Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bejelentett lakás: apámat nem...

Bejelentett lakás: apámat nem lehet bejelenteni mert nem házas anyámmal?

Figyelt kérdés

Már korábban tettem fel ezzel kapcsolatos kérdést, és ott az volt a baj hogy a nagymamámé a lakás és nem jön ki jól apámmal, és bármit csinál apám bárhogy akar bizonyítani, akkor se akarja bejelenteni a lakásba. Már vagy 6-7 éve nincs bejelentett lakcíme azóta mióta ide költöztünk, és nem tud dolgozni. Most megvonták a családi pótlékot is, számlák nincsenek kifizetve, anyám dolgozik egyedül havi 80ezerrel, lassan ott tartunk hogy nincs mit enni.

Mamám volt bent az önkormányzatnál és ott elvileg azt mondták hogy mivel nem házasok ezért apámat nem lehet bejelenteni. Pár éve mikor komolyabban próbálkoztunk akkor simán be lehetett bárkit jelenteni, ennyire megváltozott minden?? Apámék sose voltak házasok, de már több mint 25 éve együtt laknak, élnek, van 2 gyerekük, nekem meg a pofám leszakad hogy így nem lehet bejelenteni.

Ez tényleg így lenne vagy csak így próbálja lerázni apámat? Mert apám meg attól is parázik, és ezt mondta a mamámnak is, hogy hiába házasodnak össze akkor se fogja bejelenteni.

Ma is erre keltem fel, ezért ment a vita...már ott tartok hogy párnába fojtom a mamámat mert herótunk van tőle mindig keveri a szart, cigányokkal barátkozik és a cigány haverját hozza mindig fel és őt tartja el, nem hogy segítene a lakást fenn tartani. Egyszerűen nem fogja fel hova juthatunk ha nem változtatunk ezen..

De mindegy a kérdésem igazából az lenne hogy tényleg csak így lehetne bejelenteni, ha összeházasodnak?

Egyértelmű válaszokat kérek és aki tud biztosat mondani, mert a többire már nincs türelmem..

Köszönöm.


2010. dec. 15. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A tulajdonos BÁRKIT bejelenthet az ingatlanába.

okmányirodán dolgozom

2010. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alapeset: a lakás tulajdonosának a tudta és beleegyezése nélkül senki nem lehet bejelenteni, ez ugye érthető, ezen az alapon akár egy tucat hajléktalan is bejelentkezhetne hozzám. Nem lehet megtagadni a házastárs bejelentkezését.
2010. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen ez egyértelmű, köszönöm a válaszokat most már tiszta az egész!

Abban tudnátok segíteni hogy hogy is működik a bejelentés? És mennyi ideig tart? Nagyon időigényes?

2010. dec. 15. 18:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Mi anyósoméknál lakunk,nem vagyok összeházasodva a párommal,van egy kislányunk és ide vagyok bejelentve állandó lakcímre.Anyósomék kitöltöttek egy nyilatkozatot hogy engedélyezik hogy bejelentkezzek hozzájuk.Szerintem mamád nem írja alá a papírt és ezért tud bejelentkezni.
2010. dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bemész az illetékes okmányirodába,kérsz egy lakcímbejelentő lapot,kitöltöd,és vársz a sorodra :) vagy hazamész kérsz egy időpontot neten(vévévépontmagyarorszagponthu) és visszamész a lappal,leadod :)

Azt nem tom,h a tulajdonosnak is ott kell-e lennie amikor a lapot leadjátok.

2010. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

apád jó nagy kamugép, bejelentett lakcím nélkül is nyugodtan lehet munkája


a nagyinak meg mond meg, hogy járuljon hozzá tartózkodási hely bejelentéséhez, semmi következménnyel nem jár rá nézve

2010. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*mondd
2010. dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Te meg egy paraszt vagy ennyit rólad. Az ő szakmájára nézve nem, nem lehet, eddig csak feketén dolgozott, és nyáron tud is többször, télen viszont egyáltalán. Voltam már vele párszor segíteni, és hallottam mikor a főnöke (aki egyben a barátja is) azért nem adhat több/más munkát neki, mert ha jönnek ellenőrizni, akkor beszívják. És ennyire én se vagyok hülye.


Mamám meg egy mocskos g*ci, az egyik vén paraszt bnője bemesélte neki hogy ha bejelenti akkor kirakja, mikor ezt nem is tehetné meg. És akár szépen szólva mondjuk ezt neki akár ordítva, nem fogja fel mert egy utolsó idióta.


Jó lenne ha ilyen egyszerű lenne az egész de ez meg már évek óta...

2010. dec. 15. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!