Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kockáztatni a szükséges rossz...

Kockáztatni a szükséges rossz eredményért? Ezzel viszont fontos "lényegi" dolgot teszek. Vagy inkább nem kockáztatni? Ezzel azonban elvész az a fontos "lényegi" dolog.

Figyelt kérdés

Olyan problémával nézek most szembe, ami a későbbi életemben (a jövőben valamikor) komoly és negatív kihatással lesz rám.

Most kell döntenem, hogy kockáztatok-e egy olyan dolgot, amit ha megteszek - a későbbi életvitelemet tekintve - a jövőben komoly problémákat okozhat. Ez viszont elég esélyes (hogy problémát okoz).

Azonban nem kell kozkáztatnom, ebben az esetben a most előttem álló döntési helyzetben siklik el egy nagyon lényeges dolog, egy elég meghatározó dolog.

Döntenem kell, hogy mit választok: nem kockáztatok, vagyis egy nagyon fontosat veszítek ezzel, vagy pedig kockáztatok, ergo vállalnom kell a következményeit...de a "lényeg" hosszútávon megmarad, és talán egyszer majd engem igazol...

Ti mit tennétek a helyemben?

(szándékosan vagyok ennyire homályos, nem szeretnék konkrétumokba menni)

A segítő válaszokat előre is köszönöm!


2011. ápr. 11. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valami bűncselekményre készülsz?
2011. ápr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha kiegyensúlyozott életet akarsz akkor hagyd ezeket a linkes dolgokat.
2011. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem írod le miről van szó senki nem tud segíteni!
2011. ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kockáztatnád hogy kockáztathass valami kockázatos dolgot? Veszélyes. Ha értelmesebben és konkrétabban írnál, talán segíteni is tudnánk.
2011. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Így elég nehéz segíteni,hogy nem írsz konkrétumokat!Most itt egy csomó dologra gondolhatunk,és így nagyon nehéz.De így látatlanba mondva szerintem kockásztass!
2011. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
z-vel..(bocsesz) :)
2011. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Így én se igazán értem.Nem kell konkrétum, hanem legalább egy pl-át írhatnál.Én a tuti negítért nem kockáztatnék,csak ha azt látom az jobb, vagy jobb lehet a mostaninál.De én ilyen vagyok,nem szivesen vágok bele az ismeretlenbe ha az nem jobb mint a mostani.Lehet később rossz lesz,de ha már most rossz akkor nem kockáztatnék.
2011. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hát én ezt nem értem. pedig vagy ötször elolvastam. így nem tudunk segíteni
2011. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja!!!!Kedves kérdező!Ha egy szót se nyögsz felénk,ne várd,hogy bárki is tanácsot adjon!!!Tudod mit?Azt csinálsz amit akarsz!!!!
2011. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy eddig nem reagáltam. Megpróbálom egy kicsit pontosítani, hogy miről beszélek.

Tegyük fel, hogy hamarosan nyilvánosság elé fogok állni, és a művön/alkotáson keresztül többek között pl. vallásos értékeket közvetítek. Azonban tegyük fel, hogy évek múlva nem leszek méltó, hogy vallási dolgokhoz közöm legyen (mert pl. a hívő élethez nem méltóan élek). Attól félek, hogy ha most hivatkozási alapként vallásos dolgokat (is) képviselek a művön keresztül, ezzel a későbbiekben magamnak fogok kellemetlenséget okozni...és esetleg visszakérdeznek (a jövőben), hogy én ezt és ezt hogyan tehettem bizonyos dolgok tudatában, és mégis megtettem. Vagyis lesz, ami visszaszáll rám... de a műnek lényegi mondanivalója megkívánja, hogy hittel kapcsolatos dolgok legyenek benne...

Gondolkoztam ezen és én mindig arra lyukadok ki, hogy én is ugyanolyan egyszerű, gyarló ember vagyok...tele hibákkal. És néha talán ezeket a hibákat is vállalni kell...

Bocsi, ha még ez is elég zavaros, de ennél konkrétabban már tényleg nem szeretném írni. És ennél jobb és közelebbi példával sem tudok szolgálni.

És köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. ápr. 12. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!