Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A párom évek ota...

Mit tegyek? A párom évek ota iszik! Napi 3-4 üveg sört! Nem részeg, de megissza! Hiába mondom hogy nekem ez nem tetszik és el fog veszíteni!

Figyelt kérdés
Most 6 hetes terhes vagyok, azt hittem ha végre összejön a baba minden megváltozik! De nem! Mit tegyek hogy ne igyon minden nap? Ja és kb. már négy napja nem volt köztünk semmi?
2009. márc. 6. 11:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Szeritem ,a napi fogyasztás az már káros . Mondhatni szinten tartja magát . Ha nem inná meg a napi adagot ,elvonási tünetei lennének . ami csak idegessebbé tenné.
2009. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Az lehet!De csak este iszik!Nappal semmit!De engem zavar nagyon,ja és persze sokat veszekszünk ez miatt!Tennem kell valamit!??????
2009. márc. 6. 11:16
 3/31 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos az alkoholizmus így kezdődik, alattomosan. Nagyon legyél észnél, hogy vállalsz -e tőle gyereket. Most még nem késő meggondolnod magad, bármennyire is abortusz ellenes vagyok. Komoly felnőttek módjára üljetek le, és beszéljétek meg, hogy tud -e változtatni, egyáltalán miért van szüksége nap, mint nap 3 üveg sörre. Unatkozik? Meccset néznek a haverokkal? Munka közben iszik? Ha nem részeg nem cserélné le alkoholmentes sörre? Az alkoholizmusnak a rendszeresség az alapja. A szülei tudják? Valahogy csak lehetne hatni rá! De ha nem, te már a kérdésedben megválaszoltad mit kell tenned. Pont egyik nap olvastam ezen az oldalon, hogy gyerekek, kamaszok mit kell elviseljenek az iszákos szüleiktől. Ne akard ezt a gyerekednek. Te leszel a felelős érte.

Ui: vidd el pszichológushoz vagy hagyd el!

2009. márc. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%
Ezt írod: Ez az állapot már évek óta tart, napi rendszerességgel. Egyértelműen rabja az italnak. Állítsd választás elé, hogy a kezelést választja-e (mert ha az alkoholizmus kialakult,enélkül nem megy), vagy elhagyod. Ne tedd tönkre a saját és gyereked életét!! Tapasztalatból mondom. (sajnos)
2009. márc. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
Kár volt abban bízni, hogy a baba miatt megváltozik. Sőt, még az is előfordulhat, hogy ha majd megszületik a kicsi és sokat sír, a férjed inkább a kocsmába menekül. Persze ne legyen igazam. Különben 3-4 sör nem a világ vége, de engem is zavarna. A változásban szerintem nem bízz, tapasztalat! Nekem egy volt barátom boros volt nagyon. Nem kocsmába járt, hanem otthon itta, normális is volt, de mégis úgy éreztem jobb véget vetni egy ilyen kapcsolatnak.
2009. márc. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
Csak képzeld magad elé, ahogy sörszagúan magához ölel egy pici babát....??????? Minden nap...
2009. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%
Bocsánat, közben az előttem szóló is hasonlót írt. De legalább már ketten egyetértünk
2009. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ha nem reszeg es nem valik tole agresszivva, akkor hagyd, ezen felesleges veszekedni. Az en ferjem is minden nap sorozik, igaz, o csak 1 uveggel. Nem hiszem, hogy ez alkoholizmus. Ha mas gondotok nincs, akkor hagyd, es koncentralj a babara. Elkepzelhetonek tartom, hogy meg fog valtozni a kicsi megszuletese utan.


Ne veszekedj vele, art neked is es a babanak is.

2009. márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%
De igen! Már napi egy sör is alkoholizmusnak számít, ha arról az illető nem tud lemondani. Ráadásul táptalaja a rövi d italoknak és a nagyobb adagoknak
2009. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%
Orvosilag az az alkoholizmus amikor az egyén napi rendszereséggel akár egy sört vagy egy pohár bort iszik. A rendszereség itt a kérdés nem a mennyiség. Már nem érzi jól magát az az egy nélkül. 4 meg már nagyon sok.
2009. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!