Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ti szerencsések...

Mit gondoltok ti szerencsések vagytok? Jó helyre születtetek jó időben?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a családra,anyagi helyzetre,településre,kilátások a jövőre nézve,tudtok e valamivel elindulni a nagybetűs életbe!Szerencsére is szükség van a jó élethez?
2011. ápr. 2. 15:22
1 2
 1/16 Tom Benko ***** válasza:
41%
Szerencse? Olyan nincs, legfeljebb ráfogjuk. Okos ember az eseményeket mindig a javára tudja formálni, a buta meg sodródik velük.
2011. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Minden szempontból(jövőre nézve főleg..): egyik sem kedvező!
2011. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
egyáltalán nem. szerintem kár volt megszületnem..
2011. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De egy csecsemő,aki beleszületik egy olyan családba,ahol szinte nyomorognak?Vagy olyan faluba,ami távol van a városoktól és később nem tud munkát találni?Ez nem okosság kérdése szerintem!Szerencse mindenhez kell...ki így,ki úgy nevezi,de szükség van rá!Különben minden második ember buta lenne a világban?Ezt meg kétlem!
2011. ápr. 2. 15:30
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Hit es onbizalomnak a kerdese! Ha hiszel onmagadban es tudod azt, hogy kituzott celt elered, es kitartasz es turelmes leszel, akkor minden sikerulhet.

Tehat hit, onbizalom, akarat es kitartas es turelem szukseges!

" Aki mer, az nyer!"

2011. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Tom Benko ***** válasza:
40%
Én is, mert sokkal többen vannak. A nyomorgó családba születő gyerek meg nem tehet sorsáról, csak a balfék szülei. Aki meg valahol nem talál munkát, menjen máshová keresni.
2011. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen meg vagyok elegedve az eletemmel. Kenyelmes, nyugodt.
2011. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Hmmm. Bizonyos ertelemben szerencsesnek erzem magam, bizonyonyos ertelemben meg szerencsetlennek.


Szerencsesnek erzem magam, mert van egy gyonyoru kislanyom akit imadok. Van egy csodalatos ferjem aki kiall mellettem es imad engem. Mert lehetosegem nyilt tanulni, es ez kaput nyitott egy kulfoldi kitelepulesre es egy jo allashoz.


Ugyanakkor szerencsetlennek erzem magam, h apum koran meghalt, es ez sok mindenben befolyasolt, de megtanultam evvel egyutt elni es kezelni a helyzetet. h anyam sosem szeretett igazan, es a kapcsolatunk borzalmas. ezen nem tudok valtoztatni, es sajnos a helyzet is nagyon faj. sosem voltam rossz gyerek, mindig jo tanulo voltam a suliban, nem pasiztam es discoztam koran, nem volt velem sose semmi baja, csak egy nem akart, nem vart gyerek vagyok es emiatt ez megnyilvanul mindenben. ezenm meg nem tudok valtoztatni h anno apum ragaszkodott h ne vetessen el igy megszulettem.

2011. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Igen, szerintem én jó helyre születtem. Persze lehetnénk gazdagabbak, élhetnénk egy fejlettebb országban, lehetnének testvéreim, stb, de olyan értelemben nagy szerencsém van, hogy semmi szörnyűség nem történt velem. Nem születtem Afrikába, ahol mindenféle fertőzést kaphatok, nem születtem olyan szülőkhöz, akik agresszívek, pedofilok, alkoholisták, nem születtem olyan országba, ahol a nők elnyomásban élnek (lány vagyok), nem éhezünk. Pedig mennyi ember él így!!! Rengeteg. Úgyhogy szerintem én szerencsés vagyok, hogy oda születtem, ahova.


20/L

2011. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Én nyomorba születtem, de szerencsésnek találom magam.


Illetve, pontosabban úgy gondolom, hogy a szerencse ömagában nem elég. Azt szoktam mondani, hogy az nem elég, hogy állsz és várod, hogy a sültgalamb a szádba repüljön. Fel kell nézni, és oda kell állni, ahova esik. :D


Amúgy meg kell tanulnunk a hátrányokat előnyökké kovácsolni. Én tudom, hogy a sok nehézség, ami ért csak azért volt, hogy olyan valakivé váljak, akivé váltam.


Ma már jól élek és a dolgok többnyire összejönnek. De ez hozzáállás kérdése is. Amikor még én is azt hittem, hogy szerencse kell az élethez, valahogy én sem voltam szerencsés. :)

Szóval mindenkinek sok sikert és kitartást! :)

2011. ápr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!