Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2-en vagyunk testvérek. Anyu...

2-en vagyunk testvérek. Anyu és apu nem tudnak eltartani minket. Havi 30000 Ft-ból élünk. Hol tudok szólni a gyámügyeseknek hogy vigyenek el minket, és legyünk állami gondozottak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 21:31
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

én 17 tesó 14

a 30000 Ft-ot úgy értettem, hogy annyit mehet kajára meg egyébre és 20 a rezsi ezen felül, de nem tudunk megélni, mert sok a veszekedés, és a szüleink inkább abból a 30000 Ft-ból szintemindennap bebasznak

2011. ápr. 5. 21:42
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is rossz volt a helyzet, 15 évesen el is mentem dolgozni. Most vagyok 18 és már külön élek az öcsémmel. Eléggé szűkösen, de még mindig jobb mint ha államis lennék. Szerintem gondold át, nekem több ismerősöm is van aki állami gondozott, és hidd el nem gyöngy élet az!
2011. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
ismerősünk dolgozott ilyen "jóféle helyen", ahova te menni szeretnél. Nem telt el sok idő, és felmondott, mert nem tudta tovább elviselni, hogy hogyan bántak a gyerekekkel. Azt mondta a szíve szakad meg azok láttán!
2011. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%
Az allami gondozasban levo gyerekek naponta 5 szor kapnak boseges etelt. nem eheznek,ruhakat minden megkapnak. Lehet,hogy jobb lenne neltek tenyleg ott.
2011. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők?! Rokonok?! A helyi Támogató Szolgálatnál kell, hogy legyen gyermekvédelmis szakember. Keresd meg és segít.
2011. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolaban is biztosan tudnak segiteni, hogy kihez forduljatok ilyen rossz otthoni háttérrel. Az osztalyfonokot kerdezzetek meg, és ha van iskolaorvosi rendeles, akkor ott a védőnőt. Vagy ha van iskolapszichologus, vagy hasonlo szolgaltatas Nalatok.

(35/L)

2011. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%
A szülei isznak. Annál az intézet is jobb. Ezt tapasztalatból mondom.
2011. ápr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Meg még az jutott eszembe, hogy itt is kerhettek segitseget, gyujthettek infot:

[link]

(35/L)

2011. ápr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hogy áll a helyzetetek? Hol tartotok?
2011. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Brian0 ***** válasza:

Az iskolában az osztályfőnöködnek szólj. A gyámügyi felelős, az iskola igazgató és az iskola gyermekvédelmi szakembere. Az osztályfőnököd segít. Ha baj van, menj be a legközelebbi rendőrkapitányságra. A következő dolog fog történni:

A rendőrség a családhoz kimegy és a gyerekek holmijait összepakolva elviszik a gyerekeket a TEGYESZ-be (Területi Gyermekvédelmi Szolgálat-ba Pl: Budapest Alföldi utca). Ott 2-3 hónapot fogtok eltölteni, amíg el nem dől hova kerültök, azaz melyik gyermekotthonba. Ha megvan az elhelyezési tárgyalás, akkor ahova helyeztek titeket. A nagyobbakat már egyszemélyes szobákba helyezik ha van rá lehetőség, de a legvalószínűbb, hogy a testvéreddel kerülsz közös szobába. Egy csoportban 10-en lesztek és 5 nevelő lesz. Ebből 2 mindig nappalos, és 3 hétvégés és éjszakás. Egy gyermekotthon 40 fős ahol 4 csoport működik. A gyámod az intézmény igazgatója vagy az otthon vagy lakásotthon vezetője. Biztonságban leszel, lesz mit enni, fűtés, tisztálkodási lehetőség, tanulási lehetőség, zsebpénz.


Szólj az osztályfőnöködnek, vagy a rendőrségre menj. Segítenek. Évente van felülvizsgálat, ahol a szüleiteket megnézik, váltóztattak e a dolgokon. Ha igen eldönthetitek, hogy hazamentek, vagy maradtok a gyermekotthonban. Ha tanulsz 24 éves korodig maradhatsz. 18 éves korod után utógondozottként, azaz sokkal szabadabb az életed, persze a házirend betartása mellett! Ha segítség kell írj, és segítek.


Egy nevelő!

2011. ápr. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!