Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megakadályozni,...

Hogyan lehet megakadályozni, hogy valaki öngyilkos legyen?

Figyelt kérdés
Orvosi segítség nélkül, hogy tudom rávenni a haverom, hogy ne tegye meg? Szülei utálják, azon keresztül nem megy a dolog.
2011. ápr. 25. 01:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%

Befizeted egy jó csajhoz egy hétvégére a legjobb wellness szállóba!


Meg veszel neki egy láda sört!



itt találsz pár tuti csajszit:


www.rosszlanyok.hu

www.beszamolok.com



Ha ettől se jön meg az életkedve akkor reménytelen eset...

2011. ápr. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Csak úgy lehet, ha lebeszéled róla...kényszeríteni úgysem tudod hosszú távon.
2011. ápr. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért akar öngyilkos lenni? HA a szülei miatt, akkor hívd össze a barátait, lássa, hogy fontos valakinek. Egyébként a szüleit biztos nem hagyná hidegen, ha ezt megtudnák.
2011. ápr. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetni, beszélgetni, beszélgetni vele, és nem magára hagyni.
2011. ápr. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Bocs, ha offnak tűnik: mi az, hogy utálják a szülei? Szép, mondhatom. Azért meg már annyira csak nem utálják, hogy a halála is közömbös legyen.
2011. ápr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát nem valami rendesek vele, és egy lány miatt akarja megtenni :( Elhagyta őt a szerelme. Talán a szüleit érdekelné, nem tudom. Apja nem is az igazi, anyja meg keveset van otthon.
2011. ápr. 25. 09:36
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Folyamatos felügyelet, gyógyszerek, pengék, kések, mérgező tisztítószerek elrejtése a közeléből.

Szüleit mégis be kéne avatni, mert te nem őrködhetsz felette a nap 24 órájában.

Haveri társaságban ne szóljátok le, ne röhögjétek ki a szándékát, vegyétek komolyan -de magatoktól ne hozzátok fel, próbáljátok elérni, hogy más legyen a téma.

Vigyétek el szórakozni, mozogjon társaságban, történjenek vele dolgok.

Ha szerelmi bánata van, prostituáltnak nem hiszem, hogy örülne, ez hülye ötlet.

2011. ápr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azt tudod tenni, hogy sokat beszélgetsz vele, tudatod vele, hogy rád mindig számíthat, és persze nem csak a szomorú dolgokról beszélgessetek, hanem hívd el erre-arra, ahol tudod, hogy jól érezné magát, és ott se hagyd egyedül...

mond neki azt, hogy ha a lány szakított vele, akkor azzal csak is a lány vesztett...és hogy nem érdemli meg, hogy egyáltalán gondoljon rá, még ha szereti is...

beszéljetek össze a barátokkal, találjatok ki neki vmi progit, ahogyan már írták mások is...

és ha még férfi is vagy, mond meg neki őszintén, hogy nem szereted, ha ilyen öngyilkos dolgokról beszél, mert neked ő igazi barát, és nagyon rossz lenne, ha megtenné...és hogy gondoljon rád is, meg a barátaira, akik szeretik...:)

és igen, vhogyan eltenni előle az olyan tárgyakat, amik veszélyesek lehetnek...

amúgy lehet nem utálják a szülei, legalábbis az anyukája biztosan szereti, csak ugye mint írtad is, nem tud vele nagyon törödni...talán ha vhogyan tudnál vele beszélni őszintén, ahol nem láthat meg titeket a barátod, és elmondani neki a dolgokat, de szépen beállítva, és kitalálni vmit, pl. ha egy napot kivenne anyukája, és elvinné vmerre, hogy együtt töltsenek egy napot...persze attól függ milyen az anyukája, te jobban ismered...

ezek az ötleteim lennének...

a lényeg, hogy próbálj vele lenne, vagy felosztva a baráti körből mindig legyen vele vki, és vidítsátok fel, hogy érezze, van miért lennie:)

remélem segítettem:)

2011. ápr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Valójában az a kérdés, hogy ez egyáltalán valós szándék-e vagy ún. "cry for help". Eldugdosni a veszélyes cuccokat totál felesleges, nagy erőkkel lebeszélni szintén, sőt, esetenként ezzel remekül bele lehet hergelni valakit, hogy tényleg megtegye, még ha magától valójában nem jutott volna el oda.

Ez úgyis az ő fejében fog eldőlni.


Próbáljátok röviden és tárgyilagosan kezelni, ha erről beszél, ne menjetek bele végeláthatatlan huzavonába a témában. Jelezzétek, hogy fontos nektek és nem szeretnétek, hogy megtegye, de tudjátok végig, hogy NEM vagytok felelősek azért, amit tesz.

2011. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem görbe este, aztán pszichiáter, ha van a haveri kör környékén...

Amikor nekem volt depim, önként akartam kimenni a pszichiátriára... - más kérdés, hogy lekéstem a helyi járatot. De ha észnél van, úgysem teszi meg.

2011. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!