Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják, hogy a...

Miért gondolják, hogy a fogyatékos gyermeket nevelő családban csak a szeretet számít?

Figyelt kérdés
Itt súlyos betegségekre gondolok elsősorban. Sokan írják azt, ha felmerül a kérdés, hogy elvetetnék-e, ha kiderülne, h. a gyerek beteg, h. nem, mert a szeretni fogják és az majd segít. Azt nem mérik fel, hogy mennyi pénz egy ilyen gyermek? Nem azt mondom, hogy a pénz, a pénz, a pénz a lényeg, de a szeretet sem elég.
2011. aug. 25. 09:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
56%
Van akinek ez az egyetlen esélye és ha a gyerek beteg lesz akkor beteg lesz,ettől még lehet boldog az a gyerek és a szülő is
2011. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy keserű kinyilatkoztatás egy hatalmas tragédiára. Mert az elején még bizakodnak, hogy nem lesz ez olyan nehéz, de ahogy múlik az idő, és a gyerek semmit sem fejlődik, a család lassan leépül. Ekkor már maguknak sem merik bevallani, hogy jobb lett volna, ha a gyerek meg sem születik, pedig ez az igazság. Ésszel nem lehet felfogni, mennyire súlyos dolog ez, és sokan nem is fogják fel addig, amíg nem szembesülnek az egész kegyetlen mivoltával. Addig reménykednek, hogy a szeretet segít, hogy nem is olyan súlyos a gyerek állapota, de aztán szembesülnek a tényekkel.

Mit mondhatnának a külvilágnak? Hogy azt kívánják, bár sose született volna meg? Hogy milyen pokol az életük? Hogy ez sosem fog változni, és belerokkannak? Ahhoz túl büszke az ember.

2011. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok szulo de az elso valaszolonak uzennem,hogy inkabb ne akrja megtudni tenyleg tud-e igazan boldog lenni egy beteg gyerek vagy a szulei...
2011. aug. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem ennyire fekete-fehér kérdés. Vannak akik úgy gondolják, hogy ezt adta az ég, ki vagyok én, hogy válogassak. Vagy sok sok éve próbálkoznak, mégsem jön össze a gyermekáldás, és amikor sok év múlva mégis sikerül, örülnek neki, legyen az a gyermek bármilyen is. Azért is nehéz, hiszen nem mindig jön be, amit az orvosok előre jeleznek, lehet hogy jóval enyhébb az a rendellenesség, vagy a rendellenesség ellenére úgy érzik képesek lesznek megbirkózni a feladattal. Óriási felelősség ilyen helyzetben dönteni, hiszen ha tudom, hogy mennyire beteg lesz a pici, akkor félelmetes, hogy én döntöm el, hogy ennyire betegen éljen-e, és szenvedjen-e, vagy ne. Itt nincsen jó megoldás. Viszont az biztos, hogy megfelelő anyagi körülmények és hihetetlen erős összetartás nélkül nagyon nehéz.
2011. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%

Ez eléggé önzés a szülő részéről.Mitől lenne egy gyere,aki a fejét fel se tudja emelni,boldog???Vagy egész életében szó nélkül ül és bámulja a plafont???

Van ilyen,szomszéd lány.Néha kiviszik levegőzni.Hát nem tűnik túl boldognak és a szülei is tönkrementek,mondhatnám,mire felnevelték,de ez nem igaz,mert sohasem fogják felnevelni,mindig ott lesz,ott fog feküdni a szobában.

Kizártnak tartom,hogy az ember,akár szülő,akár gyerek,ettől boldog legyen.Öncsalás az egész.

2011. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%
Első vagyok és ha személyesen nincs is tapasztalatom,de a kolléganőmnek van.Ő pont ebben a cipőben jár, most terhes és ki se vizsgáltatta, hogy milyen lesz a gyereke,emrt úgy van vele ha beteg lesz akkor is örülni fog neki és felneveli,mert ez az egyetlen esélye,nincs másik gyereke és félő h. ezen kívűl nem is tudott volna újra teherbe esni.Ő "dolgozik" beteg gyerekekkel(nem mint gyógyító hanem gondozó).Tudja hogy nagy türelem kell hozzájuk,de látja h.ők is ugyan úgy tudnak boldogok lenni mint az egészségesek,csak másként mutatják
2011. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
72%
én kerekes-székben élek, már kiskorom óta (így születtem). nyilvánvalóan nagyobb terhet jelentettem /jelentek a szüleimnek (már dolgozom), mint egy egészséges gyerek, de én úgy gondolom ez elsősorben nem az anyagiakban mutatkozik meg. inkább személyes áldozathozatal, hogy amíg csinálhattak volna mást, nekem segítettek. ezt nem lehet csak úgy kijelenteni, hogy egy fogyatékos gyerek elviszi a pénzed. miért, ha az amúgy egészségesnerk született gyerekedet baleset éri, akkor kitagadnád, mondván innentől kezdve sokba kerül a "tartása"?
2011. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

Az a probléma, hogy nagy a hibaszázaléka az erre irányuló vizsgálatoknak, és ezért nem vetetnek el olyan gyerekeket, akik valóban fogyatékosok. Ha pedig már megszületett, akkor ezzel kell élni, és ha valaki nem maximális energiával csinálja, akkor nem fogja bírni.

Azt is bele kell számítani, hogy a teszt is sokszor téved, és talán nem is sérült a gyerek. Ha 100%-os biztonsággal lehetne mondani, hogy fogyatékosan fog megszületni, akkor nem lenne ez a gond. De nem lehet, elég nagy a hibaszázalék. Na ilyen helyzetben hozzon valaki olyan döntést, aminél később sem merül fel a "mi lett volna ha".

2011. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
10:04, tökéletesen igazad van. Már azzal kapcsolatban, hogy aki tudatosan vállalja, hogy beteg gyereket hoz a világra, annak fogalma sincs róla, hogy mire vállalkozik. Erre ugyanis képtelenség felkészülni, és az emberben mindig ott van a remény, hogy hátha történhet valami csoda...
2011. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%
megint a kerekes-székes válaszoló vagyok... még annyit, hogy sokkal többféle betegség van, mint amit szűrni lehet, ráaddásul sok az olyan, ami csak néhány éves korban derül ki. amikor megszülettem, rólam sem tudták, hogy gáz van, csak pár évre rá derült ki.
2011. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!