Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyalás ilyen drágán?

Hagyatéki tárgyalás ilyen drágán?

Figyelt kérdés
Sajnos nemrégiben igen fiatalon 31évesen elhunyt a feleségem, az 5,5éves kisfiammal maradtam egyedül. Ma jőtt a Kőzjegyzőtől az idézés a hagyatéki tárgyalásra, a papiron azt irják a kőzjegyzői dij előreláthatólag 58.000ft lesz. Mit gondolnak ezek hogy rámszakadt a bank, hisz benne van az idézésben a lakásthitel. Valakinek hasonló esete, esetleg lehet valami méltányossági dolog vagy valami?
2011. ápr. 5. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:

költségkedvezményt nem lehet kérni.

ha ilyen sok lett a vége,akkor valószínüleg nem volt végrendelet és sok papirt kellett hitelesíteni, beszerezni a tárgyaláshoz. maga a közjegyzői díj oldalanként csak 300 forint, a többi a költség, beszerzés, hitelesítés.....értesítés...

2011. ápr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem anyukam es apukam veszett oda.. gyerek voltam anno, nem tom h zajlanak ezek a dolgok..de meg mara is mi fizetünk es nem a rankmaradt dolgokban reszesülünk
2011. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem volna célravezetőbb, ha a közjegyzőt felhívnád?

Részvétem a családot ért csapás miatt.

2011. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amugy öszinte reszvetem! remelem lesz eröd kihuzni ezeket a nehez helyzeteket es nem hagyod h ezek a targyalasok a melybe huzzanak!
2011. ápr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzéseteket. Felháboritó hogy ilyen helyzetben igy lenyulják az embert, semmi empátia. Mert ha valaki örököl házat,pénzt, stb valami pluszt. De adóságra még ez is! Nagyon elszomoritó hogy itt tartunk.
2011. ápr. 5. 18:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Az örökölt érték után számítják a díjat ez a lakás 12-13 millióra lett értékelve kb.
2011. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk most 90.000 Ft lesz és garzon lakásról van szó.... szóval én sem értem :(
2012. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!