Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki örökli ebben az esetben?

Ki örökli ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Párommal közös lakást vettünk és szeretném, ha esetleg egy balesetben meghalunk, a lányom, aki nekem vérszerinti, páromnak csak nevelt lánya örökölje az ő részét is. Van egy közös gyermekünk is, de ő még kicsi és mindig velünk van. Én most kimondottan arra az esetre gondolok, ha baleseti halálban halnánk meg mindhárman, akkor ki örökli a párom részét törvényesen? Az anyukája vagy a vele együtt élő nevelt lánya?
2011. ápr. 26. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

az ő részét az anyukája örökli ha mind3an meghaltok.

De ha a párod a nevelt lányát a nevére veszi akkor ő,vagy ha végrendeletet ír akkor is ő

2011. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az anyukája.
2011. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem rendelkezik a vagyonáról akkor a vérszerinti,tehát az Anyukája.Ha rendelkezik arról,h.a nevelt lánya örökölhessen akkor is van esélye az anyukának megkapni az örökség felét úgy tudom.Ügyvédnél érdeklődjetek,az a biztos!
2011. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Jegyző, végrendelet, abba nem lehet belekötni....
2011. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukája örökölné,ha a párodnak nincs végrendelete.
2011. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Anyukája. Most gondold végig, a nevelt lányához az égvilágon semmi köze sincs. Van annak saját apja, onnan fog örökölni.
2011. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak azért szeretném ezt kizárni, mert benne van a gyermekeim pénze és csak a fele az enyém a lakásnak, az is csak ügyvédnél lefektetett papíron, mert igazából a férjem nevén van az egész lakás, sajnos csak így jutottunk hitelhez. De a belefektett pénz a gyerekeimé. Tudom, hogy valahogy a nevemre lehet iratni a fele lakást, csak azt nem tudom, hol kell ezt intézni, meg, hogy a banktól kell e engedély, mert jelzálog van rajta.
2011. ápr. 26. 13:58
 8/13 anonim ***** válasza:

Amíg hitel van a házon, a bank nem engedi ki a karmai közül.

Ügyvédhez menjetek, és öröklési szerződést kössetek a gyerek javára.

2011. ápr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Öröklési szerződéssel arra hagyod, akire akarod és ez esetben úgy tudom, még a köteles rész sem jár.
2011. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
..akkor még annyit..az anyukája eladta a lakásukat, az öt gyerek közül a párom a legidősebb, őt nem vitte magával az új lakásba.Mehetett a nagyihoz szegényem..semmit nem kapott tőle, míg a másik 4 a mai napig vele él! Nem volt, nem is lesz soha az! Amiért meg én is dolgozok és a gyerekeim milliói van benne, ne legyen másé, mint a lányomé! A párom se szeretné, ha az anyjáé lenne vagy akár valamelyik testvéréé, hiszen még csak nem is élünk egy városban..
2011. ápr. 26. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!