Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégiscsak szerencsések vagyunk?

Mégiscsak szerencsések vagyunk?

Figyelt kérdés

A lényeg a következő.

Én Budapesten születtem,és mindig is itt éltem a szüleimmel.Anyukám mesélte,hogy van egy húga aki fiatalon kiment Amerikába,és azóta is kint él.Ott ment férjhez,és szült egy lányt aki velem egyidős lehet.A kapcsolatot nem nagyon tartották egymással.Jobban mondva amióta van internet azóta igyekszik anyu megtalálni a húgát,amit sikerült is.Eleinte nehezen ment nekik,de egyre többet beszélgettek,egyre többet megtudtak a másik életéről.Pár hónapja anyu húga megkérdezte,hogy fogadnánk-e a lányát pár napra.Bár sosem volt még Magyarországon,de tud magyarul így nem lesz gond a kommunikáció.Egy nap eljött az unokatesóm.Én tökre örültem neki,hiszen végre megismerhetjük őt.Úgy volt,hogy 2 hétig nálunk lesz.De az öröm nem sokáig tartott,mert végül is kiderült,hogy egy pasast akar kifogni,akivel együtt élhet itt tovább.Perzse munkát is keres.Nem értettem,hiszen mindenki Amerikába vágyik.Ő amerikai,ott él,és ő meg ide akar jönni??De elmesélte,hogy nem élnek jól.Anyu húga a válság miatt csak részmunkákat kap,pedig tanári diplomája van..Unokatesóm mesélte,hogy amióta elköltöztek,egy olyan helyen élnek,ahol mindennaposak a gyilkosságok,és az erőszak..Már elege van abból,hogy az emberek mindig a másikat lesik,hogy ki mikor hibázik,és mikor lehet feljelenteni..Mesélte,hogy vele történt meg,hogy egy áruházban nem figyelt eléggé,és egy idős néninek a lábára tolta a bevásárlókocsit.Bocsánatot kért,de a nő beperelte,hogy sérülést okozott neki.Egyébként New York egyik negyedében élnek..Anyu húga hazavágyik,és megbeszélte a lányával,hogyha ő talál magának itt melót,vagy tud érvényesülni,akkor ő is utána jön..

Meglepett.Ezek szerint mi magyarok valahol szerencsések vagyunk??Hiszen mi úgy hisszük,hogy Amerika éden,és ott minden szép és jó..ezek szerint mégsem??

22/L


2011. ápr. 3. 21:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Amerika hatalmas kamu, és az emberek is aljasok.


Nem véletlen ám a vadnyugat jelző, hallottam egy ismerősről aki akinél ott telt be a pohár 2 év kinttartózkodás után , hogy éppen előtte lőttek hátba egy pasast az atm automata elött amikor pénzt vett ki és vették el a pénzét.


Ha 5 perccel hamarabb érkezik akár ő is lehetett volna.

2011. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Keeper ***** válasza:
100%

Amerika hatalmas. Lehet, hogy máshol jobban menne. Nem tudom. Én Angliában vagyok most. És minimálbéres munkábbal kb 3x annyit keresek NETTÓBAN, mint otthon dolgozó diplomás béres édesanyám. Annyira nem mondanám Magyarországot szerencsésnek. Bár ez is lehetőségektől függ. Meg szerencsétől.

23/F

2011. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez a történet engem is meglepett. Én inkább az államokba vágyok, kíváncsi vagyok, milyen lehet ott élni, de azzal én is tisztában vagyok, hogy nehéz ott is. Csak hát az a sok hollywoodi film jól behülyített bennünket, magyarokat. Hallottam már rossz dolgokat az államokról, de ennyire borúlátóan még nem, hogy azt kellene lesned, mikor rabolnak, vagy nyírnak ki, vagy jelentenek fel valami bagatell dolog miatt. Nekem is, (mint minden 10. magyarnak - ezt a számot csak úgy kitaláltam) él kint rokonom, igaz, délen, ő nem mondott ilyen rémes dolgokat. De lehet, hogy mákja volt. Mindenhol vannak sz.r és jó helyek is. A rokonodék történetesen sz.r helyen élnek és sz.rban vannak. De egy biztos, akkor sem inkább ide jönnék a helyükben, hanem például Angliába.
2011. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

De amúgy Amerika változatos ám viszont a nagyvárosok ilyenek.


Gondolj bele csak New Yorkban többen élnek mint itt az egész országban.


Én Kaliforniát nézném meg ha tehetném.

New York egyébként is drága városnak számít oda semmiképp nem mennék.

2011. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

ma 21:58 Vedd figyelembe, hogy egy fél kontinensnyi országról beszélsz 50 tagállam szövetségéről amelyekben még a törvények is eltérőek.


Szerintem a nő egyszerűen nem tudott újra férjhez menni ott, és nyugodtabb életre vágyik ezért jön haza.

2011. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
78%
csak azért hiszik az emberek azt hogy amerika jó hely mert nem látnak mást csak az amcsi propaganda filmeket... amerikában éppen ugyan úgy lehet szerencséd és lehetsz milliomos mint itt magyarországon.... ott is dolgozni kell meg itt is stb. stb.
2011. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:01 Igen ez így van csak míg Magyarországon van Budapest aztán mást nem is ismernek, addig Amrikában van egy rakás város ahol próbálkozhatsz.


Több hely, több lehetőség.,


Itt nehezebb újat mutatni, főleg hogy még le is vagyunk maradva Amerikától 10 évvel Ázsiától meg 25 évvel.

2011. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

ma 21:57


És milyenek az árak?


Hányszor eszel egy hónapban gyümölcsöt?


Ott aranyárban mérik az élelmiszert, szigetország..

2011. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Kimondottan utálom az Usa-t! Retardált lelki nyomoroncok élnek ott többségében.

Nem sok emberi érték van ott, nagy a flancolás meg képmutatás. Azt hiszik minden a pénz,és sajnos ezt a pénz mániájukat sikerült ide is eljuttatni.

Bocsi a csúnya szavakért,de tényleg nem szeretem :)

2011. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
48%
21:08 tejjesen igazad van....hozzánk képest egy amcsi...egyszerűen buta ... ennyi mert náluk ugy működik az alap végzettségek hozzánk képest hogy ott kis iskolába taniítják azt amit itt oviba... amit itt kis iskolába tanítanak ott nagy iskolába ( 5-8 ) ami itt nagy iskolába van az amcsiknál már gimis anyag... és egy itteni érettségi érettségizett ember általános műveltsége kb sokkal nagyobb mint ott az amcsiknál egy diplomázott emberé ... egy hülye alkesz Harvard-os végzősnél... a másik meg az hogy aki tud magyarul az alapjáraton mivel nehéz összetett kifejező nyelv már az ad egy magasabb szintet agyban...nézzük meg az amcsi angol szörnyű szegényes nyelvezetét... és mondhatnék 1000 dolgot még.. teljesen a média ural mindenkit szinte...
2011. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!