Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföld egyedül, vagy a...

Külföld egyedül, vagy a férjemmel itthon?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek, ti hogyan döntenétek?


Nagyon nehéz választanom.

Van egy munkalehetőségem Írországban ahol havi 200ezer nettot félre tudnék tenni.

Viszont a férjem nem tud velem jönni, én pedig csak 2-3 havonta jöhetnék haza.

Itthon nem találok régóta állást, albérletben lakunk, nehezen jövünk ki a férjem keresetéből.


Írországban vár az anyagi biztonság, gyűjthetnék valamennyit amiből itthon rendezni tudnánk az anyagi helyzetünk.


Itthon viszont vár a lelki biztonság, nevetés, közös örömök, míg kint minden nap a sírás kerülget annyira rossz egyedül és a szorongás testi tüneteket is produkál nálam szédüléssel, szívritmuszavarral ( már éltünk így egy fél évet, így tudom mi vár rám ).


Férjem rám bízta a döntést, de én csak habozok, hisz ha kimegyek, a pénz mellett lelki halál vár rám.

Itthon viszont a boldogság mellett anyagi nyomorgás, hisz ki tudja mikor találok állást? ( Nógrád megye...)


2011. márc. 29. 09:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én mennék. Én is férjnél vagyok, de olyan az anyagi helyzet, hogy tudom, miről beszélsz. És is nemsokára ugyanebben a helyzetben leszek. Msn, skype, telefon, van minden, ami kell, és máris közel lesz, ami távol van. Sok sikert! :)
2011. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Ha ennyire rosszak itthon az anyagi lehetöségek, és lassan családot is szeretnél alapítani, akkor el kell hatátozd magad. Sajnos sokszor az élet nem mindíg "vidámszínház", sokszor áldozatokat kell hozzunk ahhoz hogy változás legyen jobb irányba! Fogd meg ezt a lehetöséget, és ne arra gondolj hogy milyen rossz lesz, meg hogy forog a gyomrod, hanem mondd magadnak: meg tudom csinálni,és teljes gözzel arra koncentrálj h minél több pénzt féltretégy Írországban, ez nem egy állandó állapot lesz csak max. 1 és, akkor meg viszont belevághattok végre a gyerekprogramba, hisz te is azt akarod nemde?És azért TE is kell tégy valamit, az életben mindennek ára van. Sok eröt!
2011. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Ne nyávogj!!!! Tudod, hogy mi vár ebben az országban. Nem? Akkor meg? Nem várhatsz mindig a sült galambra, mert nem repked sajnos. Menj, és vissza se nézz. A párod is menjen utánad idővel, de ha annyira ragaszkodtok ehhez az országhoz, akkor csak bizonyos ideig vállald, amig egyenesbe nem jöttök. De itt nincs jövő. Menj, amig megvan a lehetőséged.
2011. márc. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
bírom mikor sok okoska ilyen parancsnok módjára lebaxóan akarja megmutatni a helye irányt. Okés, ez jó néha, de gondolom sokkal összetettebbek a dolgok, nem mindent ír le. Viszont tényleg, ha kell a pénz pár hónapra kimennék ha megérné én is.
2011. márc. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én márpedig egyetértek a "sok okoskával"! Itt most nem lehet nyavajogni, határozottnak kell lenni. Ez a pénznélküliség nem megy a kapcsolat rovására? Lelki biztonság, oké, az igenis fontos. De pénz nélkül mi lesz veletek? Attól nincs szívritmuszavarod?

Ne érts félre, nem bántani akarlak, elhiszem, hogy ez egy rettentő nehéz döntés, de egy páran már írtuk, hogy ebből az országból, akinek lehetősége van, el kell menni!!!

Én vagyok az a 3 gyerekes anyuka, aki már írt. Mi sem leszünk könnyű helyzetben. A férjemnek kell először kimenni, megalapozni mindent és mi megyünk utána a gyerekekkel. Van egy gyönyörű 3 szobás házunk (építkeztünk), amit imádunk, de készek vagyunk mindent itthagyni egy jobb élet reményében. Nehéz lesz, nagyon, de én már alig várom, hogy ott tartsunk, hogy pakolunk.

