Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy kérés lenne?

Túl nagy kérés lenne?

Figyelt kérdés
Igen! A konkrét helyzet az, hogy idén fogok ballagni, és úgy néz ki, hogy nővérem, aki nekem a családból a legfontosabb nem lehet itt a ballagásomon. Ugyanis kint él Olaszországban, már lassan 2 éve és most úgy néz ki, hogy sikerült munkát találnia (eddig a pasija tartotta el) és nem kezdhet azzal, hogy kér egy napot, hogy jöjjön el, a repülőjegy amúgy is 50 ezer lenne, és csak 2 napig tudna maradni. De azt mondta, hogy ha nagyon akarom akkor hazajön. Ezekkel mérlegelve merjem azt mondani, hogy jöjjön haza?
2011. ápr. 15. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Ne. Most komolyan, nem mindegy ott van-e vagy sem?
2011. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Megünneplitek a ballagásod együtt, ha haza tud menni.

Te is látod, hogy ez most neki nem jött jókor, és nem tervezhette be előre, mikor lesz munkája. Biztos szeretne ott lenni, és biztos jól esne neki, ha azt mondod, hogy most gondoljon elsősorban magára (a munka a fontosabb, ez van sajnos), és megérted, ha kicsit később találkoztok.


Látszik, hogy okos, normális kamasz vagy, másképp nem tennél fel ilyen kérdést. :)))

2011. ápr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is lesznek még igazán fontos napok az életedben, amikor jobban szeretnéd, ha ott lenne melletted. Gondolj bele, mi lesz akkor, ha a mostani miatt akkor majd nem tud eljönni Hozzád?

Jelenleg neki nagyon fontos, hogy elhelyezkedett végre, és hiába szeret nagyon, akkor is sok kiadással járna, és egy ballagás csak egy ballagás... Valljuk be, nem nagy dolog azért. :)


Örülj neki, hogy végre van munkája, és tartsátok a kapcsolatot, de szerintem is el fog telni az a nap Neked, és lélekben úgyis ott lesz Veled. Majd utána legalább sztorizgathatsz neki, hogy milyen volt, és hogy érezted magad. :)

2011. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A nővéred meghozná érted azt az áldozatot, hogy kockára tegye a munkahelyét. Szerintem meghozhatod érte azt az áldozatot, hogy az ő érdekét nézed, és emiatt lemondasz a társaságáról..:) Szívetek szerint mindketten ragaszkodnátok a másikhoz, ahogyan látom, de éppen emiatt ne kérj szerintem tőle ilyet. Ő jó testvér, akard te is a legjobbat neki. Majd ünnepeltek, ha hazajön! És majd koccintotok webkamerán keresztül a ballagásod napján..:)
2011. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez önzőség lenne. Igen ő megtenné ha nagyon szeretnéd, de egy önzetlen ember nem mondja hogy "júúj dejóó siess haza". Arról nem beszélve hogy ha 2 évig nem talált munkát csak most...gondolj arra ha hazajön lehet elveszik a munkája mert nem fogják megvárni ha már most tudná a munkaadó hogy nem lehet rá számítani minek alkalmazná?
2011. ápr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ja azt kihagytam, hogy most volt a szülinapom is, és kb ő volt az egyetlen aki felköszöntött a családból...
2011. ápr. 15. 21:22
 7/11 A kérdező kommentje:
jó tudom, hogy önzőség meg minden, csak mégis olyan szar, mert azt se tudom, hogy mikor fogom látni...
2011. ápr. 15. 21:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, biztos amint lesz lehetősége hazajönni, meg fogja tenni, már csak miattad is, de most elsősorban az a fontos, hogy végre lett munkája, és Te akkor leszel megértő, ha ezt elfogadod, és örülsz az ő sikerének a távolból is, ahogy ő is biztos örül annak, hogy elballagsz, és hogy egy évvel idősebb lettél. :)

Fel a fejjel!

2011. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
sztem önző lenne részedről egy ilyen helyzetbe azt kérni h jöjjön haza. Lehet h pár hónap mulva majd több időre is haza tud jönni
2011. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj vele az új munkájának!:) Ha hazajön, megünneplitek mindkét eseményt. Emellett ha végre lesz plusz keresete, gyakrabban tud téged látogatni, lehet hogy még nyaralni is visz majd téged magához.. Szóval szerintem hagyd, billenjen végre helyre kicsit az ő élete is!:)
2011. ápr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!