Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki meghalt és nem...

Ha valaki meghalt és nem tudom, hova temették, akkor a városban hol érdeklődhetek?

Figyelt kérdés
Tudom,a kérdés nem teljesen ebbe a témakörbe tartozik,de bízom benne,hogy kapok választ.Egy tanáromról van szó,jó lenne most hétvégén felkeresnem a sírját,de azokat,akik tudják,most nem akarom hétvégén telefonon zaklatni.Esetleg van valami"nyilvántartó",ahol tudnának segíteni hol keressem?Előre is köszönöm!Fontos lenne.
2011. ápr. 9. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Több temető is van a városban? Mert ha legalább a temetőt magát sejted, akkor ott a temetőben meg tudják mondani az irodában. De akár telefonálhatsz is, megmondod a nevet, meg talán az évet, amikor temették, és meg fogják mondani, hogy merre találod.
2011. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az etikett szerint, hétvégén is lehet telefonálni :) Mobilt hívni meg végképp. Hívd fel nyugodtan aki tudja, mond, hogy elnézést amiért hétvégén zavarod és kész...

Egyébként meg lehet találni másképpen is, de nagyon melós. Én a dédszüleimet hónapokig kerestem. Nyilvántartó meg nincs.

2011. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Polgármesteri hivatalban valószínűleg tudják, főleg, ha tanárról van szó. De esetleg rákérdezhetsz a helyi temetkezési vállalkozónál, vagy a papoknál, ők is szép leltárakat vezetnek róluk.
2011. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 napietus ***** válasza:
önkormányzat anyakönyvi hivatalánál a temetőt meg tudják mondani, ott meg a fenntartó útbaigazít. vagy ha vallásos volt, az egyházközségnél is (ott megkérdezheted hétvégén is).
2011. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi!Sajnos nem sejtem,de akkor érdeklődöm telefonon,már találtam is elérhetőségeket.egyébként a héten temették el,2napja,nagyon közel állt hozzám :(
2011. ápr. 9. 12:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,vallásos volt,a suli is,ahova jártam és ahol tanított.azt hiszem ez lesz a legegyszerűbb út,hogy megtaláljam.Köszönöm szépen a segítségeteket!
2011. ápr. 9. 12:07
 7/7 anonim ***** válasza:

"önkormányzat anyakönyvi hivatalánál a temetőt meg tudják mondani"


Miért tudnák? Az Anyakönyvi hivatal csak a halál tényét tudja az hogy hova temetik nem kerül hozzájuk.Azt csak a temetőt üzemeltetők tartják nyilván az önkormányzatnál halott nincs így nyilvántartva a halál helye szerint adják ki a halotti anyakönyvi kivonatot is.

2011. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!