Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem ultimátuma. Hogyan...

Férjem ultimátuma. Hogyan teljesítsem?

Figyelt kérdés

Kedves Moderátor és mindenki, szándékos a kategória, mert elsősorban olyan párok, házastársak véleménye érdekel, akik már átestek hasonlón, vagy érett emberek, és van tanácsuk, hogy mit tegyek.


2 éve vagyunk házasok, egy ideje ráálltunk a baba projektre, mert minden adott hozzá, csak egy valami nem. Hogy dohányzom, és akárhányszor próbáltam letenni, mindig visszatért az életembe. Annyiszor hallottam már, hogy az ember pozitívat tesztel, onnan soha többé, és én is így gondolom, mégis félek, hogy idegeskedni fogok, feszült leszek terhesség alatt, ami szintén nem jó a babának. Szerintetek mennyi idővel kéne a "tervezett" teherbeesés előtt abbahagyni? Mennyi idő alatt ürülhet ki? Mennyire árthat a babának, ha mondjuk akkor fogan, mikor én még dohányzom (ettől is félek, hogy az első 2-3 hétben, míg észre sem veszem, hogy van, már kárt okozok..)? Hogy tudnék leszokni? És itt jön képbe a kérdés: férjem ultimátuma, hogy ha nem hagyom abba, akkor elhagy, mert ezt a gyengeség legtetejének gondolja. Valahol igaza is van, de nagyon nehéz. Kérlek, adjatok tanácsot!


2011. márc. 31. 14:29
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
95%

Ha most abbahagyod...

20 perc múlva visszatér a normális vérnyomás és pulzus értéked.

8 óra múlva a vér nikotin- és szénmonoxidszintje a felére csökken, az oxigénszint visszatér a normál értékre.

24 óra múlva a szervezetből kiürül a szénmonoxid, a tüdő kezd megtisztulni a dohányzás okozta lerakódásoktól.

48 óra múlva a szervezetből teljesen kiürül a nikotin. Jelentősen nő az íz- és szagérzékelés.

72 óra múlva a légzés könnyebbé válik, a hörgők ellazulnak és megnő energiaszintjük.

4 hét múlva elköltheted az első 15000Ft-os megtakarításodat és innentől folyamatosan.

4-12 hét múlva javul a vérkeringés.

3-9 hónap múlva enyhülnek a légzési problémák, a köhögés, a fulladás. A tüdőfunkció akár 10 %-kal is javul.

5 év múlva a szívinfarktus kialakulásának kockázata felére csökken, mint egy dohányosnál.

10 év múlva a tüdőrák kialakulásának kockázata a dohányosokéhoz képest a felére csökken. A szívinfarktus kialakulásának kockázata visszatér a nemdohányzók szintjére

és látod felnőni az unokáid, látod változni a világot...

2011. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
44%

Ez elég undorító a férjed részéről. Ha ezért elhagy, menjen! Inkább most, mint ha már gyerek is lenne. Gondolom dohányoztál már a házasságotok előtt is, tudta, elfogadta.

De! A csomagolás nem szép ugyan, mégis igaza van. Szerintem a tervezett teherbeesés előtt abba kell hagyni a dohányzást, drogozást, mert nem tesz jót, sem neked, sem a picinek.

Baja nem lesz, ha csak a pozitív tesztnél teszed le, de nem jobb lenne tiszta lapot adni neki?

2011. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
24%
Férjed,ha szeret,akkor dohányosan is szeretne,és nem ultimátumot adna.
2011. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
14%
Mondjuk ha engem ilyen feltételek elé állítanának szakítanék. Az oké, hogy amíg terhes vagy. Mert tényleg károsítod a babát. De utána miért ne?
2011. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos igazat adok a férjednek. AZONNAL abba kell hagynod. Az emberek még 20 %-ban sincsenek tudatában a dohányzás következményeinek. A hiány okozta feszültséget száz féle módon le lehet vezetni, de magadat, főleg pedig magzatodat károsítani gyilkosság!
2011. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
84%
Pont ez első 2-3 hétben nem okozol semmi kárt a babának,mivel nincs közvetlen kapcsolatod vele...ettől függetlenül a tervezett terhesség előtt legalább 2-3 hónappal le kellene tenned a cigit,és elkezdeni valamelyik magzatvédő vitamin szedését.Mivel én csak kocabagós voltam(csak bulik alkalmával gyújtottam rá,de ennek is már 4 éve),nem tudok tanácsot adni.Mindenesetre sok sikert a leszokáshoz,és a babához is!2 gyerekes anyuka
2011. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
92%
Szia!én 3hetes terhes voltam mikor letettem a cigit,pedig nagy bagós voltam.terhesség alatt akadt elég problémám (anyós pajtás,meghalt nagypapám stb.)olyankor szívesen rágyújtottam volna.de ilyen esetben,ha megkívántam,csak ránéztem a pocakomra és elmúlt a vágy.most már 3hónapos,egészséges kislány anyukája vagyok.kitartás,sikerülni fog!!!!!!!!!!!
2011. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
73%
Abban igaza van a férjednek, hogy gyenge vagy, de hogy ezért elhagy, az nagy bunkóság. Egyszerűen le kell tenni a cigit és kész. Hízol pár kilót az elején, aztán az úgyis lemegy. Tapasztalat.
2011. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
95%
Döntsd el, mit akarsz. Babát, vagy cigit?
2011. márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
34%

A férjed kicsit bunkó, de abban igaza van, hogy a baba miatt abba kellene hagynod a dohányzást. Abban viszont nincs, hogy ez a gyengeség jele, ezt csak olyan értheti, aki már letette a cigit.

Ami tudok tanácsolni neked, az egy könyv. Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról. Próbáld meg beszerezni, akár könyvben, akár hangoskönyvben, megéri mindenképpen. Nekem 11 év dohányzás (napi másfél doboz) és jó pár sikertelen leszokási kísérlet után csodálatos módon bevált, szinte minden nehézség és tünet nélkül abba tudtam hagyni a cigit a hatására. Szóval vágj bele és menni fog!

Sok sikert hozzá és csak kitartás!

A másik kérdésedre válaszolva szerintem a baba project előtt érdemes lenne egy fél évig cigimentesnek lenned már, hogy tisztuljon a szervezeted.

2011. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!