. 21:48
 10/11 anonim ***** válasza:

22:15 vagyok

Anyának azt mondták az okmányirodában, hogy 2 lehetőség van, vagy a bejelentett illető fogja magát és önként kijelentkezik, vagy anya ír egy nyilatkozatszerűséget(ennek az a lényege, hogy beleegyezik, hogy anya kijelentheti őt), amit aláírat a bejelentett személlyel és ezzel bemegy az okmányirodába és így már kijelentheti ő is. Szóval gyakorlatilag, ha az illető nem akarja nem tudjuk kijelenteni onnan.

2011. márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!