Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos hibáztatás arrogáns...

Jogos hibáztatás arrogáns stílusban milyen reakciót szül?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy szülő elmarasztalja a gyerekét teljesen joggal, mert megfeledkezett valami ígéretéről, de nem szándékosan, csak figyelmetlenségből. Bocsánatot is kérne, de a szülői indítás undok, arrogáns, konfliktusos. Ilyenkor mit tud a nem szándékosan hibázó gyermek tenni? Nem a felelősség alól akar kibújni csak a megalázást (becsmérlő ítélkezést, minősítést) szívesen kihagyná.
2011. ápr. 1. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Anyánál kevesen arrogánsabbak.. Ráadásul fűvel fával összeveszik és az elfogadhatatlan hangnemet is megengedi magának. Engem személy szerint annyira nem érdekel, hogy mit vakerál nekem... Pont hidegen hagy. Annyira nem érdekel, hogy csak na.. Ha jogos az se, ha nem jogos az se.. Veszekedni nem fogod vele, mert minek. Tudom, hogy olyan.. Ha meg jogos akkor sem érdekel, mert ő is sok mindenben hibázik és én sem rovom fel neki állandóan.. Vállvonás és kész. Aztán x év múltán mindenki csak úgy fog emlékezni rád, hogy az örökké nyugodt, higgad xy.. A gimis osztálytársaim könyörögtek nekem 13. év végén, hogy legalább csak egyszer emeljem fel a hangomat.. De nem tettem. Köszönhető a szüleimnek akik a heves vérmérsékletük miatt ilyenné "érettek" engem.
2011. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
De szerintem ez abszolút jó tulajdonság. Szóval hálás vagyok érte. Engem sosem fognak becsukni garázdaság miatt..hehe Összeveszni sem nagyon lehet velem. Véleményem mindenről van, de csak ritkán osztom meg mással.. Így elkerülöm azt, hogy ha ő mond egy jobbat akkor nekem ne kelljen csak a büszkeségem miatt szívózni.. Hanem egyből átértékelem a dolgokat és kész.
2011. ápr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
A gyerek helyében megfelelő stílusban közölném a szülővel, hogy elismerem a hibát, és sajnálom is, de ilyen stílusban beszéljen a sarki kóbor kutyával, vagy azzal, aki eltűri, de ne a gyerekével. Esetleg némi érzelmi zsarolást is bevetnék.
2011. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha fáradt a szülő, ha nem, undorító stílusban ne beszéljen senki senkivel. Se a szülő a gyerekkel, se a gyerek a szülővel, se a főnök, se a szomszéd, senki!

Nem az a lényeg, hogy mit mond, mert ha az illető hibázott, akkor jó esetben elismeri.

De szólni valamiért, vagy becsmérlően, megalázóan a földbe döngölni valakit, az két különböző dolog!

2011. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
15:08 máskor légyszíves kikapcsolni a CAPS LOCK-ot. Köszi.
2011. ápr. 1. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Belőlem azt váltanám ki, hogy csak azért se ismerjem be, hogy hibáztam.
2011. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rosszul teszem, de ha vki arrogáns, undok, bunkó, kioktató hangnemben kezd, akkor nem fogok rá figyelni, még ha jogos is, hanem mindig visszatámadó reakciót vált ki belőlem, főleg, ha a hangnem maga jogtalan (nem a tartalom, hanem a hangnem... pl. szüleim...amikor ők sem szentek, és annak tettetik magukat... mintha ők tökéletesek lennének meg az etalonok, amikor ááááhhhhhh... meg amikor olyan miatt csesztetnek, amit ők is elkövetnek, és akkor meg minek pofázik nekik bármiről is a gyerek, amikor számon kérem-mármint inkább azt, hogy miért várnak el tőlem olyan dolgokat, amiket ők tesznek... és most ne az ivásra-cigizésre-szexre tessék gondolni, és kiskamasz sem vagyok már, akinek bizonyos dolgokat tényleg nem kéne csinálnia :D... sokkal kulturáltabb és higgadtabb hangnemben, mint ők szokták velem...
2011. ápr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!