Az élet elédrakta ez a csodás lehetőséget. Ne szalaszd el!

2011. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem meg arra is gondolj, hogy ha most ilyen rossz az anyagi helyzeted meddig fog igy ez a kapcsolat mukodni. Tenleg nem rosszindulatbol irom de sokszor egy ilyen ranyomja nagyon a belyeget egy kapcsolatra. Oke, hogy van szerelem, lelki beke... De gondolj arra a ferjed is, meddig fogja birni, azt, hogy nem tudja a havi ennivalot az asztalra tenni. Ez nem tesz jot es a ferjak buszkesegbol nem igen valljak ezt be. Ha annyira biztos vagy, nem talasz munkat sokaig akkor irany Irorszag. Hidd el ez a fajta anyagi kinlodas amin keresztul mentek nem fog hosszu ideig jot tenni a hazassagnak. En is leptem annak idejen, kijottem kulfoldre mar 4 eve es azota is itt elek (Anglia). Persze nekem velem van a ferjem igy konnyebb mint neked de maskent ugyan olyan helyzetbe lennek mint most ti. Ja, a vezetestol ne felj. :))) En itt tanultam meg vezetni es tettem le a jogsit. :)
2011. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 év nem olyan sok idő. Elhiszem, hogy nehéz lenne egymás nélkül, de a pénztelenség is a kapcsolat rovására megy. Ha csak egy évet eltöltesz kint, és félreteszel egy csomó pénzt, már jobban fogtok állni utána anyagilag, lesz külföldi munkatapasztalatod, ami itthon is sokat számít, ha állást keresel később. Tudtok neten beszélgetni esténként, meg e-mailezni. Persze az nem ugyanaz, mint a személyes találka, de a semminél jobb. Szerintem megérné megpróbálni a kinti munkát.
2011. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Teljesen meg tudlak érteni, mert már én is gondolkoztam hasonló megoldáson a munkát illetően. Én sem találok már lassan 2 éve itthon munkát. Csak én középkorú, családos nő vagyok és sajnos semmi nyelvtudással, ami nem sok külföldi munkára ad lehetőséget. Tartósan én sem voltam még távol a családtól, de ha lenne biztos lehetőségem, hogy legalább egy évig tartó külföldi munkával és fizetéssel megerősítsem az anyagi helyzetünket, valószínű belevágnék. Arra viszont szükségem lenne, hogy legalább egy, itthon megismert emberrel együtt mehessek, akivel összetartva, minden problémánkat megbeszélve tölthetnénk le ezt az időszakot, mert az óriási segítséget jelenthet. Szerintem.

Amit még szintén nagyon megértek, az a vezetéssel kapcsolatos félelmed, mert bár nekem is lassan 30 éve van jogsim, gyakorlatom alig, és már itthon sem igazán mernék a volán mögé ülni, nem hogy külföldön. Nem tudom milyen jellegű a munka és mennyire forgalmas környezetben kellene belejönnöd a vezetésbe? Azért fiatal vagy, és talán csak több önbizalom kell ahhoz is, hogy abba is bátrabban belevágj.

2011. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.


Amúgy ez otthoni betegápolás mozgássérültekkel és sokukat napi szinten kell fuvarozni.

Sosem vezettem egyedül, utoljára az oktatóm mellett mikor vizsgáztam sok-sok éve, így ez hatalmas felelősség, hogy még 1 ember életéért is felelek aki ráadásul még mozogni sem tud.

2011. márc. 29. 11:06
 20/22 anonim ***** válasza:
Mikor kéne kiutaznod? Addig tudnál gyakorolni. Vagy esetleg vehetnél néhány órát. Annyi befektetést megérne, szerintem.
2011. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!