Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek vagy hajlandó szívessége...

Kinek vagy hajlandó szívességet tenni? És ha megtetted, számon szoktad tartani, hogy legközelebb ha valami nagyobb dolgot kérsz, ezzel vedd rá a másikat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 13:00
 1/9 napietus ***** válasza:
100%
mindenkin segítek, ha tudok. számon tartom, de direktben sosem kérem vissza. aki adandó alkalommal nem tudja, hogy tartozik, az legközelebb jöhet hozzám...de a legtöbb embert nem kell figyelmeztetni, tudja magától is, hogy rajta a sor.
2011. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Csak annak vagyok hajlandó szívességet tenni aki fontos számomra. Vagy esetleg olyankor ha biztos hogy visszakapom (pl üzleti ügyek stb). Első esetben nem várok semmit de nem is hagyom magam kihasználni. És számontartom, de csak azért mert szeretek mindenre emlékezni.
2011. ápr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen segítek bárkinek,akivel jóban vagyok,olykor-olykor még azoknak is akiket szinte alig ismerek(persze ezek általában kis szívességek). Azt mondják,hogy még a legapróbb szívességen is mindig ott fityeg az "árcédula",de én nem azért szoktam segítséget nyújtani,hogy majd jól behajtom aztán az illetőn. Párom szerint ez miatt jól ki is használhatnak,de az a baj,hogy irtó naiv vagyok ilyen téren. Persze ha nekem adódik gondom,azért jól esik,ha valaki segítő kezet nyújt,és bizony nem egyszer volt már hogy olyanoktól kaptam,akiktől nem is gondoltam volna. :)


25/N

2011. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Segítek, ha szükség van rám. Nem is kell megkérniük, önszántamból. Ilyen vagyok. Megjegyezni ezek közül csak párat tudok, vacak a memóriám így ha ezzel akarnék érvelni se tudnék...
2011. ápr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Csak annak segítek aki rajtam is segít de ezt nem hangoztatom ha pl: barátnőmnek kell némi pánz mondjuk 2-3ezer,ha tudok adok neki kölcsön de nem mondom neki,hogy héééé te,te is adsz ám ha nekem kell...
2011. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
pénz akart lenni,elnézést,félreírtam
2011. ápr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Apám mondta mindig is (eléggé példaértékű életpálya áll mögötte), hogy van a "szívesség bank", ami úgy működik, mint a rendes bank, csak pénz helyett szívesség a valuta. Soha nem a sajátodat kapod vissza, néha bukhatsz is rajta, de általánosságban az élet busásan visszaadja a segítséget.

Ő is mindig önzetlenül segített, akár anyagiakról, akár időről, energiáról volt szó, bárkinek, aki rászorult, vagy akit kedvelt.

Én is használom ezt a "szívesség bankot" és valóban működik, főleg statisztikai alapon. Nem konkrét emberektől kapom vissza, hanem mondhatni, hogy "az élettől".

Konkrét emberektől az is jól esik, ha annyit mondanak, hogy "köszönöm".

2011. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szivességről van szó,és ki kéri. Írok példákat: ha megyek pl postára,akkor a szomszéd idős néni csekkeit is befizetem. Ha egy haverom kölcsön kér valamit tőlem,pl egy könyvet,szivesen odaadom. de kölcsön pénzt, vagy nagyobb dolgot( pl az éjszaka közepén húzzam ki a sz.rból) csak az igaz barátaimért teszek! Sajnos tapasztalatból beszélek,a jóindulatú és segítőkész embereket sokan kihasználják,és utána nagyot koppanhatnak! Segítőkésznek tartom magam,de már megválogatom hogy kinek és mit teszek meg.
2011. ápr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez a "szívesség bank" nagyon tetszik!:)

Köszönöm a válaszokat, mindenki okos dolgokat írt! Én úgy vagyok vele, ha valakit egy szalmaszál arrébb rakásával segíthetek az életben, megteszem szívesen. Az én memóriám is rossz, nem emlékszem soha arra, amit tettem, és viszonzásra sem számítok.. De mégis mindig kihúznak a bajból, ha éppen szükségem van rá! Nagyobb szívességeket én is azoknak teszek, akik a közeli barátaim, családtagjaim, és ismerem őket, megéri vállalni értük a fáradtságot.

Ismerek azonban olyan embereket, akik kéretlenül osztogatják a segítségüket, majd mikor megszorulnak, odaállnak az illető elé, és kiutat nem hagyva követelik a segítséget, mert tartoznak neki ennyivel. Holott szerintem senkinek sincs joga olyan dologra kényszeríteni a másikat, amiből mondjuk kára származhat.. Ha önként vállalja, az más, de nem bűntudattal rávenni! Ez szerintem szánalmas, önző és aljas dolog:(

2011. ápr. 3. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!