Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lenne túl "hivalkodó" így...

Nem lenne túl "hivalkodó" így a férjezett nevem?

Figyelt kérdés
Vőlegényemnek Király a vezetékneve. Néhány barát véleménye szerint a Királyné Kovács Gizella helyett a Király Gizella nevet kéne felvennem, mert úgy, hogy Királyné, szerintük nem jó. Amúgy nem Kovács Gizella vagyok, hanem hosszabb a vezetéknevem, és 2 keresztnevem van. A saját családnevem nem szívesen hagynám el, de érdekelne, mit gondolnátok egy Királyné Kovács Gizella kombinációról. Köszi!
2011. ápr. 16. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is jobban tetszene ha lecserélnéd a vezetékneved. Ezzel nem veszik el a családneved, mert mindenhol kérik a leánykori neved:)
2011. ápr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Erre nem gondoltál:

Király Kovács Gizella

Király K. Gizella?


Az egyik keresztneved is el hagyhatod, ha nem annyira fontos, és ha már úgyis kicseréled az összes iratodat. Így nem lesz négytagú a neved.

2011. ápr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a Királyné nagyon bejön. :D
2011. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Király-Kovács Gizella Anna

Én sem tenném le a leánykori nevem, nem akarom hogy csak papíron kerüljön elő tíz évben egyszer. Szép nevem van, és büszke vagyok rá, mint ahogyan a családomra is, része az egyéniségemnek. Attól, hogy férjhez megyek, nem változik meg a személyiségem, nekem sokat jelent ha továbbra is viselhetem a saját nevemet (is). És ártani meg aztán végképp nem ártok vele senkinek..

Nekem nem tetszik a Király Gizella kombináció, ennyi erővel testvérek is lehetnétek.. A Király K. Gizella csak akkor jó, ha a valódi neved nem K-val kezdődik:)

Én mindenképpen a kötőjeles megoldást választanám. Ha pedig neked tetszik a Királyné Kovács Gizella, akkor szerintem válaszd azt, szerintem az a második legjobb megoldás, egyáltalán nem tartom hivalkodónak.

2011. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit tényleg hosszú lesz a Királyné Kovács Gizella Ildikó, de én sem adtam annak idején (már 8 éve) a lánykori nevemet és nem bántam meg.

Csak ott használom az asszonynevemet, ahol kérik, egyébként mindenhol (bemutatkozásnál is) a lánykori nevemen szerepelek.

Kb. úgy hangzik most a nevem hogy Vadászné Nemere Ágnes.

2011. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat köszönöm szépen! Örülnék, ha írnátok még!


Én is gondolkoztam a Király-Kovács megoldáson, de borzasztóan hangzik. Hosszú vezetéknevem van, és sehogy nem illik a Király mellé, ezért vetettem el. Azt nem tudtam, hogy olyan megoldást is lehet választani, hogy Király K. Gizella. Mondjuk nem tudom, így mennyire hangzana jól. Zs-vel kezdődik a családnevem. :)

2011. ápr. 16. 16:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó a Királynés megoldás, anyukám is így vette fel apukám nevét.

Mindenesetre azt válaszd, amelyik neked a legjobban tetszik, hiszen te fogod ezt a nevet viselni ezentúl!

2011. ápr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam.

Engem most Xné Y A B-nek hívna hivatalosan, mert nekem is két keresztnevem van :-)

2011. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hívna = hívnak
2011. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nemtom én sosem akadok fenn a neveken. ha nem pina gábor meg bugyik istván és társaik
2011. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!