Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkileg sérült ember h...

Lelkileg sérült ember h rendezze be az életét?

Figyelt kérdés

ovis korom óta sehol nem fogadnak be, mindenhonnan kireksztenek. állandóan én vok a nyomi, a h*lye, akit még véletlenül se hívnának sehova. ha új helyre mek mindig megelőz a hírem, pár "kedves" ember nem sajnál időt, energiát arra, h megkeserítse az életem, neh találjak pár barátot.

én meg már annyira belefáradtam... nem nagyon beszélek senkivel, nem erőszakolom senkire a személyemet, m tom, h én mindig csak ilyen megtűrt ember vok. nem panaszkodok, nem utálatoskodok, és eget verően ronda sem vok - vmiben mégis más vok, amire eddig nem jöttem rá, pedig rengeteget gondolkoztam rajta. nem mindenki ellenséges, aki kirekeszt, sokan egyszerűen nem szólnak hozzám, nem vesznek észre, teljesen passzívan viselkednek.

igazából semmi értelme nincs az életemnek, ha nyerek is v.mi versenyt, v. jó dolgot teszek, az sem tűnik fel senkinek.

akik hasonló cipőben járnak, h rendezték be az életüket?

én a legvlsz-bbnek azt látom, h majd lesz v.mi munkám, ami kitölti a napjaimat, utána meg hazamek és alszok...és megpróbálom ezt így elfogadni, de néha elkeserít, h nem értem, nekem miért nem járt az, ami más áltaghalandónak igen.


2011. ápr. 15. 23:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igazat adok az előttem szólóknak, önmagad elfogadása és szeretete nagyon fontos, anélkül minden marad a régiben.

Másrészt nem tudom a korodat, de azt hiszem nem lehetsz több 14-18-nál, csak azt tudom mondani, hogy a korosztályod már csak ilyen, a gyerekek és a kamaszok cseszegetnek amíg nem vagy olyan, mint ők, ezt el kell fogadni. Viszont ha huszonéves leszel, akkor már valahogy jobban elfogadnak, én legalábbis ezt tapasztaltam. (ha tévedtem a koroddal kapcsolatban, akkor bocsi)

A lényeg az, hogy én is ilyen helyzetben voltam, választhattam, hogy maradok így, és berendezkedek arra, amit te leírtál, vagy megváltozom, és így majd máshogy viszonyulnak hozzám az emberek. Az utóbbit választottam, nem bántam meg.

2011. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

szia. Asperger szindróma

[link]

én is Aspie vagyok, nyugodtan írj, ha akarsz.. [ha magadra ismertél e leírás alapján.]

Szívesen segítek, rengeteg tapasztalatom van az emberekkel :))

2011. ápr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nahát,erről még nem is hallottam,de elolvastam,és nagyon érdekes!
2011. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Erről az Asperger szindrómáról már hallottam korábban, gyanítottam, hogy én is ilyen lehetek, de orvosnál még sosem jártam, hogy igazolja ezt és nem is fogok.

Ugyanígy nem értem az embereket, barátságokat nehezen alakítok ki, a párkapcsolatok kialakításánál is sok gondom volt. Soha nem vettem észre, hogy egy nő úgy közeledik felém, sokat meg is sértettem emiatt. Nem is volt sok kapcsolatom, csak kettő, harminc év alatt, két nagyon kitartó és türelmes nővel.

Ami másnak egyértelmű, nekem soha nem az.

De még ha valakire jellemző is ez a szindróma, akkor még így is vannak félreérthetetlen dolgok, ha visszahall valamit, összesúgnak a háta mögött. Ennek oka sokszor a furcsa viselkedés.

2011. ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

hát igen.. én is ezt tapasztaltam sokszor. Az a külömbség, hogy az Aspiek valamilyen szinten külömböznek az emberektől, és halvány lila gőzük sincs, hogy mások hogy gondolkodnak. De ez mások részéről is igaz, mert másoknak sincs halvány lila gőzük sem, h hogy gondolkodunk mi.

Pont úgy, ahogy mi sem tudjuk hogy gondolkodik egy medve, vagy mi jár egy elefánt agyában.

Embereknek az a tulajdonságuk, hogy csak azt tudják elképzelni, ami közel áll a gondolkodásukhoz). Ezért például sokszor hogy elvárnak valakitől valamit, rokonuktól vagy barátoktól valamit, az azt reflektálják, hogy hogyan viselkednének ők az adott helyzetben. és sokszor csalódnak.. természetesen

azért barátkoznak olyanokkal, akiknek hasonló a gondolkodásuk, mert a többieket nem értik. esetleg ki akarják találni, h mit gondol, és úgy próbálnak segíteni nekik, ahogy ők gondolják, h megoldható.

utolsó, nem ajánlom h pszichológushoz menj, én voltam nála is, neurológusnál is.. azt megállapította, h autisztikus gondolkodásom van, oszt annyi. na de már azt azelőtt fél évre tudtam. :S

de ne higyj túlságosan a tudományokban, a pszichológus is csak azt tudja ami a wikipédián van. tapasztalat.

még az agynak a működését sem ismerik teljesen..az emberben szellem van. 3-4 hónapja olvasok halálközeli élményekről. 1 éve pedig átéltem egyet..

(nincs semmi technikai eszköz, ami jelezné a szellemeket, csak a halálközeli élményekt átélt emberektől hallott történetek bizonyítják ezt.)

persze régebben sem tudták az emberek azt elképzelni h a Föld gömbölyű, mert nem volt rá technika h bizonyítsák(de a Föld attól még gömbölyű volt) próbálj ebből kiindulni :) sok sikert neked!:] amint mondtam írhatsz privit, van sok dolog, amit tapasztaltam, talán segítenének neked is.

Üdv!

2011. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!