Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám korlátozza az...

Édesanyám korlátozza az öltözködésemet, nem érzem jól magam. Mit lehet tenni? 16/L

Figyelt kérdés

Nem engedi, hogy olyan ruhákat vegyek fel, ammilyeneket szeretnék.

Életkori sajátosság a lázadás, tudom, de sokkal jobban érezném magam.

Szeretnék főleg bőr és csipke anyagokat hordani, bakancsot, láncokat stb.

Az idén sikerült egy műbőrkabátot kikönyörögnöm (egyébként minden második lányon az van...) de akkor is nagyon húzta a száját.

Hogyan lehetne meggyőzni, vagy kedvezőbb kompromisszumot kötni?

Hozzá kell tennem, édesanyám ugyan ilyen stílusú volt anno, öltözködésben és zenében is, ráadásul most nagyon divat más körökben is a bőr.


2011. ápr. 13. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

minek akarsz olyan lenne mint a többi? ha már nem úgy öltözöl ciki?.. anyukádnak igaza van de kb olyan mint

Claudia - Hanna a barátok közt-ből :DDD

2011. ápr. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azthiszem eléggé félreértetted...

Nem akarok olyan lenni, mint a többi. A legtöbb lány a környezetemben teljesen másképp öltözködik, mint ahogy én szeretnék.

Azért említettem, mert rosszul esik, ha másnak lehet, nekem meg nem :S

(Egy bőrdzsekit egészen más stílusú emberek is felvesznek...)

2011. ápr. 13. 00:47
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

(egyébként minden második lányon az van...)

De a legtöbb lány a környezetemben másképp öltözik.


Akkor te megint rosszul készültél fel erre a válaszra.

2011. ápr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem jobb lenne kipihenten válaszolni, vagy neked inkább sehogy erre a kérdésre.

Igen, a legtöbb lány r.bancos(=nem úgy öltözködik), és bőrdzseki van rajta(=mindenkinek az van).

Mint ahogy a kérdésem kiegészítésében is leírtam, nem éppen úgy szeretnék kinézni, mint ők.

2011. ápr. 13. 01:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor öltözz úgy mint egy " Lány "


bocsi nem akartam bunkó lenni mond azt anyukádnak, hogy a többiek még durvábban öltöznek és úgy is kinövöd had legyen 2 jó éved és feljöhetsz azzal is, hogy engem csúfolnak az iskolába mert nagyon régimódian öltözök stb.. :S ( nem igaz, de hátha elhiszi :) )

2011. ápr. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Hát anyukád nem egy okos nő. Olyan ügyben korlátoz, ami nem éri meg a vitát. Az egészségednek a cuccaiddal nem ártasz, miért ne viselhetnél olyan holmikat, amit te szeretsz?

Ha más, komolyabb ügyben kell nemet mondania, akkor már nem lesz annyi energiája, vagy a mindentől tiltás visszaüt.

Szerintem mondd el neki, hogy akkor is "te" leszel, ha középkori vasbilincset viselsz lánccal és golyókkal.

60N

2011. ápr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy nincs pénzetek arra, hogy lecseréld az egész ruhatáradat?
2011. ápr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De b.sszus, ha nincs pénz, akkor mondja azt az anya, hogy hé, kislányom, nem állunk úgy anyagilag.

2) nem pimkie-ben kell rucit venni, és akkor nem egy vagyon.


Kérdező, mondd meg anyudnak, h anno ő is így öltözött, akkor miért nem engedi meg neked? Am. nem lehet, hogy valami rossz emléke fűződik hozzá, v tapasztalat? De azt is megmondhatná, h nem ok nélkül "tilt".

2011. ápr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem anyagiak miatt nem engedték. Szóval esetleg gondolkozz el azon, hogy megbeszéled vele, hogy elmész dolgozni, és azt a pénzt a ruházkodásodra fordíthatod. Már ha nálatok is ez a gond.
2011. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van zsebpénzed?

Gondolom igen.

Ha igen, akkor vegyél belőle magadnak ruhákat. Varráshoz anyagot vagy turiból ruhákat igen olcsón lehet beszerezni. A bakancs neccesebb, de használtan azt is találsz jó állapotban, jó áron.

Aztán anyukád mit csinál, azon kívül, hogy nem veszi meg neked, és jól megmondja a magáét? Netán kidobná a ruháidat?

Sosem értettem az ilyesmit, az én szüleim is azt mondták ennyi idősen, hogy csak lázadok, meg múló szeszély. Azóta már eltelt 10 év, és még mindig "lázadok" nyilván. Szerencsére akadályozni sosem akadályozták, csak eleinte nem tetszett nekik :)

2011. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!