Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fiú vagy lány nyuszit célszerű...

Fiú vagy lány nyuszit célszerűbb tartani?

Figyelt kérdés

Melyik a kevésbé büdös? Melyik barátságosabb, szelídíthetőbb? Esetleg melyik az, amelyiket nem szükséges ivartalanítani?

Minden szemszögből érdekelnének az előnyök, hátrányok, ha ki is hagytam valamit! Köszi


2011. márc. 30. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A lányok vizelete kevésbé szagos, de ha a bakok rendszeresen ivartalanítva vannak, azoké sem vészes. Nekem kislány van, de nincs ivartalanítva. Párzási időben kicsit morcibb az átlagosnál.
2011. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaaaaaaj, rosszul írtam, nem rendszeresen ivartalanítva, hanem rendszeresen TAKARÍTVA, bocs. :D
2011. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én nagylányom most ivarzik, egy veszedelem.Remélem minnél előbb túl jutunk ezen.Bakoknál nem tudom, hogy ez hogyan zajlik.Az én nyuszim nem annyira bújos, de még pici és (remélem) le fog higgadni.Azt mondják a bakok bújosabbak, de ezt sok minden befolyásolhatja.
2011. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, utolsó, az enyém is a hétvégén ivarzott, megszenvedtük. :/ De elmúlt.
2011. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ivartalanított bak nyuszink van, és miután életében először és egyben utoljára is meghágott egy lufit elvittük ivartalaníttatni, tehát ezzel nekünk nincs problémánk. Szag, az is csökkent, de fapellet van a wc-jén és az nagyon jól benntartja a szagokat. nem harap, tanítható, olykor bújós, úgy tudom könnyebb a bakokkal, mert a nőstény területvédő, de ivartalanítással az is megszüntethető.

Mindkét nemet érdemes ivartalaníttatni, akkor is ha egyedül van, a betegségek és a stressz megelőzése érdekében.

2011. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják, a fiúk pisije büdösebb, ellenben bújósabbak. Igazából nem tudom, mert a fiú 1 évesen került hozzánk, és mi rögtön ivartalanítottuk, mert lány mellé vettük. De épp azért, mert nemrég vettük, még nem olyan ragaszkodó. Ellenben a kislány nagyon kedves, bújós, órákig simogatózunk az ágyban. Még nincs ivartalanítva, de rajta nem is jött ki annyira az ivaros természet. Néha megbolondul, de az is elmúlik 1-2 óra alatt. Viszont én az ivartalanítást minden esetben jó ötletnek tartom, mert úgy tovább élnek a nyuszik. Műtét szempontjából a fiú a kevésbé macerás, 1-2 centis vágással megússza, míg a lányokat néhány orvos kivételével tokától bokáig felvágják.
2011. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!