Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnál "öreges" nevet a gyereke...

Adnál "öreges" nevet a gyerekednek? (nem az apja miatt, hanem csak úgy)

Figyelt kérdés

Pl:

János, Ferenc, István, József, Imre, Miklós, Sándor

Ilona, Erzsébet, Mária, Borbála, Magdolna


Ilyesmikre gondoltam. Nekem nemrég jutott eszembe, hogy ezek közül némelyik tök jó :)


(Légyszi most ne akadjatok azon fel, hogy öreges-nek tituláltam ezeket, és ne arról alakuljon ki vita, hogy lehet-e egy név öreges, meg stb :D)


2011. márc. 31. 10:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%

Simán. Mondjuk nekem a Borbála nem öreges, mert a húgom is így hívják :D

Ha lányom lesz, Eleonórának szeretném hívni, tudom hogy kb. 150 éve nem divat, de szép. A divat meg sosem érdekelt.

Ha fiam lesz, őt pedig Zsigmondnak, mert az is nagyon szép név szerintem :)

2011. márc. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ennek a kérdésnek azért nincs értelme, mert az aki ezt a nevet adja a gyerekének eleve nem tartja öregesnek. Senki sem ad a gyerekének cigányos/öreges/idóta nevet a saját szemszögéből, mindenki tök jó nevet választ, másoknak van rossz véleménye róla. Vagy én még nem hallottam olyanról, aki szánt szándékkal olyan nevet ad a gyerknek, amiről a saját véleménye is az, hogy béna.
2011. márc. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ezek közül néhány nem is öreges. Az István, Imre kifejezetten tetszik :)
2011. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
62%
Ezek közül a Borbála tetszik, azt adnám, a többit nem, bár nem azért, mert "öregesek", hanem mert nem tetszik.
2011. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
65%
Amiket felsoroltál vannak köztük szépek.Pl.az Ilona,nekem még a Borbála is tetszik.Szóval én talán adnék ilyen nevet nekik.A Borbálát mindenképp.Az egyik volt osztálytársamnak most született gyereke,és ő a Borbála nevet adta neki...Nekem még az Emma is tetszik,de anyósom kiakadt,hogy milyen öreges nevet adnék a lányomnak.Még jó,hogy ebbe nincs beleszólási joga... :)
2011. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
70%

Persze, ezek tök jó nevek!

Ha kisfiam lesz, neki a László nevet adjuk majd.

2011. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
50%

Hát kezdjük ott, hogy soha nem nevezném el az apjáról. Miért tenném? Én "szenvedtem" vele, nem? (Szülés, szoptatás stb.)

Ettől függetlenül magamról sem nevezném el.

De a Ferenc nekem tetszik.

2011. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az ilyen nevek tetszenek. Nem szeretem a cifra neveket. 2 eves fiam Jozsef. A lanyom lenne Erzsebetnek neveznem el.
2011. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
68%
Nekem soha nem tetszett egyik ilyen öreges név sem, úgyhogy semmiképp nem adnám a gyerekemnek.
2011. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
50%
Én biztos nem adnék a gyermekemnek külföldi neveket (pl.Dzsesszika,Naomi,Rikárdó stb..) Rengeteg szép magyar névből lehet választani.
2011. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!