Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a barátomból, egy...

Elegem van a barátomból, egy ingyenélő ember. Nem tudom elviselni, hogy se nem tanul, se nem dolgozik, a felfogása meg nem vezet sehova. Meddig fog ez tartani?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni. Barátom 20 éves, tavaly érettségizett. Mindig lusta volt, sosem tanult, inkább elszúrta az idejét hülyeségekkel, pedig tovább mehetett volna tanulni. Azt mondta, inkább elmegy dolgozni. Mehetne segíteni az apjának egy gyárba, de nem megy, mert az robotmeló, és semmi haszna nincs. Most otthon ül már lassan 1 éve, semmit nem csinál, egész nap netezik, meg msnezik. Mondtam neki, tanuljon valami nyelvet legalább, ha nekem ennyi időm lenne, biztos ezt tenném, de nem tanul, mert az unalmas. Most neki "elment az életkedve". Egyszerűen már kiborító ez..oké, hogy elcseszte a lehetőséget, hogy tanulhatott volna tovább, de akkor legalább elmenne dolgozni. Komolyan mondom, megtestesíti az ismert "tehetetlen ember" karakterét. Szegény anyja, apja egész nap melózik, ráköltik a pénzüket, kiszolgálják stb, ő meg annyira nem hálálja meg. Oké, hogy szeretem, de ezt a mostani életvitelét nem tudom elviselni. Úgy gondolom, hogy ha így folytatja, elválnak az útjaink, mert nincs egy közös célunk..ugyanis ha 2 ember szereti egymást, kell lennie egy közös ügynek, amiért együtt harcolnak. Jelene esetben, hogy mindkettőnk elérjen valamit az életben, de ő tesz az egészre. Ráadásul rossz látni, hogy így szenved, ha hívom valahova, már nem is akar jönni, mert be van punnyadva. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hogy segíthetnék neki? Vagy mit tegyek? Legyek türelmesebb? Várjak akár éveket, míg végre változtat az életén? Mert én már úgy érzem, engem is csak lehúz energiában.

19L


2011. febr. 7. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

most őszintén???

ilyen emberrel tervezed a közös jővőd?

szánlak és sajnállak..ilyen emberre nem tudnék felnézni

26L

2011. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha otthagyod - mert egyrészt csak a saját életedet teszed vele tönkre, másrészt meg neki ez igy nagyon megfelel, nem csinál semmit és mindenki kinyalja a fenekét, hogy hátha akkor valamit majd tesz.

Ha ott hagyodd, akkor van egy picike esélye, hogy ez felrázza és mégis kezd magával valamit, de túl sok nincs.

Segiteni nem lehet rajta, csak úgy, hogy ha nem segiti senki és neki magának kell valamit tennie, hogy ne haljon éhen. Tudom, ez kegyetlenül hangzi, de ez az egyetlen lehetöség.

2011. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hosszútávon ez nem fog működni, teljesen megértelek, én is utálom az ilyen ingyenélő, link alakokat. Nem lehet sokáig együtt lenni olyan emberrel, akivel ennyire különbözik a temperamentumotok, életfelfogásotok. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyennek hogyan szülnél gyereket, egyáltalán hogyan költözhetnétek össze, ha se nem tanul, se nem dolgozik, gyakorlatilag végzettsége sincs..nem egy életbiztosítás.
2011. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én választás elé állítanám. Vagy megváltozik és kezd valamit az életével, vagy akkor szétválnak útjaink és csinálhat egyedül amit akar.

19/L

2011. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak a címet olvastam el, több nem is nagyon kellett..

Akiről így beszél a "párja", az már régen rossz.. Dobd ki, keress arra érdemesebbet.. sok sikert és erőt! :)

2011. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szeintem, ha szereted, nem az a megoldás, hogy szakítasz vele.

beszélj a szüleivel, esetleg kicsit nyomorgassátok meg, hogy vegye észre, hogy így nem kaphat meg mindent. tehát ne kapjon annyi zsebpénzt..


valószínűleg foglalkozni kell vele, mint egy anya a gyerekével, ha ezt vállalod, akkor még lehet belőle valami. keress neki érdekes dolgokat, keressetek együtt munkát, inspiráld, vegyél neki könyveket.

az ember könnyen megreked, és ha elhagyják, akkor nem biztos, hogy az segít rajta.

2011. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azonnal hagyd ott, de ha szereted, helyezd kilátásba a békülést, ha arra méltón viselkedik, tehát megembereli magát, és tanul, dolgozik, vagy bármit szorgoskodik, és ha ez már meg van, akkor lehet újra.(állítom, akibe kamaszkorában a semmittevés rögzül, az ilyen lesz egész életében, legfeljebb, ha meg is csinálja, nagyon nehezére fog bármi is esni)

Ha ígéri, hogy megváltozik, mond neki azt, hogy most neki kell bizonyítania, nem neked. Te már vele voltál, amíg léhűtő volt, most először neki kell változnia, utána, ha megcsinálja, akkor fogod te egyáltalán figyelemre méltatni.

Amúgy meg, ha annyira nem szereted, szerintem hagyd a fenébe, szenvedjen vele akinek 6 anyja van, és keress egy olyan pasit, akit tudsz tisztelni és felnézni rá, minden nőnek ilyen férfire van és lesz szüksége, nem egy nyámnyila, lusta naplopóra!!!!!

2011. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott minél hamarabb. Ha már nem tudod őt elfogadni feltétel nélkül, akkor megette a fene az egészet.
2011. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

van egy idevaló idézet:

"könnyebb elringatni magunkat a drogokkal, mint szembenézni az élettel. Könnyebb ellopni valamit, mint megdolgozni érte. Könnyebb verni a gyereket, mint felnevelni. A szeretet, a munka erőfeszítéssel jár."

Szerintem ő a könnyebb utat választotta, te válaszd azt, amelyik erőfeszítéssel jár. az idő drága kincs ne pazarold ilyenekre. de ez csak az én véleményem természetesen.

2011. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Exemre illik 100%-ban a leírásod.. Az ilyen emberek tapasztalataim szerint nem változnak, sajnos, csak különösen nagy motiváló erő hatására.. Úgy tűnik te nem vagy neki elég motiváció.. Persze ez nem biztos, hogy ez ebben az esetben is így van, próbálj meg határozottabban, erélyesebben fellépni ez ügyben, hátha jól reagál, sok sikert! :)

22L

2011. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!