Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség!? (Bővebben lent)

Segítség!? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy régi trauma miatt(nagyon csúnyán megszivatott az egyik tanárom pár éve..)egyre erősödik bennem a tudat,hogy nem szeretek iskolába járni.

A tanulással nincs bajom,alapvetően szeretek tanulni.A fizikán,meg a kémián kívül nincs bajom a tantárgyakkal.

Viszont minden reggel gyakorlatilag sírva kelek fel,mert eszembe jut,hogy iskolába kell mennem,ki kell mozdulnom itthonról,és emberek közé kell mennem.

Csak itthon szeretek lenni,bent a szobámban.Olvasok,vagy ilyesmi..tök mindegy csak egyedül legyek,és ne kelljen kimozdulni itthonról,és csak olyan emberekkel legyek körülvéve,akik mindennél fontosabbak nekem(pl. anyu,apu).

Sőt!Már gyakorlatilag sírni sem tudok,mert akkora a stressz,meg a nyomás a gyomromban.Szabályosan..képtelen vagyok arra,hogy sírjak.Néha elönt,de aztán mintha felülkerekedne rajta a stressz,vagy nem tudom.

Az utóbbi időben a tanulmániy eredményeim is leromlottak.Ezen is állandóan görcsölök,hogy a szüleim annyi mindent megtesznek értem,én meg szégyenbehozom őket.

Utálom magam ezért!

Már voltam pszichológusnál is,de csak átmenetileg segített..pár alkalom után semmit nem ért az egész.



Bocsánat,de ezt ki kellett írnom magamból.

16/L


2011. ápr. 5. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Válts pszichológust! Láttam én is olyat, akin egyik nem segített, a másik 2 alkalom alatt teljesen helyrerázta.
2011. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem válts iskolát!

És mi volt az a régi trauma ami miatt megszivatott a tanárod?

2011. ápr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak be kéne látnod hogy a szorongásod teljesen irracionális.
2011. ápr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is válts iskolát.
2011. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy komoly incidensem anno az ofimmal, mivel év vége elött akadtam ki teljesen, már osztályt sem tudtam váltani, én egy évvel idősebb voltam és sajna otthagytam az iskolát, azóta külföldön vagyok. Ezt te ne tedd, mert később megbánod, viszont most amíg tudsz válts osztályt vagy iskolát, mert eléggé elfajulhatnak a dolgok, pl belölem kihozta azt, hogy elmondjam mindennek a lánywc-ben telefonon a barátomnak és a szüleimnek, és a pláne benne, hogy hallotta az egész osztály. Ezt a részt már ne várd meg, én is ugyan így voltam, csak az emberi türelem véges.
2011. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a mostani sulimban volt az a dolog..még általánosban történt.Nagyon csúnyán megalázott az egyik tanárom az osztály előtt napi rendszerességgel...a szüleim persze semmit nem tudtak tenni;mert az igazgató a tanár pártját fogta.
2011. ápr. 5. 22:58
 7/8 anonim válasza:
Szerintem próbáld meg lazábban venni... azzal hogy kapsz mit tudomén egy 2-est nem hozol szégyenbe senkit.. legroszabb esetben magadat a szüleid is emberek szerintem ők is kaptak már sz*r jegyet( vagy csináltak nem éppen jol elsült dolgokat életükben). tavaly nekem is volt hasonló gondom idén valahogy ugyvoltam vele hogy nemérdekel tulzottan és csodák csodájára 4,6 os átlag 16/f
2011. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha nálunk ez lett volna a szüleim minimum iskolát váltottak volna,a másik egy régi eset ne izgasson ennyire mert minél inkább otthon maradsz annál nehezebb lesz az életed ha kell erőszakkal ki kell mozdulnod minél többször.Akkor is ha nem esik jól,mert egyszerűbb nem küzdeni a jobb életért.Én pl akkor lettem boldog amikor képző és iparművészeti szakközépbe mentem,mert ott az ember kibontakozhat(pl.:karikatúrát kell a tanárról csinálni:D)szóval keress egy hobbit ahol kibontakozhat és ahol elfeledheted a problémáidat.
2011. ápr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!