Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korlátoz a férjem a munkába...

Korlátoz a férjem a munkába való visszamenésemben?

Figyelt kérdés

Mostanában próbálnék újra munkába állni, és egyfolytában beéget, kellemetlen helyzetbe hoz, nem lehet rá számítani. Igaz, hogy neki is új a munkahelye és mellette tanul is, de szükség lenne több pénzre, ezért (is) szeretnék visszamenni dolgozni. De amint van valami munka a kilátásban, azonnal az én nyakamba szakad mindenestül a 2 gyerekünk teljes ellátása. A héten kellene kezdenem, de az egyik gyerek beteg, és Ő nem kívánja felrúgni a saját menetrendjét, oldjam meg én. De nincs kire bíznunk a gyereket, és ha bemondom a munkaadómnak, hogy ja bocs beteg a gyerek egyedül vagyok rá, akkor nem alkalmaz.

Kicsit úgy érzem, mintha a férjem ezt így érezné okénak.

Normális ez? Más így van/volt így ezzel?


2011. ápr. 18. 21:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elsősorban arra gondolok, hogy én nem kezdhetek betegszabadsággal valahol, de ő kivehetne pár nap táppénzt, és mégse teszi...
2011. ápr. 18. 21:34
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem a saját és a családod érdekében is az a jó, ha eleve csak olyan helyre mész el dolgozni, ahol természetes a főnök számára, hogy akár a felvételed után két nappal is megbetegedhet a gyereked. Ahol az ilyesmiért hőbörögnek, ott úgyis csak gondban lennél később.
2011. ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Létezik ilyen munkahely?
2011. ápr. 18. 21:40
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Mond meg a férjednek hogy nem mész mostantól soha dolgozni otthon mardtsz megoldod a gyerek felügyeletett ő meg keresen egy másodálást amiből megéltek.
2011. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha neki is új a munkahelye akkor nem könnyen szabadul ő sem.És mit mond?Hogy akkor ne menj dolgozni?Ő hogy áll ehhez?
2011. ápr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Ha két kicsi gyereketek van,azok közül az egyik,ha nem mind a kettő beteg. Mindig hagyja ott valamelyikőtök a munkahelyét? Ha a férjed is új munkahelyen van,mellette még tanul is,akkor ő sem kérhet szabadságokat. Különben sem szeretik a munkaadók,ha szabadságra akar menni az alkalmazottjuk.

Ha sokat erőlködsz,akkor a párod is hamar munkanélküli lehet.

Ha mindenáron dolgozni akarsz,akkor keress babysittert a gyerekek mellé.

2011. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem kicsik ám, 4 évesek. Akkor most maradjak én velük addig, amíg mondjuk iskolások nem lesznak mert akkor már hátha kevesebbszer betegednek meg?? Mint írtam, nem elég az, amit a férjem keres.

De ő úgy tesz, mintha a gyerek csak az én gondom lenne.

2011. ápr. 18. 22:15
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

megértem, hogy miért esik neked rosszul de próbáld más szemszögből nézni.


férjed a fő kereső, nem kockáztathatja meg az állását, ezt neked is be kell látnod, ahogy írod, nem álltok olyan anyagi helyzetben, hogy ezt megengedjétek magatoknak.


ha a gyerek(ek) most kerültek közösségbe, sajnos az a helyzet, hogy két hetente betegek lesznek egy hétig :( most meg tudod oldani, hogy a férjed vigyázzon rájuk de mi lesz jövőhéten vagy két hét múlva?

olyan munka meg tényleg nincs ahol elnézik, hogy két hetente elmenj mert a gyerek beteg. de még tudom cifrázni sajnos mert sokszor lesz olyan, hogy megfertőz a gyerek és mihelyst végre gyógyulna, te dőlsz ki.


nagyon nehéz ez e helyzet :( én most úgy látom az a megoldás, hogy dolgozok amíg tűrik aztán új munkahelyet kell nézni mert 2-3 hónapnál tovább nem fognak mosolyogni ahhoz, hogy ne dolgozzak. nálunk is csak én vagyok erre mert a nagyszülők is dolgoznak, nem kérhetem őket, hogy a szabadságukat sorra azért vegyék ki mert a gyerekem beteg

2011. ápr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Na akkor mondom anyukám mit csinált ilyenkor. 38 fokos lázzal feküdtem otthon aztán odabaszott egy lavor vizet, meg egy törölközőt, rakjam a fejemre, nyakamra és aludjak. Se telefon, se gyógyszer, se semmi. Este meg valamikor hazajött. Hát még éltem. Ezért az oviban jobb szerettem betegnek lenni, mert ott legalább ápoltak és körbeugráltak az óvónénik. Szerencsére ritkán voltam beteg.


Hát ha van munkád vegyél fel egy bébiszittert. Nem tudom mit lehet ilyenkor mást csinálni. Velem ezt csinálták, de ez nem egy követendő példa, mert én ezt megjegyeztem és még mindig haragszom rá emiatt is, meg volt sok más ami miatt szintén :)

2011. ápr. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Bébiszitter!!!!
2011. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!