Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Feltétlen szükséges elkérni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feltétlen szükséges elkérni, a lányt az apjától, a rossz viszony ellenére is, vagy egy ilyen kivételes helyzet miatt, lehetne-e szakítani a hagyományokkal?

Figyelt kérdés

A barátnőm szülei már sok éve elváltak. Senki sincs túl jó viszonyban a lány apjával. Nem rég, a barátnőm keresztszüleinél volt, és szóba jött az eljegyzés téma. Konkrétan a lány keresztapja, mondta azt, hogy "akár milyen a kapcsolat az apával, lennie kell leánykérésnek.


( A barátnőm nem is akar bemutatni az apjának, hisz évek óta nincs köztük semmiféle kapcsolat. )


2011. ápr. 4. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha évek óta nem is tartják a kapcsolatot, akkor minek is kérnéd meg tőle a kezét? Még csak nem is ismered... Szerintem nem kell!
2011. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a keresztapa? 200? Ilyet már rég nem kell, már magának dönti el a lány, hogy kihez megy hozzá, nem az apja dönt helyette. Ennek ellenére, hagyományból ha akarod megteheted, de így, hogy évek óta nem is tartják a kapcsolatot, mi a ráknak? Méghogy kell! Beszarok.
2011. ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A Keresztapa 50 körüli lehet.

Amúgy igen, szerintem sem kell ilyen esetben elkérni a lányt. :)


Csupán kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2011. ápr. 4. 23:28
 4/12 A kérdező kommentje:

U.I.: Csak hát a keresztapa köti az ebet a karóhoz. (...)

Vitatkoztak vele. :)

2011. ápr. 4. 23:30
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Nekem már nem élt az apukám mikor a lánykérés volt és így a vőlegényem/férjem az anyukámtól "kérte meg" a kezem...
2011. ápr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Lánykérés rendben, de attól kérd meg, aki most a "családfő", a tekintély a családban. Ha az anyuka az, akkor tőle.
2011. ápr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Keresztapa kösse a saját kölykének az ebét a karóhoz.
2011. ápr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez egy érdekes megvilágítás. Legalábbis számomra. Nem emlékszem hogy hallottam volna "anyától való lánykérést".


Köszönöm. :)

2011. ápr. 4. 23:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon hagyomány tisztelő ember vagyok, DE ezt a elkérem az apától a lányát... stb" témát, soha nem szerettem. , persze meglehet hatóni rajta, de számomra ez olyan , mintha megvennéd a lányt, mintha valakinek a tulajdona lenne. A vőlegényem úgy jegyzett el, hogy egy este letérdelt és megkérdezte leszeke a felesége, hétvégén mentünk szüleimhez és megmutattam a gyűrűt, gratuláltak pezsgőt bontottunk és csá. Persze ehez hozzá tartozik, hogy az én szüleim nem váltak el. És egyébként is, ez mind a ti döntésetek, nem a kersztszülőké,mg mindenki másé. De szeretem amikor mások akarják megmondani, hogy mi illik. Az én szüleim is maradiak... De elfogadták, más választásuk nem is volt.
2011. ápr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én párom sem ismeri a vér szerinti apámat.

Sőt,én se láttam már sok éve


Mérges is lennék ha párom beállitana hozzá,h elkérjen...


Én kezemet kérje,hisz én döntök,nem ókor,hogy szülő dönt...és majd együtt menjünk anyáékhoz meg ő szüleihez bejelenteni



hogy ki szerint hogy szokás...keressen magának másik párt,és annál tegyen ugy ahogy neki jó...

23/N

2011. ápr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!