Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a szüleim nevelési...

Miért ilyen a szüleim nevelési felfogása?

Figyelt kérdés

lassan 18 éves srác vagyok,és még mindig nevetséges határidőkkel,és hülye indokokkal engednek el.

Pl most:

fél 8ra haza kell érnem,mert tesóm hazajön Pestről,és hogy vacsorázzunk együtt... o.O

Tesóm 25,most lesz esküvője...

Egyszerűen nem értem őket


2011. ápr. 21. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Mert ők is mérgező szülők. (egy könyvcímre hivatkozva)

Sajnos nem világosultak fel eléggé és nem veszik figyelembe, hogy már nem egy porbafingó kiskölök vagy.

2011. ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen divatos is a Mérgező szülők könyv, nem lehet mindenre ráhúzni, hogy akkor ők mérgezők. Ennyi alapján a kérdező szülei nem azok. Persze hangzatos, szó se róla.
2011. ápr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Na azért a mérgező szülőség nem itt kezdődik! Ebben az esetben a leválás nem kezdődött még meg, ami egy hosszú folyamat, és nem lehet elvárni a szülőktől, hogy abban a percben másképp gondolkodjanak, ahogy a kicsi fiuk betölti a 18-at. Még sok mindenen át kell menni, és a fiúnak is sok mindent kell bizonyítani. Abban az esetben beszélhetünk mérgező szülőkről, ha ez a folyamat 10 év múlva is tart, esetleg akkor, amikor a fiúnak már saját felesége, családja van.
2011. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem természetes az, hogy együtt szeretné vacsoráztatni a családot anyukád? Ráadásul, ha a testvéred nem is lakik otthon, csak néha jár haza?
2011. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
szerencsétlen
2011. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 napietus ***** válasza:
95%
ezen mit vagy fennakadva? 29 éves vagyok, férjezett, dolgozó nő, saját önálló házzal és háztartással. de ha anyum azt mondaná, legyél/legyetek itt 8-ra, mert jön haza a testvéred, meg nem fordulna a fejemben, hogy ez rossz...sőt, a férjemében sem. látszik a kérdéseden, mennyire gyerek vagy, ne lepődj meg, ha úgy is kezelnek.
2011. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A szülőknek fontos, hogy néha együtt legyen az egész család. Én külön lakok jó ideje, de ha én megyek, mindenki otthon van, megyünk látogatni mindenkit.
2011. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

fél 8ra haza kell érnem,mert tesóm hazajön Pestről,és hogy vacsorázzunk együtt... o.O


Nem értem, mi ebben a rossz. Tök természetes, hogy néha-néha összeül a család egy közös vacsorára. Nincs szükség erre a teljesen felesleges lázadozásra.

Mindegy, majd ha neked is lesz családod, megérted.

2011. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"lassan 18 éves srác vagyok"


Húú, térdre borulok érettséged előtt. Épp ezzel a kérdéssel bizonyítod, hogy mennyire nem vagy még felnőtt. Miért nevetséges határidő az, hogy fél nyolckor családi vacsora? Ez a hozzáállás abszolút éretlen. Az egy dolog, hogy nemszeretem neked a családi vacsi, ez szíved joga, ha így van esetleg. De hogy nevetséges megkötésnek érezd azt, hogy a családod vigyáz rád és otthon akar tudni... Meg hogy bizonyos időhatárokat húznak...

Elárulok neked valamit: felnőttként, még 30 évesen is határidőkkel fogsz küszködni az élet minden területén. Ez nem fog elmúlni 18 éves korodban. Taklán nem anyukád diktálja majd őket, de lesznek... Meg kell szokni, hogy nem mindig az van, amit akarsz. Ehhez meg még érned kell.

2011. ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy példából itéljük meg a szüleidet? Ha 4-5 példát leírtál volna, akkor még talán okés lenne a dolog.
2011. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!