Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 éves pasi még otthon él, a...

30 éves pasi még otthon él, a szülei folyton hivogatják, később mi várható?

Figyelt kérdés

A párom még otthon él az anyjaékkal, kb 30 éves lesz ő mikor elköltözik otthonról. Vagyis 30 éves lesz amikor mi összeköltözhetnénk. Max 31. Én 23-24 leszek.

Most a helyzet úgy néz ki, hogy az anyjaék folyton hivogatják, hogy jöjjön haza enni, siessen haza stb. Este ha nincs otthon 7-8 fele megkérdezik hogy hol van és mikor jön. Mindenről tudni akarnak. Párom elég türelmes velük. Sokmindenben kérik a segítségét, ezt vagy azt hozzon/ intézze el nekik. Szerintetek később ha mi összeköltözünk (sajnos egy kisebb városban, 10 percre gyalog a régi otthonától) akkor is az várható, hogy majd hivogatják? Vagy csak eleinte lesz furcsa az anyjaéknak hogy nem otthon lakik és fél év-év alatt megszokják hogy elköltözött otthonról? Hasonló tapasztalata van valakinek ilyen ügyben?

Anyósommal a viszonyom olyan semmilyen. Nagyon ünnapekkor, pl húsvét, szilveszter, karácsony általában szoktam én is olyankor velük tölteni egy rövidebb időt, pl együtt eszünk valamit náluk, de egyébként ha ottvagyok sosem kínálnak meg és sosem akarnak beszélgetni. Régebben kicsit másabbak voltak, többet érdeklődtek felőlem meg beszélgettünk stb. Szóval nem úgy kezelnek mint egy családtagot, pedig már párommal együtt vagyok egy jó ideje.

Azonban voltak köztünk is szünetek pl 1 hét amikor nem találkoztunk. Na meg még párszor 1-2 napos szünet. Régebben volt hogy késő este hazaküldtem páromat mert összevesztünk. Ilyenkor az anyja persze folyton érdeklődött. Azt gondolja rólam, hogy gyerekes vagyok és hogy nem becsülöm meg a fiát. Azt is gondolja rólam, hogy én mindenkire féltékeny vagyok. Az anyja lehet azért távolságtartó velem, mert nem érezi hogy párom mellett kitartó vagyok? Lehet hogyha összeköltözünk és eltelik egy bizonyos idő akkor befogadóbb lesz?


2011. ápr. 17. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem változni fog a helyzet, ha elköltözik otthonról a srác. Talán az elején lesznek kisebb bökkenők, de megszokják a szülők, és rájönnek, hogy ő már elsősorban hozzád tartozik. Nálunk is hasonló volt a helyzet. Most már felhőtlen a viszonyunk az apósomékkal is. De kellett 2 év hozzá.
2011. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miert tuntek el a tobbi valaszok erre a kerdesre?

A delutan tobb volt, kozottuk az enyem is!

2011. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nemtudom, írd le újra:) Köszi.
2011. ápr. 17. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Hat a valaszomban helyseltem valakinek a feleletet, espedig azt, hogy az ilyen pasik szerintem sem valtoznak.

Es...meg hozzatennem azt, hogy en szemely szerint a ferfiakat kedvelem, nem a muszli-mulyakat.

2011. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongásuk van a szüleinek ! Neki is lehet, főleg, hogy elég későn kerül el, és szeret otthon lenni. Nem baj ez, és minden bizonnyal változni fog ! Nem olyan rossz viszony ez egyáltalán, örülj, hogy ez van. Olvasni borzasztó anyósokról meg minden.

Tudod egy szülő mikor a fiát vagy lányát a párja megbántja, azt ő nem úgy felejti, inkább bocsátja meg, mint az illető. Ezért lehet nem annyira jó már a kapcsolatotok, de nem is hangzik rossznak. Legyél türelmes, fogadd el, örülj, hogy családszerető a párod, tolerálj, ha pedig kezd eltúlzódni a helyzet, akkor még előtte mikor nyugiban tudsz beszélni a témáról, akkor vedd elő azt. Neki ezen dolgoznia fog kelleni, időbe fog telni, de menni fog. Ne éreztesd, hogy totál le kellene szálljon a szüleiről. Lehet anyós is befogadóbb lesz.

2011. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!