Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muterom kisemmizett, mikor...

Muterom kisemmizett, mikor eltartási szerződést kötött, de a jogász szerint lenne esélyem mindent visszanyerni, viszont sok utánjárást igényelne, és az ügyvédi költség sem 2 fillér. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Muterom kiskoromban eldobott, a nagyszüleim neveltek. Mikor muterhoz kerültem, mert lekésték a beíratást az iskolába, és hiába volt minden kapcsolata, már késő volt, akkor hozzá kerültem... Bárcsak intézetbe adott volna! Mindig azt hallgattam, hogy élete legnagyobb hibája, hogy megszült engem, rám áldozta a fiatalságát (34 évesen szült, 32 évvel ezelőtt...), ütött-vert, lelkiterror alatt tartott, örökké azzal fenyegetett, hogy intézetbe ad, én sose voltam jó, csak a mások gyereke, engem mindenki előtt beégetett. Természetesen kifelé ő volt a mintaanya - csak én tudtam, mi van a tökéletes anya maszkja mögött. Én sose voltam jó. Nem állt mellém, mikor váltam, fél évig felém se nézett, pedig amcsi vőlegényem volt, nem tudhatta, hogy mikor dobbantok innen örökre. Csak azért kerültünk kapcsolatba, mert beteg lettem, 39+ volt a lázam, ő közel lakik a körzetihez, valahol ki kellett húznom, míg bejutottam a dokihoz, így kuncsorogtam. Harcolhatnék a kecója áráért, amire eltartási szerződést kötött a hátam mögött, ezzel kisemmizve engem, és meg sem mutatja a szerződést, játssza a hülyét. Végstádiumos rákos. Én SOHA nem fogom megbocsátani neki, hogy tönkre tette az életemet. Ma voltam jogásznál, aki azt mondta, simán jó eséllyel támadhatom meg az eltartási szerződést, ha idő előtt elpatkol. Viszont az ügyvédi költség nem olcsó, szerintem százalékot is kérne, ha ezen spórolni akarnék, akkor meg sok utánjárás lenne, amire esetleg rámehetne a munkahelyem. A lakás kb. 7 M. Ti mit tennétek a helyemben? Csak olyanok válaszát várom, akik tudják, milyen, ha egy betegesen paranoiás "anya" neveli fel őket! Köszönöm!
2011. márc. 21. 17:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%

nekem anyósom volt paranoiás, még most is az... Nem beszélünk vele kb. 20 éve. Így láttuk a legjobbnak. Azóta is piszkálódik, hol ezzel, hol azzal, de rá se hederítünk.

Jogosan érzed magad megbántva, viszont saját érdekedben mondom, hogy ne hurcold magadban a sérelmeket, lépj ezen túl mihamarabb (=bocsáss meg neki), mert ez a negatív érzelem meg fog betegíteni.

Ettől függetlenül ha jók az indokaid, biztosan helyt adnak a kérelmednek.

2011. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
17:49 - köszönöm!
2011. márc. 21. 17:51
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

nem mondom hogy megértelek, mert nem éltem át. ezek a dolgok átélve sokkal másabbak mint egy külső szemlélő szerint! kizárólag emiatt nem mondom, h sanyarú sorsod van/volt vagy h. nem nagy dolog, énis átéltem, stb.

akárki akármit mond, 7 millió nagy összeg. én nem hagynám veszni. beszélj egy ügyvéddel miben tud segíteni, mennyiért. talán 2-3at is "meghallgatnék" és aki a legszimpibb, azt választanám. rokonok (?), ismerősök, munkatársak segítségét is kérheted, hogy ismernek-e ügyvédet. válásodat ki intézte? hozzá nem fordulhatsz?

2011. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
17:50 - te is ilyen "anyát" érdemelnél! Az, hogy valaki haldoklik, még nem jelent feloldozást! Az isten dolga!
2011. márc. 21. 17:52
 5/26 A kérdező kommentje:
17:51 De, én is arra az ügyvédre gondoltam! Egy tündér - de a harctéren valami iszonyúan kegyetlen! :)
2011. márc. 21. 17:54
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

17:51 vagyok.

szerencsére törölték az idióta kommenteket... -.-''

első válaszoló, ne haragudj, de le akartam szavazni az egyik kevésbé segítőkész alpári parasztot, és elnéztem a bejegyzést, neked nyomtam! hasznos volt a válaszod, bocsi!


én megérdeklődném, hogy vállalja-e ezt is! ha valóban jó, akkor nyert ügyed van. gondolom megfizethető is, hogy a válásodkor ki tudtad perkálni neki a pénzt amit kért.

2011. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

17:51 - igen. Pusszantás a Moderátornak! :)

Hát, szívességből vállalta a válásom az ügyvéd anno, nem is kevésért (baráti alapon!), de ezt tuti vállalná - persze százalékért... Egy gyerekkori ismerőst kértem volna fel, de pont terhes... Lehet, isteni jel?!

2011. márc. 21. 18:01
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is pont ilyen anyám van. Aki megismeri, azt hiszi, egy tündér, de ha tényleg MEG ismeri, akkor menekül... Ebben nőttem fel, rajtam spórolt, volt, hogy kaját nem adott, ruhát nem vett, pedig turis is jó lett volna, csak legyen, a rokonok segítettek titokban nekem, hogy éljek, pedig millióink voltak. Én egyszerűen nem tetszettem neki vagy nem tudom, mikor országos versenyeket nyertem, minden tanár dicsért, anyám mosolyogva volt rám büszke, aztán nem adott vacsorát megint :(

Ahogy elmúltam 18, lelépetem, és hallani sem akartam róla. A tesómnak maradt minden, a kis kedvencnek,(egy az apánk, nem tudom, mi az, amiért ennyire külön érez irántunk) aki 14 évesen már keményen iszik, és öngyilkossági kísérletekkel ijesztget mindenkit. Már hagyom, nem tudok mit tenni, több mint 10 millát dobok el magamtól, de már nem érdekel az sem... Legalább vége annak a pokolnak.

2011. márc. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
8%

anyád nem kell de a lakása igen?

nem köteles neked adnia!

2011. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
18:04 viheted, a tied!
2011. márc. 21. 18:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!