Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha öngyilkos...

Mit tennétek ha öngyilkos akarna lenni a gyereketek?

Figyelt kérdés

ezek közül bármelyik:

-öngyilkossági szándék elmondása

-öngyilkossági kísérlet

-sikeres öngyilkosság


2011. szept. 30. 09:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%
Mi történt ,kérdező?
2011. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Biztos problémài vannak, beszèlj vele minnél többet, ès beszèld le az ilyen buta tetrôl.
2011. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már pszichiáterhez kell vinni,nincs mese.Próbáld meg szépen megnyugtatni és megbeszélni,hogy menjetek el orvoshoz.Rajtam is pszichiáter segített és segít a mai napig,nem kell tőlük félni,szakemberek.Sikeres öngyilkosságnál már nem tudsz mit tenni csak zokogni a gyerek után.
2011. szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon elgondolkoznék azon, hogy mit rontottam el, és többet nem csinálnám. Elmennék vele családpszichológushoz. Tehát magamban keresném a hibát, mert nyilván én tettem tönkre az életét.

De sajnos az ilyen szülők általában nem ismerik ezt be, csak védik magukat, és a gyereket hibáztatják, pedig nagyon álszent dolog. Ilyen helyzetben mindig a szülő a hibás.

2011. szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
mindenképpen pszichiáterhez vinném. ha egyszer megteszi akkor valszeg többször is. föleg ha tini.ilyenkor nagyon hullámvölgy az élet.én folyton meg akartam halni d etudtam hogy nem lennék rá képes. nagyon el tudtam nyomni a depressziomat igy anyámék nem vettek észre semmit pedig biztos én is dokihoz jutottam volna. én szerencsére kinöttem, most boldog vagyok.de nekem csak gondolatom volt. ha viszont vki meg is teszi az nagyon komoly dologra utal. azt nem lehet holmi anyai bezsélgetéssel elintézni. de fontos hogy bezsélgetés nélkül ne rángasd el. biztos hogy tiltakozni fog a pszichologus ellen. a legjobb az ha bizik benned ,mert ha nem téged is ellenségként tekinthet.25/L
2011. szept. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Minden öngyilkossági kísérletet vagy szándékot komolyan kell venni!!!

Ha csak mondaná, hogy megszeretné tenni: elbeszélgetnék vele, hogy miért gondolja így és oda figyelnék a hangulatára. Ha súlyosnak látnám a helyzetet pszichiáter segítségét kérném!

Az öngyilkossági kísérlet mindig a figyelemfelkeltésre irányul! Ha megtenné akkor ott már kevés, a szülői elbeszélgetés! Szakorvos kell, akár kórházi beutalással.

A kisebbik fiam most erősen kamaszodik, régebben néha elhintette előttem, hogy legszívesebben öngyilkos lenne. Nézte a hatást. Kérdezgettem, hogy miért tenné meg stb. Elmondtam neki az is, hogy nekem mi a véleményem erről..

És biztosítottam arról, ha továbbra is mondogatja olyan komolyan fogom venni a kijelentését és szakemberhez viszem őt. Akkor elnevette magát, hogy csak hülyéskedett.

Én is biztos vagyok abban, hogy csak így próbált hatást gyakorolni rám! Ismerem őt annyira, hogy nem adná fel olyan könnyen.

Viszont nagyon oda figyelni arra aki szavakkal dobálózik.. Vannak előjelek.. az ördög soha nem alszik...

Ahogy Kondrád György: A látogató című regényében leírta:" az öngyilkosoknak néha elég egy fűszál, hogy abba beletudjanak kapaszkodni."

2011. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem egyaltalan nem csak a szulok hibaja,ha a gyerek ongyilkos akar lenni.Annyi mas problema is lehet az oka.A mai vilagban nehez a beilleszkedes is az iskolaban,vagy egyeb mas kozossegben.Vannak olyan gyekekek,akiket ez visel meg,vagy ha ki kozositik,nem baratkoznak veluk,vagy ijesmik.Vannak gyerekek,akik magukba zarkoznak,es nem mondjak el a szuloknek a problemajukat,nagyon jol tudjak titkolni.

A kerdesre valaszolva,en le ulnek vele oszinten beszelgetni,es el szorosabbra fuznem a kapcsolatot a gyermekemmel.Megbeszelnem vele,h kerjunk segitseget egy pszihologustol,h tu jussunk ezen a probleman,h oldjuk meg egyutt,es ereztetnem vele,h az o baja az enyem is.Ketten gyogyuljunk meg,hogy soha tobbe ne jusson ijen az eszebe,mert ez nem megoldas.Minden keppen meg beszelnenk a dolgokat.

2011. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

"Szerintem egyaltalan nem csak a szulok hibaja,ha a gyerek ongyilkos akar lenni.Annyi mas problema is lehet az oka.

...

A kerdesre valaszolva,en le ulnek vele oszinten beszelgetni,es el szorosabbra fuznem a kapcsolatot a gyermekemmel."


Tehát nem volt elég szoros a kapcsolat. Igen, általában ez a gond, hogy a szülő éveken keresztül gyakorlatilag sz.rt a gyerekére, elvárások, stb., aztán amikor a gyerek reagál, akkor jön a tűzoltás. De akkor már néha késő.

2011. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

09:17

szerintem nem mindig a szülő a hibás, de az jó ha legalább te magadban keresnéd a hibát és szeretnéd megoldani, nem úgy, mint a legtöbb álszent szülő.

2011. szept. 30. 09:36
 10/26 A kérdező kommentje:

09:33

teljesen egyetértek, de vannak olyan helyzetek is, amikor a gyerek a jó kapcsolat ellenére sem mond el valamit, vagy ha el is mondja, nem lehet megoldani a dolgot.

2011. szept. 30. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!