Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkora ügy a takarítás?

Miért ekkora ügy a takarítás?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, az anyám egyfolytában azzal nyaggat, hogy sosem takarítok, mindig ő csinál mindent helyettem, na meg a tökéletes húgom. Igen ám, ezzel csak az a baj, hogy akárhányszor neki kezdek takarítani egyfolytában olyanokat mond, hogy "mi van beteg vagy?" meg ilyenek és aztán kb. 2 perc után kiveszi a kezemből a porszívót vagy a feltörlőt mondván, hogy olyan kelletlenül csinálom hogy rossz nézni és hogy amúgy is rosszul csinálom, pedig a végeredmény ugyanaz. Érdekes módon én is ugyanolyan tisztává tudom varázsolni a lakást mint ő. Mit csináljak? Szívesen takarítanék, ha nem kapnék mindig negatív visszíjelzést. A húgomról pedig csak annyit, hogy ő sem takarít többet mint én, mégis ő a király, meg valahogy mindig csak arra emlékszik anya, ha ő takarított fel és mikor mondom, hogy a múlt héten én takarítottam akkor mindig mondja, hogy azt is tesóm csinálta, meg hogy már nem is emlékszik rá, biztos nem én voltam. Gyűlölöm már ezt. Tiszta terror, persze másoknak meg azt meséli, hogy én sosem csinálok semmit 21 éves lány létemre és hogy lusta vagyok, meg ha ő nem takarítana, akkor már rég megrohadtam volna a koszba.
2011. ápr. 1. 12:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Szörnyű. Mondjuk 21 évesen már el is cuccolhatsz otthonról, ha nem tetszik a "terror".
2011. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%
az én anyám ugyanilyen :S én már nem foglalkozok vele
2011. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Elsőnél a pont.
2011. ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Van egy hasonló korú lányom, ezért kb. tudom, miről panaszkodsz. Tudod, valahogy úgy van ez, hogy ő is mire elvégez valamit, addigra annyit kell könyörögni, noszogatni, hogy elveszti az értékét a dolog. Ráadásul olyan mártír arccal teszi, mintha valami őrült nehéz és igazságtalan dologra kényszerítettem volna (én naponta sokkal többet dolgozom, de hiába ennyi idős, nem érdekli). És szinte sose önként és jó kedvvel segít, ami nem esik ám jól az ember anyjának:)


Szóval ez a másik oldal. (Persze, nem zárom ki, biztos én is hibás vagyok, voltam - a nevelésben.)

2011. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem állok úgy, hogy elcuccoljak, mert egyetemista vagyok és sajnos nem tudnék dolgozni a suli mellett. Csak az ösztöndíjam van :(

Akárhányszor feljön ez a téma mindig kiakadok és sírok. Most is ez történt. Amikor elmondom neki, hogy miért nem takarítok vagy miért csinálom kelletlenül akkor mintha meg se hallaná. Ő csak azt látja, hogy nem takarítok a többi nem érdekli.Hozzá teszem munkanélküli, tehát neki lenne rá ideje nem úgy mint nekem szakdoga írás kellős közepén.

2011. ápr. 1. 12:52
 6/22 anonim ***** válasza:
46%

Egyszerü nem foglalkozol vel ugyan ez volt nálunk is helyzet mig el nem költöztem sőt mostis akárhányszor jön mindig megmondja h mi nem tetszik neki persze a hátam mögött de már nem érdekel én tudom h tisztaság van mivel meg van h heti 2-3 szor felmosok heti 1 szer nagy takarítás stb.

Persze a nővéremnél akinál tényleg áll a kosz ott nem lényeg.

Mást nem tudsz vele tenni h nem érdekel.és kész.

2011. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Azért néha a könyörgés nálunk is meg van, de azért megcsinálom. Akkor nem szeretem csinálni mikor valami más dolgom van és szeretnék rajta minél hamarabb túl lenni.
2011. ápr. 1. 12:54
 8/22 anonim ***** válasza:
30%
Anyád egy tipikus kényszeres takarító. Ez egy hobbi, ami beteges függőséget okoz. Egyszerűen sz*rd le. Esetleg dobd ki a porszívóját meg a felmosóját.
2011. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
54%

Ez legyen életed legnagyobb problémája. Ezt a legkomolyabban mondom.

Takaríts akkor, amikor nem látja, és nem kell hallgatnod a beszólásait és a kezedből sem veszi ki. Ne azért takaríts, hogy elismerje, hanem hogy tisztaság és higiénia legyen körülötted. Pár évig még kibírod a hülye megjegyzéseket cserébe azért, hogy fizetik a sulidat. 3-4 év múlva a saját kéglidben meg annyit takaríthatsz, hogy meg is fogod unni. :)

2011. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

öszíntén,én 1 nagy takarítást csinálok és utána napi 10percet kell takarítani akkor sokat mondok.

már külön lakom nem szeretek takarítani de magamnak csinálom,probáld ki 1nagy takarítás és napi 10perc senki nem fog piszkálni.

nem kell foglalkozni mással csináld meg tényleg nem nagy munka

25/L

2011. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!