Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed ha egy 16...

Mi a véleményed ha egy 16 éves lány meg akarja tartani a babát?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 01:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy ő van tisztában a saját helyzetével. Viszont nem mehet a saját feje után, mert feltehetően még függ másoktól. A szüleitől, vagy a párjától, ha az már dolgozó felnőtt férfi.

Közös döntés kéne, hogy legyen, ha már így alakult... Én nem ítélem el az abortuszt.

2011. márc. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%

Van egy olyan érzésem, hogy itt rengeteg válasz lesz. Az ilyen kérdéseknél szokott mindig kirobbanni az abortuszvita.

Tudom csúnyán le leszek pontozva, de:

Ha az eszére hallgat elveteti. Ha a szívére, akkor nem.

2011. márc. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%

jaa, ha meg akarja tartani:

Akkor tegyen fel magának néhány kérdést?

Ki fogja eltartani a gyereket?

Hol fognak lakni?

Milyen munkát tud majd a későbbiekben vállalni? (már ha akar)

Tényleg mostanra tervezte a babát vagy későbbre?

Miért nem gondolkodott vagy védekeztek előtte?

Na ha ezekre mind válaszolt és ki tudott valami értelmeset silabizálni, akkor tartsa meg.

Ha nem tudott válaszolni mindenre, akkor szerintem inkább ne. De ez magánvélemény!

2011. márc. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
20%

ha támogató családja van, és nem az az életcélja, h lepottyant még 2-3 gyereket, és otthon vakarja a valagát egész életében, akkor tartsa meg.

gyerek mellett is lehet tanulni, később dolgozni. aztán ha idősebb lesz, akkor érett fejjel vállalhat még 1-2 gyereket. ha szeretne.


de ha már volt olyan felelőtlen, hogy becsúszott a baba, akkor ne ölje meg, hanem próbálja a lehetőségekhez mérten jól felnevelni.

2011. márc. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
25%
Az, hogy az ő élete, az ő dolga.
2011. márc. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%
Ha van aki segítsen neki,kellö anyagi háttér,és elegen támogatják,akkor semmi akadája.Ha nem akkor ne rontsa el az életét egy kis ártatlannak,annak semmi értelem hogy világra jöjjön szenvedni. Voltam terhes 16 évesen,semmim nem volt,se nekem sem szüleimnek,sem az apajelöltnek,ugyhogy elvetettem. Jelenleg 2 gyönyörü gyermekem van.:-) Döntsetek okosan,azt kívánom. 36/N
2011. márc. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
73%

Önző, magára gondol elsősorban nem a gyerekre, és feltételezem valakitől elvárja, hogy eltartsa őt és a gyereket (ezt nem tudja még, hogy elvárja) amit nem várhatna el.

Mivel még maga is gyerek, így fel sem foghatja miről is van szó. Annyit érthet, hogy dolog van a babával, és milyen cuki, és az övé. Hogy micsoda pénzbe kerül, micsoda türelem kell hozzá, és kiket avat bele, azok hogy éreznek kevésbé érdekli, pontosabban kevésbé érti, értheti még. Azt sem érti, hogy a baba tényleg hét nap 24 órában ott lesz, és a saját iskolázottságát is nehezen oldhatná meg innentől kezdve, amit talán nem is talál fontosnak, majd csak mikor már látni fogja hátrányát.


Viszont, ha a család örömében földhözvágja magát, akkor nyugodtan.

Egyébként nem csak abortusz létezik, hanem örökbeadás is !

2011. márc. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem jó dolog az, ha megtartja, ha támogatják a szülei is. Ha nem, akkor jobb ötlet elvetetni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. márc. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
28%
ha van pénze, akkor mért ne tartsa meg
2011. márc. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Horkýže Slíže ***** válasza:
59%
ha van esze akkor elveteti...........
2011. márc. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!