Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sokat agyalok a nevelőanyá...

Túl sokat agyalok a nevelőanyámmal való kapcsolatomon, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem apukámhoz, ahol ott van a barátnője és a fia is. Szeretek ott lenni, de nagyon félek, hogy a hirtelen felbukkanásom megzavarja a nyugalmukat meg hogy konfliktust okoz.

Ez nagyon kihat a gondolataimra.

Most vettem észre, hogy minden egyes apró megmozdulásom előtt, ami kihathat rájuk (kimegyek a fürdőbe, kajáért, innivalóért a konyhába megyek...), átgondolom, hogy milyen veszekedést szülhet ez a nevelőanyámmal. Amióta ott vagyok, még csak egyszer szólt rám valami miatt, ami nem volt igazságos, ennek ellenére én mégis napi öt-hat scenáriót alakítok ki magamban és ez nem normális.


(Tényleg szokott igazságtalanul belém kötni, mert rosszul esik neki, hogy azt kell látnia, úgymond jobb vagyok, mint a kisfia. Ő velem egy idős és a tökéletes ellentétem, eléggé idióta egy gyerek.)


Minden gondolatfolyamban végig gondolom, ki mit mond, és hogyan vágom a képébe az én igazamat. Ez nem normális, és szeretném valahogy megszüntetni. Egyrészt a gondolatokat is és a félelmet is a nevelőanyámtól.

Mit tegyek?


2011. ápr. 17. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy anyának akkor is a sajátja a legelső, még ha idióta is, ahogy te nevezed. Ettől még szerethet téged is. Figyelj arra, hogy mindent úgy csináljál, ahogy ők megszokták, mielőtt te odakerültél volna. Próbálj meg megbarátkozni a mostoha testvéreddel. Meglátod, ha az anyukája látja, hogy jóban vagytok, nem rivalizáltok, téged is jobban fog szeretni. Ez a családi életetekre is kihatással lesz. Apukáddal sem fognak veszekedni miattad. Légy kedves, és segítőkész a mostoha anyáddal szemben.
2011. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eloszor is azzt verd ki a fejedbol, hogy mostoha testered egy idiota gyerek. probald ugy kezelni, mint egy ertekes embert, mint magadat. (Latod az egod meg van.)

Utana ugy gondolkozz, hogy itthon vagy. Csaladdal vagy, vedd ki a reszedet a munkaba es adj, fogadj szeretet is.

Ha allandoan azon agyalsz, hogy mar pedig Neked igazad van, es hogy tudod a kepukbe vagni, akkor jobb ha visszakoltozol anyukadhoz. Tenyleg ne rontsd el a csaladi eletuket.

Ha normalisan viselkedsz, mint egy csaladtag, akkor miert felsz mostohaanyadtol?

2011. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyél vele kedves, beszélgessél vele sokat, közös programokat csináljatok, ismerjétek meg jobban egymást.. :) Sok sikert hozzáá!
2011. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Teljesen rendesen viselkedem otthon, még az egómat is elrejtem, megalázkodom előttük.

Viszont a srácot nehezen tudom egyenrangúként kezelni. 21 éves létére még nincs érettségije, mert az a legnagyobb gondja, hogy egész nap csokit zabálhasson, cigizhessen és a haverjaival minden nap berúghassanak. Nem is dolgozik, viszont naponta szúrja le az anyját, hogy kevés a pénz amit adott neki (jóval a minimál bér fölötti zsebpénzt követel és meg is kapja... én pont ezért egyetlen forintot se kérek apuéktól, megdolgozom érte diákmunkákból ami nekem kell)

Nem tudom egyenrangúként kezelni ezt a kislányként viselkedő izét. bocsi.

az anyját viszont tisztelem, és vele szeretnék jó kapcsolatot. csak pont azért, hgoy ellensúlyozza a fia és köztem levő különbséget, gyakran keresi bennem a hibát.

2011. ápr. 17. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy érzed, Apukáddal meg tudnád osztani ezeket az érzéseket, félelmeket? Csak arra gondoltam, hogy ő esetleg tudna neked segíteni eloszlatni ezt a szorongást. Biztos megterhelő állandóan tartani egy elképzelt/lehetséges konfliktustól. Megfelelő kommunikációval, énközléssel sok minden megoldható.
2011. ápr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt csakis az apukàddal kellene megbeszélned. Nem vagy könnyü helyzetben. Elõbb-utóbb ezek a szorongàsok és félelmek nehogy az egészségedre menjen.
2011. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van. Megpróbálok majd apuval beszélni:)
2011. ápr. 17. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!