Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Értelmi fogyatékos vagyok,...

Értelmi fogyatékos vagyok, vagy mivaaan?

Figyelt kérdés

Eléggé szétzuhanok, mert ez a jelenség az életem árnya. Nem tudok tőle szabadulni. Már gyerekként belém nevelték hogy hülye vagyok mindenhez ,és kb nem 'szögletes a fejed Pistike' effektussal megcsinálták a házimat pl, aztán meg sokszor hülyéztek h épp egy egyenletet mért nem vagyok képes megoldani. De ez nem is érdekes már.


Akár hányszor akarok belefogni valamibe totál kudarcra van ítélve. Jól nézek ki, jó hangom van ,labdaérzékem, ritmusérzékem és elég szenvedélyes típus is vagyok.

Ettől függetlenül minden tevékenységben én vagyok a leg bénább .

Pl tánc. Rengetegszer kezdtem el .Aztán első órák után már jött a környezettől a pszichikai hadviselés ,mivel én voltam az egyetlen aki nem tudta megtanulni a koreográfiát . Persze abbahagytam mert érzelmileg ez felőrli az embert.


Mindig nekiindultam más közegben hátha jobb lesz de nem lett jobb .Eljutok egy pontig mindenben nyelvtanulás zene sportok akármi - hogy nem tudok benne tovább fejlődni pedig mindenki szerint amúgy tök normális vagyok .


Már eleve bennem van a félsz h mi az a tök egyszerű amit nem tudok megoldani míg mások igen. Sportban is koncentrálok, aztán csak túlbonyolítom a dolgokat miközben mondják h csak üsd meg azt a nyamvadt labdát,ennyi.


És a legbosszantóbb h tényleg vannak adottságaim amiket nem tudok kihasználni.


Ezzel a tudattal a fentiek tükrében még rosszabb a létezés.


Van megoldás ,vagy tényleg az értelmemmel van a gond?

Esetleg valami módszer amivel lehet ezen változtatni ?


Barátaim se nagyon vannak ,mert ki akar egy olyannal barátkozni aki nem képes fejlődni ?! –ez is elég rossz :(



Köszönöm a válaszokat !


25l


2011. ápr. 10. 02:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a könyvet, szerintem segíthet neked:

Louise L. Hay - Éld az életed

2011. ápr. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Te latod a lenyeget, erzelmileg felorol ez a verbalis bantalmazas, amit kapsz mindenhonnan, de foleg otthonrol.

Sajnos ebbol csak ugy lehet igazan latvanyos eredmennyel kijonni, ha valahogy mentesiteni tudod magad a szulokkel valo kommunikacióból (pl. el tudsz koltozni), mert ők folyamatosan hipnotizalnak Teged avval, hogy nem tudsz megcsinalni dolgokat. És igy széllel szemben pisilsz akkor, aikor igenis elkezdesz felepiteni dolgokat. Már tulsagosan is mukodik az elmedben az altaluk beépitett program.

El tudsz koltozni?

(35/L)

2011. ápr. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, h nem vagy fogyatékos :) Elég elolvasni ahogy írsz, és összehasonlítani néhány egyéb itt feltett kérdés megfogalmazási módjával :)))
2011. ápr. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy fogyatékos,és nem is Pistike a neved!:)

Velem barátkozhatsz ha van kedved!?

(Egy tényleg értelmi fogyatékos)

2011. ápr. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Öő! Te nem értelmi fogyatékos vagy, hanem egy elnyomott személyiség. Hála a gyermeknevelésben kiváló "szaktudású" szüleid igen célravezető módszereinek.

[link]

[link]


Olvasd el a linkeken lévő cikkeket. Engem is ezek világosítottak meg. Nem kell a szüleid ellen fordulni, de felnőttként kicsit Te is "taníthatod" őket. Ha ez nem megy, akkor meg tudatosan tudod kizárni a személyiségfejlődésedből az ő hatásaikat.

2011. ápr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
Próbálj felszabadulni, ami tudom h. nehéz, mivel végig negatív befolyás alatt lehettél, és elég jól beléd rögzült ez az érzés. Keveset lehettél dicsérve. Gondoljál csak arra, mindenki valamiben rossz és valamihez nem ért. Annyian hibáznak komoly dolgokban is, csak nem akarnak róla tudomást venni. Te előre bepánikolsz a rossztól, és ez nem enged előre lépni. Nem baj ha nem megy valami, fogadd el,de közben dolgozzál rajta, és egy idő után fog menni. Így elengeded a rossz berögződést. szorítok neked!
2011. ápr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
En szivesen baratkoznek veled, ha valamiben segithetek vagy egyszeruen csak beszelgetni akarsz akkor nyugodtan irhatsz privat uzenetett s valaszolok
2011. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

hello

velem is ez van :(

ha gondolod írj privit.

2011. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azért ebből az írásból nem az jön le hogy egy befelé forduló depressziós alkat vagy.

Aki ennyi mindent csinál és a kudarcok ellenére és erőt vesz magán és belefog egy új dologba az igazán életre való talpra esett lány, én nem aggódok csak fejben kell helyre raknod a dolgokat.

2011. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok biztató ,hasznos választ! Jól esik nagyon!

Kb. 5 éve elköltöztem otthonról társbérletbe mert ha nem így teszek szerintem már bekattantam volna :P Azóta szülök is elváltak, azért a személyűségük maradt kb uolyan. Szeretem őket próbálok elfogadni sok mindent,ebből a távolságból ,csak néha félek nehogy olyanná Váljak mint ők és csak úgy elmúljon az élet..


Sajnos még anyagilag nem vagyok független. DE azt tudom hogy ennyi évesen nem háríthat az ember, és én nem is szeretném ezt.


Csak valahogy jó volna a sok kudarc helyett valami pozitív visszacsatolás ,hogy igen ezt meg ezt megtudom csinálni ,és tényleg látom és érzem & a környeztem is hogy TUDOK fejlődni,változni..változtatni.


Örülök ha még írtok ! :) és még 1x köszönöm!

2011. ápr. 10. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!