Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha megtudtam,...

Mit csináljak, ha megtudtam, hogy anyósom az összes megtakarított pénzét elkölti (már folyószámla hitelből él)?

Figyelt kérdés
Ahelyett, hogy pl. a házát újíttatná fel (ami lassan a fejére dől) /nem tudunk neki anyagilag segíteni, mert mi is elég nehezen állunk/ elmegy luxus utazásra pl.
2011. ápr. 8. 10:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Ő gondja, ő pénze. Ha ezt akarja, hát csinálja. De ha amikor már mindene elfogyott és hozzátok menne kuncsorogni, egy vasat se adjatok.
2011. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ne foglalkozz vele. Ő dolga, ő kereste meg.
2011. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
54%

Az enyém is ilyen bár még luxusutazásra nem ment de tele van hitellel a nagy semmire( se háza se autója )

Remélem mire öreg és beteg lesz nem lesz hitele mert nem szeretném férjem sem) az adósságát örökölni pont elég a saját hiteleinket fizetni...

2011. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
56%
Ez buta hozzá állás amit elöttem írtatok, mivel ha ott marad egy fillér nélkül, mondjuk fedél és étel nélkül, akkor a férjetek fogja pénzelni, így jogosan aggódik a kérdezö. Ezt a férjeddel kell megbeszélni hogy is lesz ha adósága lesz.
2011. ápr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
82%

Ha úgy lesz,h.Megöröklöd a hitelét jogilag lemondhatsz rólla!Nem vagy köteles átvállalni csak ha kezese voltál!!!!

Én azért figyelmeztetném,h.éljen már ép ésszel!!!

2011. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj a mai helyzetben sajnso hogyha el sem szórná akkor is elmenne a kiadásokra gondolom.Sajnso manapság hiába van az embernek egy kis megtakaritott pénze,tuti idővel az ember feléli,elég egy fincsi végszámla vagy egy nem várt dolog mondjuk elromlik a hűtő vagy munkanélküliség.Nem tudhatod hogy miért ment el bárhová is,lehet ugy volt vele h elmegy amig még el tud.Az ő pénze csináljn vele amit akar,nincs beleszólásod.Max.ha tőletek akar kérni nem adtok neki,ami amiatt sem bunkoság h nektek sincs szóval nem mondhatja h van de nem adtok.

Sokszor meggondolatlanok az emberek amúgy,de sok ilyen emberre nem lehet hatni,szóval nem is érdemes vele foglalkozni,itt egyedül a párod szolhat bele max olyan szinten hogy egyszer elmegy és beszél vele hogy fejezze be ezt az életvitelt mert nem lesz jó vége.

2011. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
36%

Miért kellene bármit tenned ezzel? Milyen módon kapcsolódik ez össze veled? Ha nincs ilyen, ne tegyél semmit! Ha nem kértek meg, hogy segíts, mondj róla véleményt, adj tanácsot stb., akkor ne tegyél ilyet, mert a tapasztalatom szerint ez semmi jóra nem vezet.


A felnőtt emberek felelősek a tetteikért, ha nem ártanak vele másoknak, úgy élik az életüket, ahogy nekik tetszik. Majd akkor, ha Tőled kér kölcsönt, akkor mondhatod neki, hogy nem adsz, mert TE úgy látod, hogy elpazarolta a saját pénzét, TE nem akarsz így tenni a tieddel az által, hogy az Ő felelőtlen költekezését támogatod, miközben neked is szükséged van arra a pénzre. Ám amíg egy ilyen helyzet nem következik be, hadd csináljon az illető azt, amit akar...

2011. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
79%
Többen írjátok, hogy hagyja rá, max ha mindent felélt, és tőlük akar kérni, ne adjanak neki. Ha ez bekövetkezik, akkor hagyják éhenhalni az anyóst, ne is vegyenek róla tudomást? Én se értek egyet azzal, hogy elszórja a lóvét, de azért nem így működik, vagy mégis?
2011. ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
63%
Az igaz, hogy felnőtt ember, és sajnos nem nagyon lehet beleszólni, mit csinál. De azért valami közük mégis van a dologhoz, mert ha anyuka összes hitele kimerül, a házát meg elviszi a végrehajtó, akkor kinek van szülőtartási kötelezettsége...? Na kinek...?
2011. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

"... de azért nem így működik, vagy mégis?" - az, hogy valaki felelős a tetteiért, pont ezt jelenti. Elszórta a pénzét -> megy lakni a híd alá. Ez a VALÓDI felelősség.


"...akkor kinek van szülőtartási kötelezettsége...?" - jelenleg még senkinek. Ne keverjük ide az aktuálpolitikát, amikor az állam jelenlegei vezetése megpróbál kihátrálni a kötelezettségeiből és azt mások nyakába varrni! Az egy másik kérdés. Szerintem helytelen irány, ha az egyén felelősségét és ezzel döntési képességeit is csorbítjuk.


Az én véleményem az, hogy a valódi felelős döntés az, aminek a hozója szembenéz a saját döntése következményeivel is. Amivel nem kell szembenéznie, azt nem nevezhetjük FELELŐS döntésnek. (Lásd az előbb emlegetett politikai felelősség, pártállástól függetlenül. Ma, ebben az országban nincs ilyen. Nem csoda, ha ilyen példát, mintát látva az emberek ezt eltanulják, főleg, ha még fel is biztatják őket. Csak mindettől ez nem lesz sem helyes, sem hosszú távon fenntartható.)


Ui.: Bocs, hogy reagáltam. :)

2011. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!