Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ne rontsam el, hogyan...

Hogyan ne rontsam el, hogyan vezessem rá?

Figyelt kérdés

Nemrég lett egy új párkapcsolatom. Viszont az előző kapcsolatomban az exem nem akart semmilyen házimunkát sem csinálni, mondván az női munka és nem lesz belőle papucs. NA jó én is hibás voltam, mert hagytam. Szinte elvárta, hogy körülugráljam... Amikor nálam találkoztunk, akkor megette az ebédet, aztán kijelentette hogy megy a haverokkal lógni, focizni ...stb. Nekem ez irtó rosszul esett, hiszen a kaját összeütni nem öt perc volt és azt hittem hogy együtt töltjük majd a délutánokat. Sőt, még mosogatni sem állt volna be, hanem csak bebiggyeztette a mosogatóba a tányért "azt oszt kész" volt. (mintha otthon lett volna) Sokat veszekedtünk ez miatt is és úgy döntöttem elegem volt ebből az életvitelből, így szakítottam vele.Tanultam a hibámból, hogy ilyen még egyszer nem lesz, mert nem hagyom. Most új párkapcsolatban vagyok és már megint kezdem észrevenni az apró jeleket, vagyis próbálkozik a párom hogy ő is meddig mehet el. Már szóltam neki kedvesen hogy ez így nálam nem nyerő, de mostanában már csak mosolyog rajta(m).


Mit tegyek? Vagy mit mondjak hogy ne ugyanabba a mókuskerékbe jussak vissza?


24N


2011. ápr. 22. 10:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
72%
Ne átnevelni próbálj vkit, hanem keress olyat, aki eleve házias. Sztem megváltoztatni valakit nagyon nehéz, és később úgyis visszaüt.
2011. ápr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

ne higgy dolgokat ("azt hittem majd együtt töltjük a délutánt")

Férfiember a szóbólésrn, nem rávezetgetésből, elhallgatásból, durciból.

Ha vele akarsz lenni, akkor szólj. előre.

Ha azt akarod, hogy felporszívozzon, akkor mondd meg neki.

Egyszerű tőmondatokban. Nem azért mert hülyék, hanem mert nem telepaták, akik majd kitalálják, hogy azért mert főztél, azt gondolod, hogy majd együtt töltitek a délutánt.

Tehát mondd meg neki mit akarsz. Maximum nemet mondd. Akkor el lehet gondolkodni,hogy milyen kompromisszumot tudtok kötni.

2011. ápr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
* szóból ért
2011. ápr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Az apró jelek, hogy már ő is próbálkozik, hogy meddig mehet el, és ebéd után rohan a haverokkal focizni, arra utalnak, hogy még nagyon is gyerek állapotban leledzik
2011. ápr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

11:02

Pedig ez jó kérdés. Mégsem kezdheti úgy az első randit valaki, hogy szia, és egyébként majd ha már együtt élünk, segítesz a háztartásban?

Vicces, de épp az előbb gondolkodtam el rajta valamelyik kérdés miatt, hogy mégis hogy a fenébe jöjjön rá az ember még időben, hogy a párja hogy viselkedik pl. ilyen téren? Vagy mi van, ha esküvő után átkattan, és azt gondolja, najó, most már a zasszony dolga? Jöhet a válás, kezdjük elölről? Biztos meg lehet valahogy tudni, hogy mi a helyzet, vagy rávezetni, hogy ez így nem oké. Na de hogy?!

2011. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
86%

Ha valakit meg akarsz változtatni, mert neked nem tetszik, hogy mit csinál, ha a saját elképzeléseid szerint várod el, hogy milyen ember legyen, akkor máris egy halott alapra építed a kapcsolatodat. A rendetlenség, a káosz, az ilyen dolgok csak visszatükröződnek rád, ami azt jelenti, hogy mindez benned található meg.

Ne úgy keress magadnak kapcsolatot, hogy lista van a fejedben, hogy milyen legyen. Ezek elvárások és az elvárásokon alapuló kapcsolatoknak minden esetben szakítás, vagy örökös konfliktus az eredménye.

Nem tudsz erőszakkal megváltoztatni senkit. Megérzi a másik és ellenállás lesz benne. Benned is nagy az ellenállás. Saját elképzeléseidre formálni másokat, mert úgy gondolod, hogy úgy kell viselkednie, az a helyes, csak a Te elképzeléseid.

Javaslom, hogy ne korlátozz másokat az elképzeléseiddel, hanem engedd, hogy azt tegye, amit akar.

Ez a feltételek nélküli kapcsolat, amiben mindenki szabad és azt teszi amihez éppen inspirációja van. Persze tudom, hogy azt hiszik sokan, hogy így akkor meg fog tenni a másik olyat is, ami éppen nem tetszik, de ez csak tévedés. A szabadság, a feltételek nélküli kapcsolatban pont az a szép, hogy ha mindenki engedi a másikat olyannak lenni, amilyen, akkor nincs miért másnak mutatkoznia, mint ami. Így nincs benne hazugság, színészkedés.

2011. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

beszéljétek meg ezt a kérdést, aztán ha nem látod hogy változna hát..:S

igazából senkit nem lehet megváltoztatni.

aki otthon azt szokta meg hogy a drága anyuci mindent a pici fia feneke alá tett, az ezt várja el a majdani feleségtől is. ez van.

2011. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Akkor te szerinted mindenki üljön fél méteres koszban ha nem szeret valaki porszívózni, rohadjon meg a tányér a mosogatóban mert egyszerűen nem fülik a foga egyik félnek sem a mosogatáshoz, legyen vizelet szagú a wc mert nem akarjuk kitakarítani??? NA NE MÁR!


Én le merném fogadni hogy Te is pont olyan pasi vagy akinek tetszik (sőt még el is várod a másiktól) hogy körülugrálnak!


Igen, vannak olyan dolgok amiket meg kell csinálni, mese nincs. Persze az kib@szott jó móka, ha ezt a másiktól várjuk el, a "ne próbálj megváltoztatni" mese alatt...


Ugyan már! És a kölcsönös alkalmazkodás AZ HOL MARAD? Mert ugye úgy lenne NORMÁLIS, ha addig csináljuk közösen a házi munkát ameddig van, nem az hogy a pasik háztartásvezetésnek azt nevezik, mikor a kanapéban ülve nézik a TV-t és közben néha-néha odapillant a dolgozó nőre. Mert ugye az lenne normális hogy az egyik fél megfőz a másik meg utána eltakarít, mosogat...

2011. ápr. 22. 12:42
 9/36 A kérdező kommentje:
bocsi 12:02-nek szántam
2011. ápr. 22. 12:42
 10/36 A kérdező kommentje:

12:37

Köszi!

Próbáltam megbeszélni vele a dolgokat, de sajnos csak azt vettem észre hogy a mondanivalóm végén csak mosolyog és cseszik megcsinálni amit kértem tőle. Pedig szépen kértem.


Sajnos akkor megint egy SELEJTES, begyöpösödött pasit fogtam ki XD

2011. ápr. 22. 12:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!