Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy csaladtag eltartasi...

Ha egy csaladtag eltartasi szerzodest kot valakivel, nem koteles szolni senkinek errol? (bovebben lent)

Figyelt kérdés
Nagybatyjam(edesanyam testvere)ozvegy es nincs gyermeke.Noverem es en vagyunk edesanyam utan,aki nem el mar,a legkozelebbi rokona.Kapcsolatunk nem mukodott mar nagyon reg,ezt nem reszleteznem,eltavolodott tolunk amikor a felesege beteg lett,majd halala utan nem akart senkivel szobaallni.Voltak egyeb problemak is de nem olyan sulyosak hogy ilyesmit csinaljon.Ha barmi problema lett volna rank mindig szamithatott de ezt nem igenyelte.Tegnap talalkozott vele a noverem ,rovid beszelgetes utan kijelentette hogy eltartasi szerzodest kotott egy hazasparral.Nagyon rosszulesett ez a dolog,nem azert hogy nem orokolunk tole,inkabb az bant hogy nem volt hajlando megbeszelni velunk par dolgot...
2011. ápr. 4. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd, ha olyan a viszony, magától értetődő, hogy szól, vagy inkább titeket kérdez meg először. De mint írtad, volt ez is, az is, nyilván sok mást sem beszéltetek meg, talány igény sem volt rá annyira, akkor most erre miért? A saját vagyonával azt csinál, amit akar, nem köteles szólni róla.
2011. ápr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen,nem akarok semmit tole,nem azert kerdeztem hogy esetleg megtamadjam a donteset,egyszeruen kivancsi voltam,ismetlem,semmi olyan nem tortent koztunk ami miatt ilyen dontest kellett hoznia...
2011. ápr. 4. 15:57
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen ,az utolso mondatodban volt benne a valasz....
2011. ápr. 4. 15:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem köteles. Felnőtt ember, felelősen dönthet a saját dolgairól.


Az egy másik kérdés, hogy adott esetben ez nektek hogyan esik? Ha jobb lett volna a kapcsolatotok, ha mondjátok is neki alkalmanként, hogy számíthat rátok, és tényleg számított volna is rátok, akkor nagyobb eséllyel mondja el, vagy nagyobb eséllyel gondol rátok. Mivel nem kommunikáltatok egymással, ezért érhetett meglepetésként.


Az, hogy szerinted valaki számíthat rád, nem ér semmit, ha ő maga mit sem tud erről.

2011. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azert nem mentem bele kapcsolatunk reszleteiben mert nem ez a kerdes lenyege.
2011. ápr. 4. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát igen itt jobb lett volna kommunikálni.

Tudom, hogy nem érdekel a hagyaték. De csak, hogy tudd a magyar jogban az elsődleges a vérségi öröklés. Ha ti közeli rokonai vagytok, akkor nincs az az eltartási szerződés ami megvonná tőlettek a jussotokat.

2011. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem köteles szólni és ahogy mondod a kapcsolatotok már rég nem is müködöt nem is tartotátok a kapcsolatott szóval nem értem mért lepödtél meg.
2011. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!