Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi az öröklési...

Ilyen esetben mi az öröklési sorrend?

Figyelt kérdés

Adott egy házaspár akiknek van egy kiskorú gyermekük. 11 év után elválnak, rá három hónapra az apa elhalálozik maga után hagyva egy személyi kölcsönt és 1/6 részét az ingatlanból.Akik még élnek az elhunyt részéről azok az apja,testvére és unokatestvérek.Azt tudom, hogy a kiskorú lesz az örökös, de mi van ha?:

-Ha a kiskorú lemond az örökségről az adósság miatt,ki a következő a sorrendben?

-Eljuthat a testvérig az ügy?

-Ha mindenki sorra lemond az örökségről az államé lesz az 1/6 rész,és azt milyen formában követelheti?

-Hogyan lehetséges az hogy a válásnál nem történt meg a vagyon megosztás, mert akkor az adósságon is osztozkodni kellett volna?Előfordulhatott ez?


Bocsi a sok kérdésért.Ha valami nem tiszta szóljatok.

Sok válaszra számítok,köszi.


2011. okt. 30. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
a kiskorú semmiképp sem mondhat le az örökségről
2011. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért az anyja nem dönthet helyette?
2011. okt. 30. 19:57
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha nem mondhat le akkor hogy történik az adósság vissza fizetése?
2011. okt. 30. 19:59
 4/7 anonim ***** válasza:
A kiskorú tényleg nem mondhat le, sőt az az anyja, aki ezentúl a törvényes képviselő, az sem, mert a Gyámhivatal nem engedi, hiszen az a kiskorú érdekeit sértené.
2011. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kölcsönből annyit kell kifizetni, amennyit az ingatlan ér (tehát adósság nem fog a nyakadba zuhanni). Ha marad utána pénz, az az elhunyt gyerekéé. Szerintem se mondhat le róla az anyja, de ha mégis, akkor az elhunyt szülei örökölnek. Ha ők is lemondanak, akkor az elhunyt testvére örököl. Nem tudom, hány embernek kell lemondania, hogy az államé legyen, de akkor a lakás 1/6-nak az árát át kell, hogy adjátok az államnak. Válásnál biztos, hogy volt vagyonmegosztás, lehet, hogy így egyeztek meg, de az is lehet, hogy az anyának is volt adóssága, csak már kifizette.
2011. okt. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem utasítható vissza akkor el kell adni a lakást és a pénz 1/6 részéből ki kell fizetni az adósságot.Ami elég gáz,mert jelenleg ebben a lakásban lakik az elhunyt gyermeke és az elhunyt apja.Úgy nem lehet megoldani, hogy nem adják el a lakást és az anya saját pénzből kifizeti a tartozást?Ha mégis lemondhatnak róla akkor nem annak a leszármazottjai aki lemondott a sorban következő örökös?
2011. okt. 31. 10:03
 7/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom kiskorú nem örökölhet addóságot
2011. okt. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!